Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

FIorian

Skvělá kniha má potenciál opravdu změnit člověku život k hlubším hodnotám a práci se sebou samým, film se tomu bohužel moc nepřiblížil.. ()

rytir1

Tedy já čekal další film o boxu a říkal jsem si Nolte jako trenér, ten na to nemá. A ejhle ono to bylo o gymnastice a Nolte byl skvělý, charismatický, zkrátka skutečný Malý Budha :-) Jedna hvězda dolů jen za toho nesympatického hlavního herce, nevím, nezahrál to zle, ale jeho xicht mi tu prostě nesedí. Jinak ovšem třída, hlavně fáze kde nejde jen o sport. ()

Flamik

Vnitřně cítím, že ten film má jakýsi přesah. Že to není jen tuctovka, ale je v tom třeba hledat něco víc. Pochmurná atmosféra, tajemno, první půlka se mi nelíbila. Pak to ale nutí přemýšlet. Film sám o sobě dává odpovědi, v podobě vět záhadného cizince. Jenže i když jsou slyšet, je těžké je vnímat. Určitě kouknu ještě někdy. ()

Kozlowski8

Film o lásce ke sportu a hlavně o síle vůle a odhodlání. Atmosféra a dialogy, které se vám dostanou pod kůži a parádní Nick Nolte v roli tajemného muže. Na druhou stranu místy zvláštní pojetí kamery, svérázně zpracované pasáže a celkový nádech klišé. Rozporuplný pocit z filmu - mezi 3 a 4*. (A stejně by mne zajímalo, jak se dostal na tu střechu...). 65%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 10/10. ()

Scaevola

Sice nejde zrovna o můj oblíbený žánr a většina mouder působí dosti mcdonaldovým dojmem (dám si tohle a tamto a ještě trochu támhletoho a opravdu cítím, že mi po tom všem bude moc dobře), ale snímku přesto nelze upřít kouzlo a dobře vystavěný spád. Spotovní scény jsou nasnímány podmanivě, přičemž nezanedbatelnou složku přestavuje hudba, a konverzace mezi postavami vás bez problémů vtáhnou do děje, takže jsem vlastně spokojen, i když je hlavní hrdina strašlivé sociální motovidlo předtím i potom. ()

De Large

Zatiaľ nehodnotím. Objednal som si cez net DVD. Knihu som čítal 2x, pre mňa osobne najlepšia kniha aj s Podpaľačkou od Kinga. Tak som veľmi zvedavý. ()

Hadascz

Život má jen tři pravidla: Paradox, humor, změna. Paradox - Život je záhada. Neplýtvej čas tím, že ji zkoušíš vyřešit. Humor - Uchovej si smysl pro humor. Hlavně na svou adresu. Je v tom síla. Změna - Nic nezůstane stejné. ()

knoxville

No mne to prislo moc teen, moc beckove a moc dlhe... Skoda, ten pribeh by si zasluzil kvalitnejsie spracovanie a bola by to uplna pecka! ()

Mangus

Myšlienkovo jednoduchý, ale aj silný film. Škoda toho trochu jemne fantastického poňaťia, aj keď len v symbolickej rovine, lebo tá filozofia má niečo do seba. 8/10 ()

petrxx

Film je sice od začátku čitelný, ale o tom to není. Veškeré věci ve filmu řečené jsou naprostá pravda.... kvůli tomu jsem si koupil i knížku. ()

zurivymlok

Filosoficky pěkné, filmově průměrné. Původně jsem hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale poté, co se mi to rozleželo v hlavě prostě nemohu s čistým svědomím tento film stavět naroveň filmům, které obvykle čtyřimi hvězdičkami hodnotím. Jak říkám, filosofie je to pěkná (nikoliv nenapadnutelná), ale víc tomu vážně nedám. ()

Spike86

Tenhle film je hodně zvláštní. Chvilkami působil možná trochu zmateně, ale rozhodně zapůsobil a to poměrně silně. Jsou zde zajímavé myšlenky a dobrý hudební doprovod. 83% ()

Thundler

Nic převratného. Jen další z řady sportovních filmů o trnité cestě jedince na vrchol, nebo vlastně spíš za jeho snem ... ikdyž to není správně. ()

Chapi

Nebudem hodnotit film ktory som nedokazal dopozerat. Hlavny problem som mal s Scottom Mechlowicz!!! ako može hrat gymnastu ked ma postavu 12 ročneho dietata. Pochybujem že by dokazal 10 zhybov na hrazde!!!! a sushlas s komentom Richie666. ()

petrita.h

Kvalitní filmová podoba knižní předlohy, leč ve mně zanechává dojem neúplnosti. Ve filmu chybí spousta důležitých dějových linií, hlavní hrdina leze na nervy svou povýšeností a dlouhodobou nepoučitelností. Film je sice dobře řemeslně zvládnut, ale to hlavní - životní filosofie Sokrata- je velmi osekaná. Proto všem fanouškům doporučuji přečíst si knihu. 70% ()