Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

sirrgulo

Když se Vám povede si to v hlavě takhle skvěle srovnat, tak máte před sebou asi docela jiný a plnohodnotnější život. Jenže dopracovat se tak daleko rozhodně nebude snadné. Inspirující ()

BBSeeker

Skvelý film zaoberajúci sa spôsobom akým (ne)žijeme a ukazujúci spôsob akým sa dá skutočne žiť. Konečne niečo v čom nie je násilie, hnus alebo bezduchá zábava, ale je to pokojný príbeh z ktorého si môžete pri troche dobrého počúvania veľa odniesť. Najzaujímavejšie a najhodnotnejšie sú rozhovory medzi Danom a starým pánom. Hviezdičku strhávam len za nie celkom dokonalo zvládnuté filmárske umenie, ale napriek nedokonalostiam má niečo, čo len tak ľahko v dnešných filmoch nenájdete - posolstvo. ()

Anu.a

Pokojný bojovník mi silně evokoval knihu Rukověť bojovníka světla od Coelha. A oboje mě neskutečně štvalo. Asi prostě nesnesu poslouchat 2 hodiny moralizující řeči a nesympatického Scotta Mechlowicze. Dokonce mi vadí i životem protřelý Nick Nolte, při jehož pohledech mám pocit, že se každou chvíli zeptá, jestli je daný příběh fakt nebo fikce. Vidím velký potenciál filmu v myšlence překonávání vnitřních bariér, je ale špatně uchopená, protože film je jen dlouhým dialogem namísto toho, aby nechal diváka přemýšlet. Jediným plusem jsou pro mě zpomalené záběry Mechlowicze na kruzích (doteď to nechápu) a výtečná hudba Bennetta Salvaye. ()

JuniorSrky

"The journey is what brings us happiness not the destination." Co mi přinesl tenhle film? Velké zamyšlení a úžasný zážitek. Dan Millman je THE MAN. "A warrior does not give up what he loves, he finds the love in what he does."[90%] ()

megajalec

Hrozne mi liezol na nervy Sokrates, každá veta, čo vyslovil, bola nejaká životná múdrosť (nehovorím, že zlá), časom to bolo pre mňa rušivé. Rovnako ako vypočítavosť filmu, skutočne tu sa hralo na city a je to vidieť. Ak by to bolo ukontrolované, beriem, ale cítil som to z každého záberu. Príbeh a námet zaujímavý, asi sa poobzerám po knihe. ()

Neklan006

jak si v hollywoodu představují trénink olympionika... a ještě mají tu drzost dát tam "inspirováno skutečnou událostí" :-D ()

chrustie

Hodnocení filmu, přesně odpovídá konstatování Nicka Nolteho, že každý si myslí, že je jiný, než opravdu je. Těhle klišovitých blbostí už bylo natočených tolik a většina z nich v mnohem vyšší kvalitě, že si Pokojný bojovník nezaslouží víc, než slabých 50%. Řemeslnou nekvalitu a hnusnou hudbu, se bohužel nepodařilo vyvážit ani propracovanými triky, jak tomu bývá jinde (tady opět velmi bídné). Tohle je pouze laciná fraška béčkového typu a mravokárce, kterého tady žerou ve velkém. Vážení dejte si mokrý hadr na čelo, tohle je už totiž vážně síla. ()

Reiner

Jednoznačně působivé dílo pro lidi, kteří stejně jako já, milují osobní rozvoj. Bez keců, ale činy. A to je důvod, proč tento film považuji za skvělý. Navíc když k tomu přidám i zpracování, herce ... úžasné. Jen škoda, že oproti knize není až tak rozsáhlé. Klidně mohlo být delší anebo mít dva díly ;) ()

ejay

Celkem klasickej sportovní film, ale plný filozofických úvah, díky kterým, to vlastně jako sportovní film nevnímám. -Je to cesta, cesta nám přináší štěstí, ne její cíl- S tímto se osobně ztotožňuju. ()

CorvusBlek

Tak občas trocha toho patosu a malinko klišé nezaškodí, když je to s rovnováhou natočeno.V pochmurném zimním podvečeru koukatelné. Co si kdo z tohoto filmečku odnese je na každém z nás. Líbilo se mi že se tyto myšlenky a dialogy odehrávají a jsou vyřčeny pro širší publikum. To je velké pozitivum takovýchto filmů, kterých není zase tolik...70% ()

psynoxious

Toto je športové drama, kniha je filozoficko-psychologická drama. Hoc sa toto dalo pozerať, kniha bola neporovnateľne lepšia ()

Blazis34

Zajímavý příběh o hledání odvahy, vnitřního já a vůle. Osud není vždy milý a je potřeba se s tím vyrovnat. Zapamatoval jsem si větu: "To cesta, cesta nám přináší štěstí, ne cíl". Něco na tom opravdu je. Pokojný bojovník mě bavil, Nick Nolte zahrál úžasně mysteriózní roli staříka, o kterém mi tam pár informací ale chybělo. Scott Mechlowicz byl též skvělý a celý film na těchto dvou opravdu pevně stojí. Dávám 80%, zasloužené čtyři hvězdy. ()

wallax

"Paradox - Život je záhada. Nestrácaj čas aby si ju vyriešil. Humor - Maj zmysel pre humor. Smej sa sám sebe. Je to sila nadovšetky. Zmena - Nikdy nič nezostane rovnaké." Úžasný príbeh o prerode bytosti. Príbeh o tom ako sa človek môže zmeniť keď sa zmeniť chce. O tom, že cesta nie cieľ prináša šťastie. O tom, že keď nedostaneš, čo chceš tak trpíš a aj keď dostaneš presne to čo chceš, aj tak trpíš...lebo si to nemôžeš udržať večne...O tom, že jediné na čom záleží je náš postoj k veciam, ktoré sa dejú, k veciam nad ktorými nemáme, nemali sme a nebudeme mať kontrolu a najdôležitejšom okamžiku v živote človeka - o prítomnom okamžiku - tu a teraz. ()

solisoli

Stejnojmenná TV adaptácia knihy podľa vzoru Van Dámmeho o gymnastovi, v kruhu bojovníkov, ktorý prekonal všetko, vďaka vyprázdňovaniu. Aj ja som sa prežratý Silvestrovskou kapustou poriadne vyprázdnil do nového roku 2019 a verím, že mi v roku 2020 prinesie medailu, na ktorú čakám už dobrých 40 rokov. Najdôležitejšie je, že moje odhodlanie rastie na duchu a intenzívnejším vyprázdňovaním nakoniec dosiahnem svoj cieľ. Apropo, furt neviem, ako sa starík Nick Nolte dostal na tú strechu. Zrejme sa poriadne prežral fazule a pri masívnom vyprázdňovaní to dokázal. ()

kobe.AIR

Nejhodnotnější myšlenkou tohoto filmu je: "Když si chtete udělat sendvič s burákovým máslem a želé, vždycky nejdřív namažete burákové máslo" Jinak snůška pseudofilosofických keců, které nemají s filosofií nic společného. Tohle může zapůsobit ledatak na podprůměrnou mysl. ()

david666

Knihu jsem nečetl takže nemůžu srovnávat. Nicka Nolteho jsem pomalu nepoznal. Na to, že se jedná o film dle skutečné události je tady až moc "fantasy a snových" výletů a až příliš filozofických úvah. Dále mě film přišel tak trochu uspávající. Ale každopádně pokud to tak opravdu bylo - klobouk dolů - vrátit se. ()