Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Padme_Anakin

Krásný film se spoustou pozoruhodných myšlenek, sportovní a zejména osobní drama mladého gymnasty mě zaujalo i bavilo. Kdyby ten kluk v hlavní roli třebas jen malinko jako sportovní gymnasta vypadal a ne jako metroušskej šachista, šla bych do plných. ()

Crazer

Nikdy se neděje vůbec nic. Nejsou žádné obyčejné chvíle ... Z počátku mi vadila jen jedna věc - a to souvislost mezi učitelem a žákem Dannym (opravdu mi připadá divný, když po večerech přijdete na benzínku ve tři hodiny ráno, začnete si povídat s divným chlápkem, který Vás za tři dny bude trénovat v atletice .. no nic) I přes tuto nesouvislost patří film k mým oblíbeným tématům a zajímavě zvládnuté zmpomalené prvky mě přesvědčily se přiklonit k vyššímu hodnocení. ()

Hoyt

Trochu mi vadilo to řemeslné provedení snímku. Působilo to až moc obyčejně ale obsah ten je hodně silný a inspirující. ()

FFilipCZ

Jako film mne to moc nezaujalo, ale odnesl jsem si z něj tu filozofickou část - náhled na život a bytí, pár hesel a pouček - to bylo opravdu zajímavé. ()

ledzepfan

Nolte hraje mudrujícího Jardu Duška který je stejně tak otavný (ve své přemoudřelé,arogantní póze) jako přesný (ve vypichování základních pravd). Film elegantně, trojitým saltem ohýbá klasicý sportovní kýč o síle vůle do, o poznání živější, formy skrz psychologicko-myseriózní motivy, které chválihodně nutí diváka přebrat si ho v rámci svých interpretačních schopností. Ve výsledku mám teda tendenci spíš tomu filmu fandit než ho smést ze stolu jako esoterický blábol. 3,5 ()

Květula

Pokojný bojovník je vlastně velice prostý a předvídatelný film, ale způsob, jakým je vyprávěný, z něj dělá něco velice neobyčejného. Nezáleží na tom, co se skutečně stalo nebo nestalo. Důležité je, že tento příběh má obrovskou sílu měnit lidské životy, měnit pohled člověka na sebe samého a donutit ho dělat věci, na které si myslel, že nikdy nebude mít. ()

depony

"To cesta, cesta nám přináší štěstí, ne cíl" a "Žádný okamžik není obyčejný" - po tomhle filmu mám chuť s tím svým životem něco udělat, protože nic nezůstává stejné, brát se s humorem je velkou silou a ... však to znáte ... Mile jsem se nechal překvapit. Děkuji. ()

Paxxx.cz

Pro tyhle tipy filmů podle skutečné události mám prostě slabost. Pokojný bojovník sice nepatří mezi úplnou špičku, přesto tu padlo několik velmi dobrých vět, nad kterýma se člověk určitě zamyslí. Hlavní postava mohla být stvárněna jiným hercem, ale vše zachraňoval Nick Nolte a na závěr musím říct, že Amy Smart, kterou jsem poprvé viděl jako hnědovlásku, to zde skutečně seklo... 7/10. ()

Vxxx

Film sám o sobě není špatný, ale má tu smůlu že "Cesta pokojného bojovníka" je má nejoblíbenější knížka. Film s informacemi z knížky pracuje docela dobře... Mrzí mě, že nebylo věnováno více času vztahu Dannyho a Joy. Ale to, co na tom filmu nemůžu vystát je postava Sokrata. Podle knížky je to šaškující děda se šibalským úsměvem na tváři, s trochou tajemství (Taky bych Dannymu nevyprávěla že jsem jeho praděda). Tady z něj udělali starýho mrzouta, kderý se tváří jako pán světa a ze pumpování benzínu si udělal životní poselství.4* ()

snoopik

Jsem zaujatý, koukám , že poslední dobou docela často. Film se mi líbil. Každý máme svůj sen. A jak už bylo v mnohých filmech. "Is this surface of the sun? Only dream I ever have. " nebo "Já ti jen mohu ukázat dveře, vejít ale musíš sám. Brzy pochopíš, že je rozdíl znát cestu a jít po ní." No tak věřil jsem do poslední chvíle, že to zvládne, že to dokáže. Pro mě velmi citový snímek, který od dnes patří mezi moje nej. ()

Lukrecie

1:34:15 "3 pravidla: 1) Paradox : život je paradox ani se ho nesnaž pochopit, 2) humor: měj smysl pro humor, směj se sám sobě, je to síla nade všechny 3) změna: nikdy nic nezůstane stejné" ()

Ridick

jemineky. ja uz takych filmov o namyslenych, neskor zranenych a nakoniec so zmyslom zivota ludoch videl habadej. a toto nie je nic nove, akurat nick nolte je coolovy... ()

Baronne

Ti, které je nejtěžší milovat, to potřebují nejvíc. Smrt není vůbec smutná, smutná věc je, že většina lidí vůbec nežije. Všechno má jistý důvod. Dokonce i to, co děláme právě teď. A je na tobě, aby jsi ho objevil. Cesta, cesta nám přináší štěstí, né cíl. Kde jsi ? Tady. Kdy ? Teď. Kdo jsi ? Tato chvíle. Není žádné lepší, nikdy nebudeš lepší, ani horší jako kdokoliv jiný. Víc mouder ve dvou hodinách jsem nikde neslyšel (když nepočítám Tajemství, kde je jich asi 30 a všechny stojí za hovno). Tohle by si měl pustit každej, je to v podstatě jen o promlouvání do duše diváků. ()

Vojcl

Predem upozornuji, ze knizni predlohu jsem necetl a az do shlednuti filmu jsem o Danu Millmanovi nic nevedel. Jeho filozofii, at uz je dobra ci spatna tedy nemohu soudit. Snimek jako takovy me, ale moc nezaujal. Vypraveni je hrozne rozvlekle a v podstate jsem poradne nepochopil co nam vlastne autor chtel rici. Herci spise prumerni a pribeh o klukovi, jenz ma vsechno a pak potka mentora jenz mu ukaze pravy smysl zivota mi prijde dost tuctovy a kycovity, Slabsi dve hvezdicky. ()

blackrain

Knihu jsem neměla možnost číst, tak že nemůžu porovnávat. Film nabízí pár hlubokých myšlenek a naservíruje nám několik životních pravd. Není to o boji v pravém slova smyslu, ale o vnitřním boji, který musíme svézt sami se sebou, o hledání smyslu života. Dan jednoho večera potká zvláštního člověka (Nick Nolte), díky kterému pochopí hodně věcí a uvědomí si jak doposud žil. Bojovník se nevzdává toho, co miluje. Nachází lásku v tom, co dělá. Cesta nám přináší štěstí, ne její cíl. Nick Nolte byl velmi přesvědčivý. ()

Lulu13

100 krát recyklovaný námet, tentoraz však podaný bez zbytočnej sentimentálnosti, so štipkou mysteriózna a hlavne krásnymi myšlienkami. Filozofi si tu prídu na svoje :). Herecké obsadenie bolo pomerne neznáme (až na Nolteho), no veľmi sympatické a presvedčivé. Film, ktorý určite stojí za videnie. ()

Tony.cs

Tomu, kdo o to bude opravdu stát, tento film otevře bránu do sebe samého. Alespoň takový pocit ve mě zanechal. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tenhle snímek ve svém žánru ničím nevyniká. Jasně, zajímavé je to, že jde o gymnastiku, ale přece jen je to pořád příběh sportovce, který se nevzdává. Já netvrdím, že to nejsou silné příběhy, ale nebýt Nicka Nolteho, který svou roli zvládl skvěle, tak mě ani nebaví se na film dívat. ()

rt12

Zajímavé filmové zpracování. Nejde ,,pouze" o překonání nepřízně osudu sportovce, ale i o myšlenku, že žít se má přítomností. Nick Nolte opět nezklamal. ()