Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

Toshiro

Kniha a film jsou dva velice odlišné formáty a chápu lidi, kteří neradi srovnávají. Přesto musím říct, že film v porovnání s knihou naprosto neobstojí. Pokus o podobné poselství tam je, ale díky vynechání klíčových myšlenek a událostí se celý děj a vyznění výrazně mění. Až z toho zbývá skoro takový gymnastický "Rocky" :). Pokud ale film dovede ke knize a kniha k zamyšlení nad životem, tak asi cíl splněn. Každopádně film, jako samostatné dílo, je jen velice průměrný. ()

FilmFan24

Cesta, poznání, cíl...to vše nabízí život. A život je dar. Jeden jediný okamžik může způsobit, že životní cesta nabere poněkud jiný směr. Film, plný krásných myšlenek a mouder. Film, ke kterému se pro jeho poselství rád budu vracet. ()

gegina31

Proč tak dlouhý....proč tak mdlý a hlavně proč to má tak vysoké hodnocení. No jo vlastně....bla bla bla....poselství...bla bla bla.....duchovní hloubka....bla bla bla...životní moudro. A navíc natočený jako béčkový film. Poslední dobou mám na ty sportovní filmy smůlu. Nemůžu si pomoct, ale mohlo to být natočeno líp. ()

Mickalle

Film opřený o stoustu životních pravd. Nemá snad slabší místo, kde by se člověk nudil. Časem se určitě zařadí mezi elitu, v mích očích tam určitě patří :) ()

kalap

Nič zvláštne, taká pokojná nuda.A pre slečnu, alebo pani uživateľku kleopatru, keď cesta je viac ako cieľ, tak potom tá cesta je len bludisko bez cieľa, kde sa človek môže akurát tak zblázniť, keď nevie kam má ísť:) ()

Sheldra

"Jsi šťastný?" "Mám všechno, co chci, vyhraju zlato na olympiádě, mám skvělý kámoše a spím sám, jenom pokud opravdu chci." "Tak co tady teda děláš?" Každej si něco nalhává, protože je pohodlnější vidět svět takovej, jakej chceme. Někdy se ale začne ozývat vnitřní hlásek a člověk začne dumat nad tím, jestli je všechno opravdu tak pěkně nalajnovaný, jak si myslí. Když pátrá dost hluboko a dost poctivě, zpravidla zjistí, že ne. Dan se do toho dal a provázet ho na téhle cestě pod Salvovým vedením byla radost. Co jsem si z toho odnesla? Vykašli se na coby kdyby, neřeš strachy a vychutnávej si každou vteřinu. No jo, tohle už vím, ale v takhle pohodovým balíčku, kterej zároveň nepřipomíná motivační CD, se tyhle moudra obvykle neprodávaj. Paráda. ()

Eldrick

Gymnastika je gay a ten vocas v hlavní roli taky. A vyléčenej vochlasta a feťák Nolte to nezachrání. To je moje poselství. ()

ilemas

S tímto tématem jsem se seznámil na Sicílii, když jsem nahlédl do kamarádovy knihy „ Cesta pokojného bojovníka" od Dana Millmana. Trochu jsem se začetl, dále jen prolistoval s tím, že by mě to snad mohlo zajímat. Po dovolené jsem to ale pustil z hlavy. V práci mě kolega řekl, že dnes jede do Prahy na přednášku Dana Millmana. Bylo mi to jméno povědomé, ale nespojil jsem si to. Řekl mě, že je to i zfilmované, načež jsem film ihned shlédl a docela se těšil na zajímavá moudra. Z počátku se mě film líbil, ale po shlédnutí to vše vyšlo jaksi naprázdno a měl jsem pocit zbytečné ztráty dvou hodin mého drahocenného času, jelikož podobných filmů na podobné téma je nespočet .Film neodsuzuji, odpad si rozhodně nezaslouží, ale mě to nějak prostě nevzalo. Jak se dostal na tu střechu, řekne mi to někdo? Nelíbila se mě scéna s přepadením. Raději zkusím knihu z které se moudra a různé citáty do hlavy lépe přelejí než z tohoto nudného snímku. Jedno moudro jsem si z filmu přesto odnesl: Smrt není smutná, smutná je věc, že spousta lidí ani nežije, ale to se mě netýká, žiji naplno, bohužel odpadky vyhodit neumím. Tak už vím, jak se dostal na střechu a scénu s přepadením také už chápu. Bohužel, bez přečtení knihy je film takřka nicneříkající. ()

Joe321

Večer nudný. Pustíme filmek. Hele, podle skutečné události, chuť na to je, pustíme. Dan Millman napsal knihu, pak napsal scénář. Udělal ze sebe buď blázna nebo dílo boží (záleží asi čemu (ne)věříte). Každopádně chuť musela spravit hned dvojice dílů Chalupářů. ()

SallyZen

Brilantní film, který by měl každý vidět, protože toto téma je velice poučné. Mě tyhle věci hodně zajímají, takže jsem rád, že film mě zaujal a musím uznat, že to téma "Jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných" je tady skvěle osvětleno. Také mě velice potěšil fakt, že herci, které opravdu nemusím tady velice překvapili a zahráli úžasně oproti jiným filmům(mám na mysli Nolteho a Mechlowicze). Prostě záležitost, která by neměla být nikomu u prdele a každý by si měl něco si z tohoto snímku odnést. 95% ()

Lischai

Snažil jsem se užívat si každý okamžik tohoto filmu, jako každý správný pokojný bojovník, ale kýče a rádoby-spirituality s nadpřirozeným opravářem srdcí Nickem Noltem je tu prostě příliš. ()

Martin741

Reziser Victor Salva /jeepers Creepers/ natocil nudny film o tom, ako sa clovek postavi konfliktom v sebe samotnom. Scott Mechlowicz /Eurotrip/ predviedol hovno. Pre mnic viac nez podpriemerna americka sucharina. Financnemu prepadaku sa necudujem. 25 % ()

zdenotvor

Po zhladnutí tohto snímku sa teším na knihu. Možno aj lepšie že som sa dostaj najskôr k sfilmovanej verzii,pretože takto na mna film 100% zapôsobil. Krásna myšlienka, keď sa človek nad tým všetkým poriadne zamyslí, tak mu film môže dať aj cenné rady do života. ()

cubajz

klasická šablona okoukaná z asijských bojových filmů: moudrý a světaznalý mistr poučuje sice talentovaného, avšak zbrklého mladíka, který mu zpočátku nevěří, ale po vážném úrazu přistoupí na mistrovo učení a objeví svou pravou podstatu a sílu. V prostředí načančané americké univerzity ovšem působí tato filozofie (i příběh samotný) tak prvoplánově a uměle, že ačkoliv poselství určitě nese, já z něj byl spíš otráven než osvícen. ()

Joges

Jako fantasy by mně tento film příliš neoslovil, ale jako sportovní drama plné myšlenek, to byla síla. Díky za takové filmy. ()