poster

Nepříjemná pravda

 • USA

  An Inconvenient Truth

 • Slovensko

  Nepríjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Scénář:

Al Gore

Hudba:

Michael Brook

Hrají:

Al Gore, Billy West (vyp.), George Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  **

  Možná má (bohužel) obrovskou pravdu, ale podává to pro mě naprosto, naprosto nepřijatelným způsobem. Že mu sejmulo syna auto to je opravdu smutný, ale v tom případě se měl snažit udělat taky něco pro bezpečnost silničního provozu a ne to strkat do filmu o ekologii. Jestli byl jeho spolužák budoucí narkoman chytřejší než jeho demagogicky smýšlející vysokoškolsky vzdělaný učitel, měl si založit talkshow s názvem "Oteplete se, prosím" a tam vykládat vtipné historky z natáčení a dávat signály lidem ať tleskají a smějí se a ne to dávat jako příklad toho, že každý rebel má vždycky nutně pravdu.(4.11.2008)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Poutavá přednáška Ala Gora na téma globálního oteplování. Skvělý řečník provází live audience tuny faktů, keré jsou zapracovány do interaktivní prezentace. Do toho Davis Guggenheim prostříhává šoty na daná témata, což z dokumentaristického hlediska působí opravdu vyspěle. I přes to, že Gore místy naprosto tendenčně a jednostranně zneužívá faktů, které se mu zrovna hodí do krámku, je jasné, že je (na světě) něco špatně. Moc se mi líbil závěr, kdy Gore nezůstal pouze u suchého konstatování, že je všecko na hovno, ale přichází i s optimistickým tvrzením, že není všcko ztraceno a že by lidstvo i při minimální snaze a minimální úpravě svých životních návyků mohlo změnit hodně. Moc pěkný dokument, který sice svět nezmění, ale je oprávněně vztyčených ukazováčkem. Dá se doporučit!(17.4.2014)

 • Ivoshek
  odpad!

  Je smutné, jak snadno jsou lidé manipulovatelní. Další informace zde.(11.5.2007)

 • Rosomak
  **

  Zajímavé téma, které je však proloženo nechutně sentimentálníma vložkama, které nemají s globálním oteplováním nic společného a jen se snaží ukázat Al Gora jako toho nejvíce chápavého a citově založeného člověka... Pardon, ale to je opravdu moc. Radši si o globálním oteplování něco přečtu (asi to nebude žádná publikace od Václava Klause:) než koukat na tento film, který víc propaguje Al Gora než problém globálního oteplování...(30.4.2008)

 • Xeelee
  odpad!

  Vrtěli psem.(15.4.2008)

 • Al Gore

 • - Dokument je natočený na základe rovnomennej knihy od Ala Gorea. (Greenpeacak)

 • - Spočiatku mal Guggenheim o spolupráci s Goreom pochybnosti, pretože ako sám uviedol, nie je environmentalista a natočiť film z vedeckej prednášky sa mu zdalo problematické. Režisér si taktiež myslel, že Al Gore je príliš spätý s politikou. Svoj názor však po zhliadnutí prednášky zmenil. (Greenpeacak)

 • - První dokumentární film, který získal dva Oscary. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace