Nepříjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Al Gore

Michael Brook

Al Gore, Billy West (vyp.), George Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)

Tohle je taková lekce z prezentace od komunikátora z nejpovolanějších. Netvrdím, že vše co tvrdí Gore je pravda a že oteplování je 100% vinou lidí, ale zároveň intuitivně cítím že není v pořádku se chovat k matce (zemi) tak spratkovsky jak to děláme my. V tomhle směru tedy film považuju za politicky správný. Škoda, že Gore onehdy Bushe neporazil. Mohli jsme být zase o něco dál.(10.12.2009)

Brilantně zrežírovaná propagandistická one man show pro nezbytně sympatického řečníka. Pokud nejste Venca Klaus, nemůžete si pomoct a prostě musíte přikyvovat - i když si přiznejme, že spousta lidí je k tomu ochotna jenom proto, že náš el presidente dělá opak:) Aby on nakonec ještě nedostal nějaké ocenění za zásluhy o boj proti změnám klimatu - nebylo by to nic neobvyklého, nakonec Nobelovu cenu míru taky mohou přebírat teroristé;) Ale zpátky k věci - jistěže z Nepříjemné Pravdy, respektive z tam prezentovaných faktů občas vyčouhne osten účelové interpretace, ale i díky cituplným vsuvkám ze života Ala Gorea jste ochotni na to zapomenout, protože - to si přiznejme - tvrdit, že globální oteplování neexistuje, je prostě blbost. A i když bychom se mohli dohadovat o tom, jestli za to může lidstvo (což by vzhledem k obrovskému nárůstu světové populace a s tím souvisejících civilizačních "produktů" podle mě bylo logické předpokládat) anebo jde o přirozený proces, nikde není vidět, že by se na ty nadcházející VELKÉ a NEVYHNUTELNÉ změny ta naše slavná civilizace nějak připravovala, a proto rozhodně není marné získat nějaký čas a oddálit ten okamžik, kdy se nám nebeská klenba zřítí na hlavy. Je zcela nesporným a mnohokrát vyzkoušeným pravidlem, že prevence stojí daleko méně zdrojů a úsilí než odstraňování následků. Přemýšlejte o tom - proto tenhle vynikající film vznikl. A narozdíl od mnoha jiných si ten váš intelektuální výkon zasluhuje. 90%(24.5.2009)

Are you ready to change the way you live ? ___ Pokud ne, bude tu vedro. Velké vedro. A následně velká a dlouhá zima… Al Gore rozhodně připraven je a snaží se prostřednictvím svých vědecky založených přednášek vzbudit k činu i ostatní členy civilizace. Smršť zajímavých faktů, účinných grafů a vtipných poznámek převážně na Znečisťující Státy Spojené dělá z tohoto dokumentu velice příjemnou a poučnou podívanou. Nelze přehlédnout i agitační rozměr celého projektu, na druhou stranu, aby sám Gore mohl otočit politické rozhodování v USA, musí se dostat na židli nejvyšší. No, hodně štěstí přeji. www.climatecrisis.net(14.3.2007)

Filmová příprava na Nanebevzetí Ala Gorea.(7.5.2010)

Gore ako otec národa, Budha a Mojžiš, ktorý káže svojím ovečkám o tom, že ak budeme na prírodu zlý, vyebe s nami. Akurát ta reklama na jeho múdrosť by mohla byť menej žiarivejšia.(21.11.2006)