poster

Nepříjemná pravda

 • USA

  An Inconvenient Truth

 • Slovensko

  Nepríjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Scénář:

Al Gore

Hudba:

Michael Brook

Hrají:

Al Gore, Billy West (vyp.), George Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  Al Gore je fantastický a sugestívny rečník a svojou verbálnou prezentáciou by bezpochyby dokázal vierohodne presvedčiť aj o tom, že Čadské jazero sa fakticky rozpína:) Je mi sympatická jeho snaha a motivácia presviedčať ľudí spraviť niečo s "objektívnym" problémom globálneho otepľovania. Keď odmyslím tú "miernu sebareklamu", tak sa jedná o pútavo spracovaný dokument, ktorý zaujme a snáď prinúti aj premýšlať.(2.3.2007)

 • Ivoshek
  odpad!

  Je smutné, jak snadno jsou lidé manipulovatelní. Další informace zde.(11.5.2007)

 • Nettrass
  *****

  Je to trochu i osobní reklamní kampaň Al Gora a s jednou věcí ( řepka, nebo kukuřice do benzínu ) i nesouhlasím. Nicméně rád tyhle drobnosti odpůstím, protože informace jsou dokonale podány i vysvětleny a to i přijemnou a záživnou formou. 85%(23.4.2012)

 • Matty
  ****

  I pokud by pouze polovina ve filmu vyřčeného byla pravda, stačilo by to na přehodnocení mého postoje ke světu a k životu v něm. Hádám, že Al Gore není natolik schopným manipulátorem (a mystifikátorem) jako Michael Moore, prostě jenom svým komentářem doprovází velmi zdařilou PowerPointovou prezentaci (pravda, prokládanou dojemnými vzpomínkami na minulost, ale nad tím se ještě dají přimhouřit oči). Po filmařské stránce se nejedná o dílo kdovíjak výjimečné, jeho význam je však obrovský. Můžete mít námitky, že fakta ve filmu prezentována jsou již dávno známou pravdou, jenže (pokud vím) ještě nikdy nebyla nikým tak stravitelně (a hezky kompaktně) naservírována. Gore je opravdu výtečným řečníkem, přesně a výrazně artikuluje, udržuje kontakt s posluchači, nezapomíná sem tam přihodit nějaký vtípek (a nemusí se nutně týkat politiky). Budí dojem inteligentního člověka, který ví, co dělá a proč to dělá. Na rozdíl o jiných, mnohem větší moc v rukou třímajících. Možná je to jenom dojem, možná, že kdyby jej skutečně zvolili prezidentem, šly by všechny ekologické aktivity stranou a ropa by dále tekla proudem (mamon! mamon!). Kdoví, do lidí je těžké vidět, do politiků obzvlášť. Dvě oscarová ocenění (nejlepší dokument, nejlepší píseň) výraznou měrou pomohla dostat tuto Nepříjemnou pravdu na výsluní, zda-li dostatečně pro vzbuzení zájmu na těch důležitých místech, těžko říct (navíc, zájem není všechno). Navzdory tématu se nejedná o skličující podívanou, Gore se totiž jeví být velkým optimistou. Slovo “naděje“ nepřeceňuje, je si však dobře vědom, že existuje, že JEŠTĚ existuje. Zachránit svět před zkázou nevypadá v jeho podání jako čin hodný leda tak filmového hrdiny, nýbrž každého odhodlaného jednotlivce. Teď už si ale jdu nainstalovat úspornější žárovky. 80% Zajímavé komentáře: Lima, Radko, agathon, 4daPeace(9.3.2007)

 • Happens
  ***

  Lineární pohled na věc. Příliš jednostranně zájmové. A ty emotivní vložky si mohli nechat na jindy.(8.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace