Ellush

Poměrně svěží a neotřelá komedie, která nevyužívá okázalých vtípků a klasických komediálních narážek, nýbrž se jemně dotýká umírněného a -dalo by se říci- poměrně inteligentního humoru. Škodou zůstává, že se občas dotýká tak jemně, že může trošku nudit. Tuto malou vadu nakráse ovšem přebíjí Will Ferrell svým hereckým projevem a charismatem, a tím drží zmíněný snímek ještě stále velmi vysoko nad průměrem. ()

Mickel

Zajímavý filmek, Will Ferrell celkem solidni, ale jak vidim ve filmu tu stupiní věčně se tlemící Queen Latifah tak vypínám, tak moc ji nemusim........ ()

MorraEddie

Horší už to nebude je prostě dokonalý, Vyváženost komedie a dramatu dělá z toho filmu absolutní skvost. Skvělé herecké výkony a úchvatný příběh nenechá nikoho klidným. Takhle má vypadat komediální drama. Za zmínku také stojí výkon Willa Ferrella,který ukázal,že umí hrát i vážné role a že právě on byl ta správná volba na postavu Harolda Cricka. ()

Mikalos

Originální nápad, Ferrell na můj vkus až moc toporný, ale mělo to při postupném odkrývání "zápletky" svůj účel. Nejlepší scéna - rozhovor v autobuse s kloubem - bavil jsem se u mě za 4*. ()

milhouse86

Ak je toto komédia pre inteligentného diváka, tak to znamená, že ja asi inteligentný nebudem. Námet veľmi originálny, ale film nuda a nuda. A strašne veľa otázok wtf? Ako to že Hoffman nemal Ferrella za blázna? Čo to bolo za neskutočný záver, že je cennejší ako ľudský život? Ako si mohol nevšimnúť, že mu mesiac idú hodinky o 3 minúty dopredu? ()

collinduff

Nápad výborný a originálny, len to herecké obsadenie ma štve. Prečo Ferrell? Prečo Maggie? Nechápem tak vysoké hodnotenie. ()

unclejack

Film je úsmevným pozastavením sa nad pominuteľnosťou života. Inteligentný humor , vkusná hudba , výborné výkony všetkých hlavných predstaviteľov a hlavne neopakovateľnosť situácií , do ktorých sa Harold dostáva je už len samo o sebe dôvodom , prečo si film pozrieť. Nudiť sa človek rozhodne nenudí , zároveň však na neho dolieha aj Haroldov krutý osud , ktorý rámcuje príbeh a tvorí odrazový mostík medzi svetom Willa Ferrella , Magie Gyllenhaal a Dustina Hoffmana so svetom Emmy Thompson a Queen Latifah. Aspoň vieme , že nie ste golem. ()

Tool

Odpočinkový, příjemný a zábavný film. Chlápek, kterému život komentuje hlas shůry zjistí, že je hlavní postavou cizího příběhu. Romantika a přesto ne hloupá, fantasy a není to přehnané, neokoukaní herci a celé dohromady to tvoří film, na který se rád podívám znovu. :) ()

EdwardMovie

Príbeh o chlapíkovi menom Harold Crick a jeho hodinkách :) Harold žil vo svete nekonečných čísiel.Každý všedný deň za 12 rokov si Harold 67 krát prešiel každý zo svojich 32 zubov zubnou kefkou...38 krát z prava do lava a 38 krát z hora dolu :) Marc Forster je pán režisér, čo predviedol už vo filmoch Ples príšer a Hranice života...No tu ukázal aký je všestranný kedže sa pohybuje v rôznych žánroch...výborne vybraní herci a scenár v ktorom som nenašiel ziadnu trhlinu. Vlastne som ani nevedel, či sa pozerám na komédiu s prvkami drámy či naopak. Vážne skvele napísané. Viac takýchto filmov!!! Velké prekvapenie :) ! ()

Honzad007

Rozehraná partie mezi Willem Ferrellem a Maggie Gyllenhall patří snad mezi jedny z nejupřímnějších, nejroztomilejších a nejzapamatovatelnějších lovestory dvojic za posledních deset kinematografických let. A byť zde není námět doveden do dokonalého konce a jeho solidní potenciál je částečně nevyužit, skvostný herecký ansámbl zajistí velmi pohodovou filmovou dvouhodinovku, u které se dá krásně odpočinout a vypnout. Just relax! 78% ()

anti.rybka

Skvělé téma a moc dobrý film. Bohužel pro mě mínus zvolením hlavního představitele a to herce Willa Ferrella. Will je pro mě v něčem hrozně nechutný a tak mi ho ve filmu nebylo líto. Bude to asi tím v jakých filmech jsem ho viděla. ()

moriero

Viděno jednou. Nejprve jsem dal pět hvězd, poté opraveno na 4 a nakonec na tři. Vysvětlím. Předně - nápad je bombastický a neotřelý a Ferrell s Gyllenhaal dokonale nesourodý skvěle zahraný pár. Queen a Emma mají krásné charakterní role jak v divadle. Tak co mi tak drhlo? Asi dvě věci, Ta menší je nedostatečné pohrávání se spisovatelskými hříčkami. Viz...Emma se mohla uklepnout z růže na rýže (z rose na rice) a v Haroldově světě z toho mohlo vzniknout roztomilé neohrabané dvoření s jeho specifickým smyslem pro humor. Nebo se mohla při nějaké prkotině vrátit na začátek, něco nepodstatného opravit a v Haroldově světě z toho mohl být nepříjemný pocit deja vu. A ta druhá věc - podstatnější - je taková, že když už Dustin připustil, že je Harold z masa a kostí hrdinou románu, jaktože on sám se nezalekl, že je taky vymyšlený? A dál přiživoval literární hodnotu onoho pochybného románu, upřednostnil literaturu nad Haroldovým životem a přesvědčoval ho, že jeho smrt je pro román nejlepší. No, zase moje hnidopichství... ()

Golpex

Zajímavý námět, tak trochu mi to připomnělo (možná trochu víc) truman show, skvělé herecké výkony, výborná hudba, ale tak nějak jako celek mi to úplně nesedlo a navíc ten konec měl skončit tak jak bylo psáno... ()

jjjerry

Tak tohle bylo pro mě zklamání. Mám rád Dustin Hoffman, ale tady podle mě nijak moc nevynikal. Bavila mě Maggie Gyllenhaal, ale svým až přílišným úsměvem mně nesedla do zbytku filmu. Hlavní hrdina mně k srdci nepřirostl, spíš mně to kazil. Tenhle styl asi není pro mě, když chci komedii tak chci komedi, když drama tak drama, nemam rád polovičaté věci... ()

kacer4

Bizardný film, pri ktorom sa autoti dosť vybláznili. Čakal som slušnú komédiu a dostal som drámu s nádychom fantasy. No neľutujem príliš čas strávený pri filme. Možno mi len vadila až príliš ponurá a trpká atmosféra filmu. Ale zase vzhľadom nato, že hlavný hrdina sa snaží nezomrieť, to bolo dobré. ()

v.indruchova

Je to zajímavě praštěné, ale dost scén mi připadne divných. Nemohu si pomoci ten film mě celkem nudí. Zuby nehty jsem se dodívala. Něco mi tam nsedí. To jak to bylo převyprávěno mi přišlo dosti teatrální. Nejsympatičtějším herec a jeho her. výkonem byl pan D.Hoffman, jinak mě jiná postava neoslovila a nedokázala jsem se do ní ani v cítit. Cítila jsem zde značný vliv amerického smýšlení, Nic překvapivého. Něco dalšího průměrného. Ať jsem se snažila nepřekonala jsem antipatie k Haroldově vyvolené, chová se tak ošklivě a on se jí pořád omlouvá a ponižuje se? Potetovaná barevným velkým obrazcem, spoustu anarchistických řečí puse, velké kruhy pod očima, všiml si někdo, že herečka i postava vypadá jako kdyby fetovali a to má být sympatická slečinka a součást romantické komedie. Podivné vyvážení dramatu i komedie. I když se to někdy dařilo. Jedním slovem : ploché. Tak vysoké hodnocení zde?? ()

Nugat

Dobrý nápad, dobré zpracování, ale jinak nuda. Sic pád dobrých vtipů, ale tohle fakt nestojí za tak vysoké hodnocení. ()

r007

Zvláštní film, u kterého jsem váhala do té doby než se zjevila Emma ( jako vždy božská ). Pak děj nabral spád a od té doby, kdy Harold vkročil do pekárny, už jsem si film užívala naplno. Mám ráda filmy s trochou fantazie a byla jsem zvědavá jak to skončí. Musím se přiznat, že jsem byla na vážkách, jestli se nepřikloním k názoru pana profesora, že by se konec knihy neměl měnit. Překvapil mě Tom Hulce, kterého jsem neviděla od Amadea a nepoznala bych ho, nebýt závěrečných titulek. Pořád přemýšlím, proč vlastně jen čtyři hvězdy...nevím, něco mi tam chybí. ()

Rust_Francis

Will Ferrel hraje většinou pěkné paka. Tentokrát, všechna čest mu a pokrývka z hlavy sundaná, zahrál skvěle, Film ,který mě opravdu mile překvapil a ještě mileji pobavil. Jedná se jednoznačně o jednu z těch chytřejších a lépe provedených komedií, která pobaví a zaujme i náročnějšího diváka. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou