Pignon

Moc chytře napsané, dobře natočené a zahrané. Skvěle jsem se pobavil při výčtu, co hlavní hrdina nemůže být: "Uklidnilo vás, že nemůžete být Golem?" ()

Standey

Zajímavý námět, skvělý scénář a výborné herecké obsazení. Velmi kvalitní oddychovka, která nutí k zamyšlení a rozesměje. ()

josmart

Totálně okouzlující film, jehož způsob vyprávění mi trošku připomněl animovaný snímek Harvey Krumpet. Will Ferrell většinou hraje role ve stylu Chevyho Chase, tentokrát je ale civilní a očividně mu to jde. Člověk, který zjistí, že je literární postava a blíží se jeho konec. Boj, odmítání, smíření se s osudem a mezitím romantika - Maggie Gyllenhall je nádherná. Nicméně kdyby Harold opravdu zemřel, film by zůstal pozitivní a stal by se emočně mnohem silnější. Dustin Hoffman měl pravdu - tento konec jde, ale není to úplně ono. ()

Zette10

Zajímavé, ale ne bez chyb. Zejména bych rád vyzdvihnul námět a herecké výkony Willa Ferrella s Emmou Thompson. Za zásadní prvek filmu považuji dokonalé vyvážení tragických i komediálních prvků. ()

shinlove

Opravdu zdařilá komedie se špetkou dramatu. Rozhodně jsem se nenudil a vřele jej doporučuji všem, kteří mají rádi smysluplné, rozumné komedie. Překvapivě seriózní Ferrell, jako vždy krásná Gyllenhaal a tradičně skvělí Hoffman, Thompson a ve velice vedlejší roli Latifah. Prostě film, který je od začátku do konce zajímavý. 4* ()

gunko

Taká zaujímavá dráma s prvkami komédie a všetkého možného. Film sa dá pozerať, aj sa mi zdal zaujímavý, ubehol rýchlo, avšak keď mám napísať prečo a čo ma zaujalo tak zrazu neviem. Taký bežný život, ktorý sa vymkne z pod kontroly. ()

james11

Pro mě spíš usměvná komedie, kde byl dobrý nápad poničen horším provedením (s tím asi každý nebude souhlasit). Ale to, že "ten hlas" slyšel někdy i Harold, se mi moc nelíbilo. A konec podle mě katastrofa. Asi jsem přehlédl něco v pozadí nebo nějakou hlubší myšlenku, ale tahle smrt mi nepřišla, jako nějak extra poetická a zajímavá, až na to, že před zastávkou řidiči obvykle dobržďují (a to platí i o nových řidičích, přece nepustí někoho, kdo řídil autobus 20x, aby vezl 50 lidí). ()

Archvile

Nič pre fanúšikov komédii typu Slunce, seno...Zaujímavá inteligentná komédia s originálnym scenárom a naviac výborne zahraná. ()

JB001

Film mne mile překvapil. Asi to bude tím, že jsem o něm nikdy nic neslyšel ani nečetl. Už dlouho jsem nic tak zajímavého neviděl a míň než plný počet dát nemohu ()

Sathine

Ze začátku mě film moc neoslovil. Vtažení do děje nebylo úplně nejlepší, ale dala jsem druhou šanci. Určitě jsem neudělala špatnou věc, protože to byl opravdu zajímavý snímek. Netradičí námět, ale zas na druhou stranu musím říct, že ten konec to trochu degradoval. Sice pokud by to skončilo tragicky, tak by to nebylo veselé, ale myslím, že tady se to opravdu hodilo. Škoda. ()

zero_zelo

tak todle je skvělý!!! ferrel mě placama ve spoustě filmů omrzel, nebo bavil jenom chvíli, ale tady mi to celý sedlo. výbornej film! ()

P@\/EL

Rozhodně originálně ztvárněné drama, které se honosí opravdu zajímavým fantastickým námětem. Decentní humor, jenž je zatoupen několika povedenými hláškami, do filmu zcela pasuje. Příběh plyne na můj vkus až v příliš poklidném tempu až úplného závěru, který mi připadal spíše průměrný. ()

zekon

Nápad dobrý ale naprosto otřesná nuda a vtip nikde. Sem tam to k pousmání bylo, ale komedii si představuju naprosto jinak. 113min. nudy, to vysoké hodnocení mě zaráží, asi příliš mnoho umění které pohřbí zábavu :) ()

Patroxi

Na tento film koukám prvně v roce 2012 ! a vidím v tom film Ruby Sparks ! :) je super že už vím odkud je zřejmě čerpaný nápad ! oba filmy jsou totiž SUPER !! 5 ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou