Trepak

Keby skutočne existovala kniha o Haroldovi Crickovi a ja by som ju vlastnil, mal by som ju na záchode, kde by som jednotlivé stránky postupne používal. Americký profesor literatúry však neohrozene tvrdí, že ide o klenot . Film už svojím názvom varuje - horšie to už nebude - bohužiaľ, bolo to ešte horšie. ()

jobina

Neskutečně jsem se nudila. Možná je film perlou komedie, ale tento náhrdelník fakt nosit nemusím. Asi to bude tím, že nemám ráda sušenky ani mi absolutně nesympatického Willa Ferrella. ()

JARDAHONDA

Horší už to nebude : Komedie ??,,, trefnější výraz je tragi-komedie. Ale oceńuji zajímavý námět a příběh tragéda Harolda, který začne slyšet podivuhodný hlas ženy, která ho dovede až k psychologovi, kterého hraje skvělý Dustin Hoffman. Ten se mu snaží pomoct dopátrat se k příčině problému. To se nakonec podaří a hlavní hrdina najde spisovatelku, která v podstatě píše o něm a neví, že postava je skutečná...... zajímavé drama, kterému dávám 4 hvězdy **** ()

IngKING

Will Ferrell preslávený absurdnými komédiami hrá v tomto filme serióznu postavu. Je to paradox, ale ide asi o najlepší film, v ktorom hral... A tá scéna v ktorej hrá na gitare. Slzičky na krajíčku, síce tých chvíľ tam bolo viac. Spolu s Everything Must Go jeho vrcholy. ()

LukasLongr

Parádní film o chlápkovy, se stejnotvárným životem, který se jednoho dne dozví, že umře. Každý by udělal to stejné, začal si užívat, jak je to je možné a o to v tomhle filmu jde. Už začátek filmu mě řekl, "tento film stojí za to". ()

Crosby

Maggie Gyllenhaal bola do tohto dňa, jednoduchou vetou povedané, (ako zvyknú hovoriť naši českí bratia) ,,ona je tak ošklivá, až je hezká“ ...azda akosi po vzhliadnutí tohto sympatického počinu si dovolím tak trocha nesúhlasiť sám so sebou s touto vetou, pretože tu ma určite potešila svojou prítomnosťou, a ja teraz súhlasím sám so sebou, že sa na túto kočičku, (tak ju nazval Joker) budem určite pozerať aj z toho “mužského“ pohľadu. Sympatické. Skutočne veľmi sympatické dielko s vynikajúcimi hereckými výkonmi, dokonalou artikuláciou spisovateľky, hlavný hrdina takisto povzbudil moje filmárske pudy. Hoffman ako vždy dokonalý. Epilogicky použijem moju obľúbenú, futuristickú frázu, ,,kam je až schopná doletieť myseľ námetu pre filmové plátno je priam neskutočne šialené...“ ()

Vindemiatrix

Originální a přemýšlivě vtipná podívaná. Scenárista si však na sebe upletl bič, jehož ranám ne vždy unikl. Jednotlivé roviny (příběh; příběh o příběhu; příběh reflektování příběhu) do sebe zapadnou, ale tak nějak ukoptěně, za cenu kompromisů a ošuleného děje (romantická linie se například vtěsnala prakticky do první hodiny; nic zásadního se v ní poté již nestane). Dalo by se to odbýt poukazem na absurdní námět a komediální tón filmu, jenže ten se očividně snaží hrát i na vážnější notu, a právě v tom je, zdá se mi, kámen úrazu. 70 % ()

Ejvi

Ze začátku to na mě působilo zvláštně. Po chvíli se však můj pohled na tento snímek změnil. Neskutečně zajímavá komedie. Inteligentní, dramatická, přesto vtipná a zábavná.. Willu Ferrellovi je role chlápka z berňáku šitá přímo na míru. ()

films3

horsie to uz ani nemohlo byt...pre mna to bola obrovka nuda...ale podla hodnotenia tipujem ze to 20rocni ludia nehodnotili.film skor pre starsich podla mna ()

Cetar

4* za myšlenku a nápady ve filmu... Jinak bych si troufal tvrdit že nic moc... Ale nápad dobrej, to je pravda... ()

RADX1

Velice příjemná komedie, která dějově není nijak složitá a přesto nepůsobí primitivně. Humoru bylo dost a i když jsem se výjimečně díval na český dabing, tak to asi moc nekazil. Pravda, že Ferrellův hlas v podání Martina Sobotky jsem si musel podstatně déle zvykat. I tak jsem neměl problém Ferrellovi uvěřit jeho relativně vážnou roli, sic to možná bylo způsobeno velice milým rozptýlením Maggie Gyllenhaal která zde podala i v tom malém prostoru špičkový herecký výkon, především v druhé polovině filmu. Pro mne překvapení a dílko časem určitě ještě jednou skouknu, třeba i originálním znění. ()

Kritik

Hm... Co o tom napsat? Stranger than fiction je jeden z mála filmů ke kterým se neumím vyjádřit. Po většinu doby jsem zachovával postoj, který balancoval na hraně mezi dobrým a špatným zážitkem. Ke konci se to ovšem převrátilo na pouhé 3 hvězdičky, ačkoliv to asperovalo na 4. Nuže mezi mé oblíbené filmy to tedy nepatří, ale myslím si, že tenhle film by měl vidět každý, je to totiž něco úplně nového. Třeba se to právě Vám bude líbit. ()

pekos

Filmy typu Horší to už nebude patria do skupiny "intelektuálnych" filmov, ktoré svojim poňatím nie sú pre každého diváka. Tento film je pre vnímavého diváka, ktorý oceňuje invenciu autorov, britké dialógy, zvláštny humor, a tiež skvelé herecké výkony. Maggie Gyllenhaal tu dokazuje, že nie je horšia svojho slávnejšieho brata. Skvelý film pre opakované použitie, najmä vtedy, keď sa budete cítiť "pod psa". ()

Oghren

Moje hodnocení: Po shléhdnutí jsem málem dostal infarkt, když jsem uviděl 80%. Od začátku do konce to je o asociálním vševědovi, co se tváří jak vyfetlá buznička. Komedie? Pár úšklebků, co hned přejdou. Drama? Dramatický je vydržet poslouchat tu starou krávu, co dabovala tu polopříčetnou spisovatelku. Fantasy? Režie měla dobrej matroš a myslela si, že natáčí pokračování Hoblíka. Romantický? Při pohledu na usmívající se krásnou potetovanou rockerku se mu postavil ferdík, a ona to dlouho neměla. To je přirozenost a pudy, ne romantika. Rozpočet? 30 melounů dolarů? Za co? Za Star Wars hodinky nebo za tu křasnu, co vletěla do vody či za make up? Tohle by mě nudilo i kdybych byl u toho zhulenej a to, že mě zhulenýho bavilo koukat na českej film kde hlavní roli měli super krávy...doslova. Celkové hodnocení: Mám dojem, že za tohle snad platili, aby lidi tomu dávali Full house. Tak proč tom nikdo neřekl mě :( taky bych si stoupl do fronty. Tohle beru jako jeden velkej vtip. Nachytal jsem se no :-( ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou