martinez.

Alexandre Aja natolik dobře pracuje s hororovou atmosférou, propojením obrazu se zvukem či hudbou a s krví, že mu už podruhé odpustím finiš a pointu. Temná, vyhořelá budova se zrcadly na každé stěně poskytuje velmi hodně potenciálu pro navození strachu a pro lekačky, a Aja toho využívá maximálně. Bál jsem se, že v Kieferovi budu pořád vidět Jacka Bauera, že je to jenom seriálový herec, ale zahrál výborně a odprostil se od toho on i já. Ajův kameraman Maxime Alexandre jako vždy pracuje na výbornou a postaral se o podmanivou podívanou, hudba je správně temná a znepokojující. Aja mě několikrát zastihl nepřipraveného a já v sedačce nadskakoval jak kůň, po zbytek času jsem se schovával za polštářem. Je to funkční a kvalitní horor bez kapky humoru a odlehčení pozitivními scénami. Velmi efektní úvod. ()

Testament

"Nazdar lidi, jsem Jack Bauer, ale musel jsem teď na 2 hodiny hracího času změnit identitu, takže je ze mě Ben Carson. Jo, můj život to je taková děsná trapárna, bylo to tu už milionkrát přede mnou. Arnold v Konci světa, nebo ten další fízl ze Saw 2 měli podobnej osud. Prostě se teď léčím ze závislosti na chlastu, protože můj život je v troskách. Ale tragédie se mi stala jiná, zabil jsem, nechtěně, kolegu policajta. No, takže teď dělám hlídače jedný vyhořelý budovy.Jen mi příjde divný, že v ní jsou zrcadla a pokaždý naleštěný. Když do nich střelím, tak rána potom zase zmizí a jsou neporušená. Divný. Do toho vidím (h)různé výjevy všude kolem. Jo, mělo mi to dojít, když ten hlídač přede mnou tak divně zemřel. Přemýšlím, kdy jsem tohle viděl, jasně, v Asii a těch jejich hororech, jako Nenávist, až na to,že tohle je realita.Nebo, že by to byly pozůstatky z toho mýho chlastání? Hrabe mi, nebo se to fakt děje? Ne ono se to děje! Co s tím? Ono to nějak dopadne, jak jinak. A připravte se, že konec překvapí jak mě, tak i vás. Určitě to bude mít šokující pointu a bojím se, že to nedopadne dobře...." ()

Kratas558

Námět to je hodně dobrý, i když to není původní americký film. Trošku jsem byla zklamaná z toho, že jsem myslela, že se budu bát víc a tohle byl jenom lehký odvar, ale o to víc mě zajímá děsuplnost té původní verze. Na druhou stranu provedení ušlo, rozuzlení mělo pointu a jak to celé skončilo... to se mi moc líbilo. Možná nejvíc :D ()

klukluka

Hodnotil bych bývale i hůř, nebýt toho konce - ten se vážně povedl. Ale jinak mě iritovaly ty všudypřítomné nelogičnosti - Benovi se v práci dějí šílené věci, nikomu se s tím ale nesvěří, nikomu to nepopíše, s nikým si o tom nemá snahu promluvit... Manželce se sice zmíní, že má problém se zrcadly, ta si to ale nespojí s podivnými nočními můrami malého synka. Když likvidovat zrcadla, tak zatřít, rozhodně ne vyhodit. Když se mi domem prohání démoni, tak přece neuteču na ulici... Ne, tohle nebylo dobrý. Ale atmošku tomu upřít nelze, ta byla hutná. ()

iXtr3m3

Slabšie štyri alebo silnejšie tri. Nechávam tri. Kiefer potešil, Amy Smart vyvolala "úsmev" a celkovo to bolo na americkorumunský remake fajn. ()

Loki_Six

"The fucking mirrors! They are everywhere. In the department store, on the corner of every street, in the window of every building in the city. I feel... I feel like I'm not the one looking into the mirrors, but they're looking back at me." ()

Peiper2

Překvapivě celkem povedený horor. Je pravda, že podobnost s jinými snímky (zejména Kruh) tu bezesporu je; ale na druhou stranu perfektní režie a děsivost některých scén činí z Mirrors nadprůměrný žánrový film, za který jsem rád. 70% ()

Orthank

Stokrát videné v rukách potenciálne kvalitného hororového režiséra dopadlo naozaj ďaleko od toho ako by si ktokoľvek prial.Fanúšikovia duchárskych počinov nedostanú nič nové čo by už niekde nevideli v omnoho kavalitnejšom prevedení , a tí druhí obdivovatelia Alexande Aju zasa budú nemo zazerať čo za zradu to na nich pripravil.Prepácaný scenár nevýrazná réžia (celé mi to vyznelo v duchu akoby Aja točil Zrkadlá z akéhosi donútenia) a prehrávajúci výkon Kiefera Shuterlanda prispievajú k tomu aby ste po dopozeraní len zalomili rukamy a zalamentovali nad súčasným vývojom hororovej tvorby.Keď sa k tomu všetkému pridá i nadmieru zbytočný a naozaj nezmyselný záver,tak i s maximálne dobrosrdečným úmyslom sa môžem zastaviť najvyššie na dvoch červených hiezdičkách,s jediným odkazom:Nabudúce to snáď vyjde naplno majster Alex....:-) ()

zbysik

Velke zklamani od rezisera takovych dobrych hororu jako Hory maji oci, Noc s nabrousenou britvou. Aja se zde snazi o budovani atmosfery mysteriozniho hororu, ale jiz za chvili je vam jasne, ze zde se nenachazi ta prava parketa tohoto rezisera. Nejvice je to patrne v nekolika malo silnych momentech filmu, ve kterych na vas dychne poradna porce syrove brutality, pri kterych vam hned dojde, kde ze se nachazi ten pravy raj tohoto hororoveho silence. Film se snazi, jak je to u tematicky podobnych filmu v dnesni dobe typicke, ve vas zanechat urcite myslenky, nejake nezodpovezene otazky, nad kterymi si budete urcitou dobu lamat hlavu, aby ste nakonec dosli k zaveru, ze vylozeni urcitych filmovych momentu stoprocentne tkvi na fantazii divaka a s tim jiz tez zacinam mit mensi problem, protoze za tim vsim vidim pouze kalkul filmovych tvurcu, kteri si mysli, ze kdyz pouziji zaverecny sokujici twist aniz by dostatecne divaka vybavili adekvatni filmovou informacni hodnotu, ze je vse v poradku. A to je velky omyl! ()

baXter

Sutherlanda nemám jako herce zrovna v lásce, ovšem zde si částečně získal mé sympatie. Ani ne tak za herecký výkon, ale spíše za to že už se nesnaží být v každém záběru velkej drsňák co spasí svět. Zrcadla jsou takový horror nehorror (jako ostatně většina novodobých horrorů). Nejvíce jsem se leknul vždy u scén kde nebylo nic "nadpřirozeného" (viz. Hrdlička [Holub ??], nebo pes). Film má spád a nesnaží se být příliž složitý a nadruhou stranu není ani tolik prostý. Děkuji za závěr, nečekané a potěšující. ()

MareT.

Alexander předvedl mistrovské dílo, ale je mu to prd platné, protože scénář vrší hlouposti jednu za druhou. Po vizuální stránce je to téměř bez výhrad, i nápad je velice povedený, ale pořád tomu chyběla šťáva. Závěrečná pointa je také netradiční, což mírně nahrává k pevnému průměru. Už se ale těším na další film od tohoto režiséra, neboť je to machr a na svůj velký hororový hit, který se zapíše do dějin ještě čeká. A já s ním! ()

cab

Dalsi z rady pekne natocenych nedesivych hororu, ktery je navic remakem, trpi, jako mnoho predchudcu a s cistym svedomim muzu rict, ze neni posledni, nezazivnym a zbytecne protahovanym dejem s predvidatelnym sledem udalosti. Herci jsou snesitelni, takze 55% je krasny prumer, kam Zrcadla patri. ()

Honzick

Ne příliš povedený horor. Lekačky byly opravdu hodně čitelné a bylo jich hodně poskrovnu ale objevilo se tam i pár dobrých scén, třeba při oddělování spodní čelisti od zbytku hlavy atp... bohužel výkon Sutherlanda, který určitě není mým oblíbencem, mě taky nijak nenadchl. Co mě ale nadchlo byly herecké výkony obou hlavních protagonistek Pauly Patton a Amy Smart. Závěr se mi velice líbil a musím za něj dát alespoň hvězdu navíc takže celkem to budou slabé tři hvězdy:) P.S: Můj stý komentář :)))) ()

Hanys_

Místy mi to přišlo strašně zdlouhavé, několikrát jsem si říkal, že to je variace na nevímkolikrát viděné, ale stejně jsem se, když to shrnu, docela dobře bavil. Závěrečná pointa sice není z těch, které vás posadí na zadek, ale i tak příjemně pobaví. ps: Paula Patton je fakt kočka :) 70% ()

AngiS

Další !celkem povedený! remake.. Puvodně jsem chtěla dát jen 3+... ale ten konec mě docela překvapil.. a oproti té slátanině Hory mají oči je to o 80% lepší ()

Holina

Po dlouhé době konečně film, o kterém se dá říci, že je to horor. Aja se chopil látky pro něj netypické vskutku s vervou a vytvořil slušný strašidlák. Po snímku s nejdebilnějším vyústěním všech dob - Noci s nabroušenou břitvou, a vynikajícím remake Hor, které mají oči přichází slušně mysteriózní kousek. ()

Pussycat18

Uf, tohle je těžké hodnotit...podivila jsem se "nízkému" hodnocení filmu zde na csfd. Myslím, že coby horor, Zrcadla rozhodně nezklamala! Hodně se tu objevují slova jako klišé, ohrané, průměrný remake... ale proč? Romantika má jedno jediné téma: on, ona, láska šílená... kolik témat potřebuje člověk pro horor? Upřímně řečeno, děsivá realita za zrcadlem mě pěkně poděsila. Démoni vzešlé z posedlé dívky (ano, i toto téma již známe, no a co? Je to vděčné téma a rozhodně děsivé, takže proč ne znovu?), dali mé rádosebojící, ale také snadnovyděsitelné dušičce pořádně zabrat. Chápu, že Alexandre Aja umí být krvavější, na druhou stranu, rozhodně mě více vyděsí toto, než lítající nohy a ruce... a to je důvod proč tomuto počinu dávám 4 stars... scéna se smrtí Benovi sestry na mě byla až příliš syrová a otevřeně brutální, což mě na okamžik hodilo do dojmu Béčkového filmu. Otevřená brutalita mě neděsí, z takové se mi chce spíš zvracet... Co se týče hereckézho obsazení, Kiefer Sutherland konečně ukázal, že má navíc, než na jakéhosi pofiderního Bauera... a to je dobře. ()