baronGrga

Alexandre Aja u mě podruhé (po Haute tension) a podstatně hůře. Nejedna Helen by mohla vyprávět, jak efektně se dají zrcadla a zrcadlení v hororech využít, a nemusí jít jen o adaptace legendy o Krvavé Mary, stačí zavadit o kdejaký upírský horor nebo prostě jen o scény, kdy hrdina zavře dvířka koupelnové skřínky a v odraze se za hlasitého zakvílení smyčce objeví a) nikdo b) někdo c) bubák. Jenže v Ajově filmu hrají zrcadla hlavní roli, což v důsledku znamená, že ten mrazivý půvab zrcadlení je ten tam, nehledě na to, že způsob, jakým zrcadla v Mirrors straší, se mi ani za mák nelíbil. Provedení takové hollywoodsky mainstreemové, atmosféra žádná (byť bylo vidět, že se o ní Aja snažil), 50%. ()

Kwax

Mno premiéra duchařských povídek mlaskavých zpěvů ´dábla se nekonají, ale komnata byla znovu otevřena takže lze předpokládat, že postklaustrofobní vjem minulosti bude znovu oběven náhodnými kolemjdoucími. Stísněný prostor povídek duchařských je očividně natřen jako nálepka mosazných kudel osudu. Na konec je možné že zrcadla jako taková mají vjemy společné s post mechanismem abstraktních kol. ()

vrch07256732

Zase jeden z tých vydarených hororov (myšlienka samozrejme vykradnutá z korejského hororu Geoul sokeuro, ale len myšlienka) a celé to vôbec nie je špatné. Scénka vo vani nemá jednoducho chybu, patrí medzi mojich top ten nechutností z filmov. Musím dať 5 aj keď objektívne by bolo za 4, ale oproti tým ostatnýn súčasným sračkám z USA (najmä úchylní vrahovia z vidlákova) pre mňa jasný Favorit. ()

juro

Asi jsem dost dobře nepochopil dějovou linku ohledně duchů v návaznosti na postavu Anny Esseker a tím pádem ani jejich motív k vraždění jiných lidí ALE- to nevadí :-) je to duchařský horor s pár slušnýma lekačkama a krvavýma záběrama a duchové nám nemusí objasnovat co a jak a proč dělají :-) takže velice dobrý horor se super hutnou atmosférou a úžasným koncem :-) ()

Dalajlada

První půlka filmu byla neskutečně atmosferická. Procházení se polorozpadlým domem a objevování pointy filmu mělo něco do sebe. Pak se to začalo ale trochu zvrtávat do takové nějaké poloakční honičky a atmosféru to komplet ztratilo. Závěr se povedl i nepovedl zároveň. Rozuzlení má něco do sebe, vyvrcholení stojí za starou belu, ale poslední scéna je krutá. Logiku zde nemá smysl řešit, protože ta byla místy hodně děravá. Celkově se jedná o velmi dobrý horror. ()

Salsecnew

Úvod je jako z noční můry, začátek je vlažný, ale pak se drama stupňuje. Trochu mi to připomnělo Kruh s některými podobnými prvky. Ale jak jsem napsal, drama se vzestupně stupňuje a až do konce nezačne klesat dokud nevyvrcholí!!!!! Úžasný horor, 90% ode mě!!!!! ()