sedm.1

Pecka,pecka a ještě jednou pecka.Alexandre Aja si mě získal jak s Nabroušenou břitvou tak především s dokonalým remakem Hory mají oči,pravdou ovšem je,že jsem se Zrcadel trochu bál,neboť Aja opustil svou úžasnou parketu megakrvavé brutálnosti a přesedlal tímto snímkem na atmosférickou duchařinu,navíc s daleko většími ambicemi,prostě nic nenasvědčovalo tomu,že Aja zaboduje opět na 100% i zde.Ale zabodoval!Hned od prvních minut jsem byl vtažen do ultrahustého děje,plného skvělých atmosférických scén,narvaný lekačkami,poutavým a strhujícím dějem a opravdu jsem byl až do (pro mě) velmi překvapivé pointy napnutý jak drát na proříznutí hrdla.Navíc skvěle zahrál Keifer Sutherland,prostě Zrcadla je parádní biják,který mohu každému doporučit! ()

slovan1

Nevšední. Vraždící zrcadla tady opravdu ještě nybyly. Skvěle využité, když si představíme, že zrcadla jsou všude kolem nás. Těšil jsem se na Amy Smart ale moc dlouho ve filmu nepobyla... V Kieferovi Sutherlandovi jsem pořád víděl Jacka Bauera a myslel si, že všechny zrcadla rozbije a bude king... Konec- proč ne, není třeba filmový svět zahlcovat happy endy. ()

civrss

Atmosféra nebyla špatná, Kiefer také ne, ale film naprosto ničí posledních 15 minut. Poslední scéna je sice překvapující, ale můj né moc dobrý dojem nezlepší. Na druhou stranu roztržená pusa Amy Smart mě opravdu rozesmála ()

Cejny

Velice povedený snímek se spustou blištivého skla a stříbra a podivným přízrakem ze zrcadla. Kiefer Sutherland se opět snaží na všechno přijít během 24 hodin, ale přesto jeho herecký výkon hodnotím velmi kladně - snažil se chlapec. Budete (ne)příjemně překvapeni několika skvělými hororovými momenty (třeba ten z koupelny mě dostal nejvíc) a zajímavým koncem, který si můžete vyložit, domyslet, jak chcete. 80 % ()

MGMCZ

Film jsem viděl před rokem , ale nějak jsem ho zapomněl ohodnotit . Tak jsem si ho spustil znovu a i po druhé , nejsem zklamaný . Myslím že Kiefera Sutherlanda jsem neviděl v jinačím filmu či seriálu kromě 24 hodin a tady obstál též výborně . 4 hvězdičky (85%) ()

SG-1

"Společnost chce, abychom budovu procházeli každé dvě hodiny. Ale já dělám obchůzku každé tři a nic se neděje." -Lorenzo Sapelli- ()

Firebug

Horor? Jako vážně? V moři nesčetněkrát provařených klišé se topí nedramatická zápletka plná pitomostí, kde se nějaké to mističko rozplývá do ztracena, respektive působí jako špatně prezentovaný blábol. Postava Sutherlanda se chová jako magor, kterému bych nevěřil, ani že potkal v báru dávno ztraceného kamaráda z dětství, natož pak že po něm jdou zrcadla. Chudák jeho ženuška (pochopitelně žijící v odloučení). Kdyby tu byl alespoň minimální prostor pro pochybování nad duševním zdravím léčícího se alkoholika ale ne, hned první scéna nám ukáže, co zrcadla dokáží... Původně jsem chtěl dát 2* za celkem fajn nápad, ale když jsem zjistil, že i ten je vykradený, dávám jednu. ()

Arkanoid

V prológu vidíme výborne zrežírované hororové napätie krvi a strachu. Pokračuje sa focusom na hlavnú postavu v podaní Kiefera Sutherlanda, na jeho pracovné a rodinné zázemie. Rodinné nie je z hľadiska hororu zaujímavé, pracovné áno, je v ňom totiž veľa nebezpečných zrkadiel. Problém je však v tom, že veľa desu vo mne nevyvolali, s výnimkou prológu a kúpania sa vo vani. Záver je až čudne jednoduchý a môj dojem rozpačitý. ()

chmíří

Námět není špatný a rozhodně ho považuji za originální. Aja horory umí to je jasné, hodně se mi líbili efekty spojejené s odrazy v zrcadlech. Bohůžel je děj sem tam trochu průhledný a využívá známá klišé, aspoň že závěr trochu překvapí...60% ()

rozbris

Bez prvních 30 až 40 minut si to klidně ty 4* zaslouží (kdy Ben je hlídačem a chodí po bývalém obchodním domě je velice nudná, kdy Forward budete používat docela často). Rozjede se to až ve chvíli, kdy najde Esseker... ()

dj-chrosto

uzasny horor... jeden z najlepsich, co som videl... milujem filmy, pri ktorych mi naskakuje husia koza a doslova ma trha pri niektorych scenach... a tento film je presne taky... myslienka, obsadenie, spracovanie... vsetko na vybornu... 10/10 ()

bari68

Ďalší z tuctových a tupých hororov.V Zmeškanom hovore zabíjali odkazovky v Kruhu videokazety a tu: Zrkadlá! Dej filmu sa stále a stále zadrháva už o ohrané hororové klišé.Lakačky tiež nejako nezaberajú a tak sa stačíme len čudovať, kam sa podela tá atmosféra a gradujúce napätie z jeho predošlých filmov. ()

piserius

No byl jsem zvědav, co to zase jednou bude za film. No asi nemusím říkat moc to své hodnocení, snad bude stačit, že jsem se na tento film díval zhruba od 21:00 až do 1:00, takže se mi to zrovna moc nelíbilo. Bylo to takové nudné, nějak mě to nenadchlo. Jediné, co se mi zamlouvalo, tak byla manželka hlavního hrdiny a samotný konec. ()

Roxan

Myslím, že film rozhodně stojí za shlédnutí, po pár nechutných scénách plných krve Vás asi přejde chuť čistit si zuby v koupelně při světle, ale nenechte se odradit. Propracovaný scénář na asijské motivy se dá považovat za konkurenta takových filmů jako je Kruh nebo Clona. Herecké výkony nepřekvapí, ale neurazí. Pokud nemáte rádi Kiefera Sutherlanda zkousněte zuby a přetrpte ho. Efekty nejsou na nejvyšší úrovni, ale rozhodně jsou propracované do těch detailů, které divák tohoto stylu hledá. ()

dris

Alexandr Aja nám po psychopatovy běhajícímu v noci s dobře nabroušenou břitvou a po zmutovaných hornících zákeřně schovaných v horách nabízí příběh o nelítostných zrcadlech do kterých není radno se dívat. Musím říct, že zpracováním a vybudovanou amtsoférou jsou zrcadla o chloupek lepší než předešlé dva horory a jde vidět, že je Aja film co film lepší. Největším plusem je úderná hudba při "lekavých" scénách, kterých není ve filmu sice moc za to těch pár je doopravdy mrazivých. Ve filmu je, ale bohužel plno klišé od vyléčeného policisty alkoholika, kterého odmítavá manželka stejně miluje, ale nemůže mu tak nějak odpustit až po plno předvídatelných rádoby zvratu. Nic méně s tajemnou atmosférou a dobrou hudbou si režisér šikovně hraje a ve vypáleném obchoďáku se necítíte moc dobře. Nebýt posledních 15minut kdy Aja pohřbil tajemnou atmosféru na úkor rádoby velkolepého trikového finále, které mě osobně zničilo "komorní tajemnou" atmosféru a udělalo ze zrcadel hororový kýč, ukončil bych komentář nějak takhle lepší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou zároveň nejlepší co Aja zatím natočil. Jelikož tam bohužel těch cca 15 minut na konci přebývá musím napsat tohle: horší průměr mezi horory s výbornou hudbou a atmosférou kterého pohřbila finální 15minutovka nic méně i tak se dnes už to zrcadla asi nepodívám. ()

Lencha

Dobře zpracovaný film, výborný Kiefer (nenapadá mě, kdo by se na tuhle psycho roli hodil víc:-)). V podstatě jednoduchý příběh, ale dobře natočený. A závěr se fakt povedl. :-))) ()

Han22

Konečně horor který není nudný, blbý a ještě dokáže pořádně vyděsit. Alexandre Aja natočil předtím Hory mají oči, které přes veškeré vychvalování kritiky mi přišly jako obyčejný slasher. Zrcadla jsou klasickou japonskou školou - máme tu neobvyklý jev a hlavního hrdinu, který nemá na výběr než přijít na to, co za ním stojí. Aja se ale může opřít o skvělého Sutherlanda a perfektní gore efekty - zvláště vražda v koupelně je mimořádně nechutná. Po dlouhé době je tu horor, kde se ze zlem dá nějak bojovat a finále na dvou frontách je skvělé. Bohužel pak musí přijít povinná pointa, která je sice vtipná, ale podle mě nelogická a díky níž končí příběh jinak než bych si přál. Škoda, protože jinak to až na nudnější první půlku nemělo chybu. EDIT: Tak mezi těmi všemi remaky (Oko, Clona, Zmeškaný hovor, Karanténa) a debilními slashery (Oni, Maturitní ples) jsou Zrcadla asi nejlepší hororovou podívanou roku 2008. Kdo by to řekl? ()

jondoe

Par krat ma pekne trhlo. Alexandre Aja je schopny reziser atmosferu vie vytvorit paradnu. Tento film sa mi vsak zda byt jeho najslabsim. Nie ze by som sa nudil, to nie. Len horor ktory ma takmer dve hodiny musi proste ponuknut viac ako par lakaciek a troch ci styroch mrtvych. Vyborne hrajuci Sutherland vytiahol film skoro do nadpriemeru. ()