J*A*M*A*L

Alexandre Aja konečně potvrzuje své režisérské hororové kvality. Určitě bezpochyby jeho nejlepší dílo. Dlouho jsem se takhle u hororu nebavil s tím, že bych mu rád dal tak chválihodné hodnocení. Aja umí natáčet horory a dělat horory skvěle, a je to asi nejlepší hororový režisér současnosti (aspoň teda pro mě), ale žádný jeho horor mě nikdy tolik neodvázal a neoslovil a nepřekvapil, jako Mirrors. s kterými mohu být opravdu spokojen. Ano nedal jsem tomu pětku, a ano dal, dal jsem většině jeho hororům čtyřku, ale s odřenýma ušima. Mirrors však dám čtyřku velmi chválihodnou a nejradši bych jim dal pětku. Non-typický, non-vyvražďovací horor a já netypické horory rád. Velmi slušně odvedená hororová práce... pro hororového fandu velký zážitek. ()

Mitin

Naprosto podprůměrný horor, který vám nic nedá, naopak zbytečně ukradne přes hodinu a půl života. OK - námět jde, ale kdyby byl aspon nějak využitý.. Lekací scény - no kdyby tam byla aspoň jedna pořádná. Kiefer Sutherland, tuctový herec bez trochy šťávy, ještě víc přidá na debilitě filmu. Přemáhám se abych nedal odpad (66% hodnocení mi nejde do hlavy). ()

peetriss

Začátek atmosféricky velice slibný, avšak v průběhu času se Alexandre Aja nechal unášet svými "krvavými chuťovkami" natolik, že začal zapomínat na vedení děje samotného a film se mu postupně začal ubírat někam do průměrných vod, navíc za současného rozpadu předtím povedeně budované atmosféry. Vrcholem všeho je rezignace na samotný hororový žánr a následný posun do vod rutinního akčního thrilleru, což byla kombinace Ajovy ztráty kontroly nad svými ambicemi a scénáristovy nenápadistosti, jak Zrcadla zakončit. Pozdější Oculus si s démonem v zrcadle dokázal poradit bravurněji, a nepotřeboval k tomu ani onu krev. ()

Kopin

Lekl jsem se jednou, nebál jsem se vlastně vůbec. Na horor dost špatná bilance. Povedené byly jen některé efekty, třeba natržená kušna ve vaně. ()

gumolit

Takže opäť tu máme nejaký ten remake japonského filmu a kedže originál som nevidel nebudem porovnavať. Horory podľa mňa už upadajú a staré klasické nikdy tie nové neprekonajú už dávno ma nejaký film s touto tematikou nenadhol nad mieru skor priemerne a tento film nie je výnimkou.Kiefer Sutherland sa sice vrácia,ale nie je až taký presvedčivý a niekedy sa mi zdá že to ani nevie s tým jeho strachom akosi uhrať,berie to normálne ako keby sa nič nedialo.Zo začiatku sa to celkom dá a niektoré scény sú dosť na nervy näjma tá scéna vo vani tá je neskutočné brutálna to fakt.Škoda ale toho záveru tým nemyslím úplný záver pretože ten je naopak ani nie tak prekvapujúci ako očakávaný.Lenže pozerať sa na bitku s nejakým demonom tak to bolo nad moju úroveň a hraničilo to skor so smiechom aspon u mňa.Neviem film pre mňa na jedno pozretie do zrkadla!!! ()

Zombi

Předem bych chtěl uvést, že zrcadlové scény v hororech, jakkoliv jsou pro někoho profláknuté a předvídatelné, mě dokáží většinou spolehlivě napnout a vyděsit, duchové v zrcadlech jsou tedy pro mě spolehlivým strašákem. Bohužel v tomto filmu není úplně využit jejich tajemný a strašidelný potenciál, od začátku nám tvůrce ukáže jak zrcadla fungují a že se jich máme bát, ale opravdu působivých scén zase tolik není. Strašidelný dům je vyveden parádně, asi 3 gore scény jsou taky dobré, Sutherland se snaží a Paula Patton v mokrém tílku a podprdě vypadá moc pěkně, ale když to člověk dokouká, řekne si že to mohlo být rozhodně lepší, třeba jako ten slušně rozjetý závěr. Vydím to na lepší 3. ()

ottis

Aju mám celkem rád,obzvláště Haute Tension mi sedl,ale duchařina,řikal sem si,co ten chlapík blbne.Naštěstí Aja zůstal věrný tomu co umí nejlíp.Moc lahůdek sice k vidění nebylo,ale úvodní podříznutí hrdla a trhání čelisti opravdu stály za to.Atmosféra měla taky něco do sebe,často mi běhal mráz po zádech a nechyběly ani lekačky.Aja prostě umí,takže jen tak dále Alexandre. ()

mazadlo

Alexander Aja je povinností každého milovníka hororu. V tomto filmu mistrně leká , úchylačí s krví , efekty a natíráním zrcadel. Lekačky jsou v místech kde je nečekáte ( což se u moderního hororu stává jen zřídkakdy ) a až na krkolomný závěr ( myslím to finále před závěrem ) je to neskutečná pecka...samotný konec je navíc sice trochu očekávatelný ale podanný je tak že ho čekat nebudete! Alexander Aja je moderní hororový mág... ()

tenebrae86

Na Mirrors jsem se fakt moc těšil. Nemohl jsem se dočkat a to byla asi chyba, protože jsem čekal o dost víc a po skončení filmu jsem byl mírně zklamaný. Ale ne že by to byl nějaký propadák, to jistě ne. Režisér Aja skutečně umí. Jeho filmy se vyznačují hutnou, děsivou atmosférou a technickou dokonalostí. Například u brutální scény s utržením čelisti se mi na okamžik zastavilo srdce. Příběh mě však nenadchl tak jako u jeho předešlých děl. Některé postavy mi vyloženě nesedly a závěrečný akční souboj s démonem...(?) No nevím... Posuďte sami. ()

katchi

75% -> celý film byl doslova strhující. Líbila se mi atmosféra, herecké výkony, všude přítomný strach a nejistota. Už první filmová scéna působila dost tajemně a děsivě a divák od začátku věděl, že celý tento počin nebude jen obyčejnou tuctovou lekačkou. !!SPOILER!! To, co celých 90minut fungovalo však bylo pokaženo nesmyslnou scénou, kdy ďábelská jeptiška lítala vzduchem jak hadr na koštěti a snažila se hlavního hrdinu zabít! v té chvíli mohli ještě přiletět marťani a nic by se na nesmyslnosti nezměnilo! Nicméně závěrečká scéna, kdy Ben vychází z budovy a zjišťuje, že je pouhou osobou za zrcadlem, byla natolik silná, že filmu dodala nový dech, a proto nemůžu jít pod daných 75%. ()

krusty2

Orginal som nevidel,ale Ajov remake frcal a mna nenudil. Vynikajuci zaver a v celku nizke hodnotenie tu na csfd ma utvrdilo ze 5/5. AJA JE KING ()

wampire23

Tak pozrime sa na dvojicu, ktorá sa tu stretla. Alexandre Aja (Haute Tension, Hills have eyes) a Kiefer ,,24" Sutherland. Veľmi zaujímavá kombinácia, ktorá dáva tušiť, že zrejme nepôjde o žiadne B-čko. A naozaj je tomu tak. Kiefer si odohrá film takmer sám a jeho postava mi aj tak stále pripomínala Jacka Bauera:D. Aja dokáže krásne budovať napätie a vystrašiť nás obyčajnými zrkadlami. Ako veľké plus beriem aj veľmi rýchly rozjazd, prvé strašidelné scény začnú hneď v úvodných minútach. V gore scénach Aja takisto nezaostáva, aj keď ich je tentokrát minimum. Mirrors je určite nadpriemerný horor s veľmi zaujímavým záverom. Pre hororových fanúšikov zrejme povinnosť. 75%. ()

Maslord

Najprv som to na začiatku vypol, hneď po úvodnej scéne a hovorím si, to bude pekná pakovina, to nebudem ani pozerať... ale potom, však ma to nezabije keď si to pozriem. Dej sa začal vyvýjať celkom dobre ale niektoré scény boli také predpokladané, že by to napísal aj školák scenárista. Záver nakoniec celkom ušiel. ()

Gore

Začátek je sice mírně vleklejší, ale pak se to rozjede ve slibnou Ajaovštinu místami dosahující kvalit Haute Tension. Téma je mírně ohraný i rámec vyprávění, ale pár působivých lekaček a budování atmošky film posouvá dopřeději. Sutherland herecky neurazí, ostatní herci jsou jen spíše statičtí. Zaujme jen Amy Smart v konečně dospělejší roli. Vyzdvihnout musím i vizuální stránku, hlavně práci se zrcadly, která není vůbec jednoduchá (jak vím z vlastního natáčení). Ta je bezchybná. Celkově aspekty film směřují k nadprůměru asijských remaků. ()

Illy

Alexandre Aje mě před lety nadchnul a těšil jsem se na jeho nový film. Čekal jsem osobité pojetí, dočkal se však lehce nadprůměrného hororu, s velmi dobrým Sutherlandem v hlavní roli. Stejně jako u Neila Marshala a jeho Doomsday však nehážu flintu do žita a budu doufat že se pánové ještě vybarví... ()

Oxymoron

Vařili pejskek s kočičkou dort. Dali tam Temné vody, dali tam Kruh, okořenili to Vymítačem ďábla a celé to zabalili do Zámku hrůzy. Pejsek si na konci ještě trochu zašpásoval a když se kočička nedívala, přisypal do dortu trochu Vetřelce. Všichni se na moučník tuze moc těšili, ale když ho začli jíst, bylo jim tak nějak blivno. Vidíte, vidíte - i když se dort upeče z dobrých věcí, nemusí být ještě dobrý jako celek. ()

Geller

Lehce nadprůměrná duchařina, která ničím nevybočuje ze zaběhnutých kolejí tohoto žánru posledních let. Zpracování, zápletka a poslední dvacetimutovka, která by měla býti vyvrcholením filmu jej podobně jako u ostatních degraduje na nižší úroveň. Opravdu potřebujeme v hororvých filmech, kde se by se měla budovat atmosféra strachu vrchol v podobě akčních scén u kterých si říkáte už aby byl konec? ()