Moogwi

Je to zvláštní, jak strašidelná zrcadla mohou být.. (hlavně po ránu:) ) na mne to tedy působilo a pocit napětí byl příjemný :) // jenom kdyby se ta horrorka u toho víc bála .. :)) ()

Antek

Aja si odskočil od slasheru k žánru, jehož hlavní devizou je atmosféra -- a dopadlo to tak, že atmosféru vytvořit nedokázal. Jak píše iolaos, hlavní síla Ajova stylu nespočívá v tichém našlapování (i když Hory mají oči určitou atmosférou dle mého nasáty jsou), ale v síle a údernosti, jakou tlačí na pilu. Tahle duchařská (a dost chudá) historka není jeho rodným pískem a tak místo, aby bábovičky tvořil, spíše je boří. Není nic děsívého na chlapečkovi s břitvou (každý druhý horror), na stařeně s velkými kruhy místo očí (každý třetí horror) a ani na obrysech tváří vystupujících ze zdi (Freddy Krueger s tím přišel první). Nestačí lekat, musí se děsit. Prázdnotu a nudu nezachrání ani skvělý Sutherland, natož pak slušivá Paula Patton, jež přesvědčivě ztvárňují manželský pár, který touží po své další šanci -- aspekt, který sice opravdu funguje, ale Mirrors nemají být manželským dramatem -- zde má jít o úplně jiné emoce. Po Bradu Andersonovi (a mnohých před nimi) je tak Aja dalším potupeným filmařem, který ztratil svou zářivě jasnou auru neomylnosti. PS: Konec je výborný, ale už je příliš pozdě. ()

zdenny

Co se týče "lekacích" efektů, byla zde výborně skloubena audio i vizuální stránka. Zprvu, kdy Kiefer provádí první pochůzku v terénu ve svém novém zaměstnání, připomínalo mi to film Hlídač mrtvých z roku 1997. Šlo o horror smíchaný s thrillerem a trochou mystery. V některých fázích trochu podobné Šifře mistra Leonarda. Lekacích scén takové množství, že jsem byl nucen přejít z noční projekce na projekci denní. A i přes den (se sluchátkama na uších) jsem se párkrát pěkně vylekal. Navíc měl film hlavu a patu, logiku a pořádné napětí. Nevím sice, zda se na tento film podívám znovu (protože času je málo), ale i tak dávám pět hvězd. Podíval bych se na to s trochou škodolibosti s člověkem, kterého bych sledoval, zda má stejné reakce při sledování jako já. Jediná chybička byla v momentě, kdy Kiefer přijel do Pensylvánie za rodinou Essekerových a když mluvil s vnukem, řekl: "Asi jsem se spletl" a chtěl odejít. Nevím, co by se dělo, kdyby odešel. Protože jen od dědy (bratra hledané dívky) se poté dověděl, kde ji může hledat. Jinak závěr šokující, ikdyž jsem něco výjimečného čekal - s úchvatnou hudbou na závěr - podobně jako v již výše zmíněné Šifře. Žádná velká reklama a žánrově perfektní film. PS: Nápad se zrcadly téměř ďábelský. ()

Tereza666

BEST HORROR Jeden z mála filmů/hororů u kterého je vše tak, jak má být. Dokonale napsaný scénář, skvělá kamera, triky, a naprosto skvělé obsazení herců. A v neposlední řadě-úžasná atmosféra.The best horror of 2008 ()

Aven

Škoda, škoda a ještě jednou škoda za ten pitomý a překombinovaný záběr, kdy se "zlý duch" vtělil ze zrcadel zpátky do staré báby. Nebýt jej, mohlo jít o poctivě natočenou duchařinu s povedenou atmosférou. Takhle je to pouze lehce nadprůměrný horor. Alexandre Aja si mě nezískal předchozím kouskem Hory mají oči a nezískal si mě ani Zrcadly. ()

VasaX

Zrcadla, zrcadýlka... a nakonec i všechno v čem se může něco zrcadlit. Z počátku se to rozjíždí jako opravdu skvělý horor s hutnou temnou atmosférou, jenže jak se Ben Carson dostane do fáze boje o vzorné hodnoty (o svou, sice rozpadlou, rodinu) a odhalení pravdy a finálního rozhřešení, tak se to trochu zvrtlo z tiché skryté děsivosti na akční odhalenou děsivost a bylo zle... z prvotní atmosféry šlo vymáčknout lepší finále a myslím že i zajímavější film, bohužel vyvrcholení děje spadlo zpět do hollywoodského klišé, a i přes finální perličku, u které mi stejně není jasné jak to tvůrci vlastně mysleli, už u mě film další hvězdičky nenabral. A přitom se to tak výborně rozjelo a ve stejném tempu i pokračovalo, člověku se nakonec ani nechtělo věřit, že to byla taková Potěmkinova vesnice dovedně skrývající jeden z dalších obyčejných hororů... škoda, přeškoda. (PS: Překvapivé, jak rychle zapomněl na svou sestru...) ()

Terzeus

Smola Sutherlanda, ktorý čoby hlavná postava vôbec nezaujme. Príbeh je síce fajn, rovnako potešia aj niektoré mrazivé zábery a udalosti, ale preťahovaný záver filmu, vlastne celá posledná polhodina preťahovania tomu škodia, rovnako ako chabá prezentácia postáv. Atmosféru to má ale chýba tomu duša plus tu fungujú isté poznané schémy ale bez žiadnej značnej snahy o inováciu. Zostáva tak len slušne hororová žánrovka, ktorá nenadchne ale ani príliš neurazí. ()

lykan9

Zrcadla jsou pro mě skvělým mysteriózním hororem plným nejen napětí, ale i akcí. Alexander Aja odvedl skvělou práci. Již od prvních minut je na co se dívat a um Kiefera Sutherlanda vás udrží ve střehu a příběh tím skvěle a plynule ubíhá. Velmi mě potěšila zejména závěrečná akční podívaná, která mi vůbec nepřišla, že by se do vyznění obdobného žánru nehodila.  Opět mi tu však vadil jeden protivný prvek a tím byl Cameron Boyce. Dětské herce moc nemusím, ale jednou za čas se talent najde. On jím však není. Kvůli němu však ubírat nehodlám. ()

svobik

Slabých 50%. Kiefer kouká skoro dvě hodiny do zrcadla a já jen kroutím hlavou, co si to ten scenárista zase vymyslel. Aja navíc po Hory mají oči pouze potvrdil, že je pro mě naprosto průměrným režisérem, jehož styl jen těžko dokáže diváka strhnout. Doufal jsem, že by z toho mohl vylézt alespoň nadprůměr, bohužel, nestalo se. Více zde. ()

huli601

Celkom priemerný horor, ten lepší priemer! Zo začiatku sa mi páčil, bolo to strašidelné, atmosféra v Mayflower je fakt strašidelná. Od polovice však film ukazuje svoju druhú tvár a nekonečné pátranie po Esseker (film kúsok pripomína The Ring) a ide to s ním dole vodou. Čo ma však prekvapilo je záver filmu- preto dávam 4* je to tak skôr 3,5* ()

blackJag

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno viděl jinou asijskou předělávku, která se výrazně nepovedla (CLONA), mám u tohoto filmu skoro až tendenci bodově se utrhnout, ale rozhodl jsem se nakonec krotit. Bylo to sice povedenější než zmíněná příbuzná (to je bez debat), přesto třeba Sutherland někdy nepříjemně přepíná svůj výkon a protože hraje hlavní roli, nemíním mu to odpustit, stejně jako neodpustím scénáři jeho chabé obraty a logické nesrovnalosti. Pointa ovšem slušná a několik scén skutečně nepostrádá mrazivou působivost. 60% ()

NoFiction

Já jsem se docela bavil a zároveň i trošku kadil. Docela dobrý nápad s těmi zrcadly, takže i přes spoustu nedostatků a výtek k filmu hodnotím nadprůměrně. ()

drackula

Alex Aja je v prvom rade kvalitný mäsiar a aj na tom minime gore scén v tomto filme je jasne vidieť ako si ich užil. Čo sa týka scenára už to nieje také suverénne a miestami trochu vadia otrepané klišé, avšak nejako výrazne kvôli tomu film neodsudzujem. Atmosféra bola zvládnutá kvalitne a výsledný efekt poctivého duchárskeho horroru sa vcelku jasne dostavil. Skvelý výkon Kiefera Sutherlanda je len čerešničkou na torte. Celkovo teda odviedol Aja poctivý kus roboty, a priniesol nadpriemernú duchárinu, avšak nedá mi nespomenúť, že toto nieje pravý Aja. Aja je predsa len mäsiar. 90 % ()

Guzo

Začátek Zrcadel je takový typicky hororový a pak přichází "zjišťovací" část filmů s podobnými tématy, kdy se hlavní hrdina/ka (Kiefer mě tu docela mile překvapil na to, že ho normálně moc nemusím) vydává hledat pravdu o tom, proč se děje něco nezvyklého. V tomhle tedy originalita žádná, ale asi se nic moc nového vymyslet nedá. Navíc jsem byl docela zvědavej, co se z toho nakonec vyklube, protože je všechno točeno zajímavě a nenudil jsem se při tom. No ale pak nastává po prokouknutí děje takový předzávěr, který naprosto zklamal. Nechci tu psát nějaké spoilery, prostě se tam v do té doby víceméně klidném mysteriózním filmu objevuje až moc nadpřirozena a jedna naprosto hrozná akční scéna, která totálně kazí celkový dojem.. Na druhou stranu ten konečný závěr je jedním z nejlepších, co jsem viděl, a film zase zvedne o laťku výš. Proto rozhodně doporučuju vydržet do úplného konce! V poslední době se mi stává až příliš často, že se nemůžu rozhodnout, jestli dát o hvězdičku víc nebo míň, když je to prostě mezi. Zrcadla jsou dalším takovým filmem, kdy bych normálně hodnotil 7/10, ale ta otřesná část asi zaokrouhluje dolů ()

Scar

Ak by sa to volalo Kruh 2, bolo by to dôstojné pokračovanie jednotky, narozdiel od skutočnej jednotky. Niečo z Kruhu, niečo zo Silent Hill, no napriek tomu originálne a zaujímavé. ()

Avari.73

Nic jsem od toho nečekal a nakonec to skončilo překvapením. Kiefer je můj oblíbený herec a tady to stojí celé na něm. O to potěšující je, že to s hlavní rolí zvládl skvěle, i přesto, že má před sebou slabší scénář a některé dialogy přímo tahají za uši. Velkým plusem snímku je, vedle Kiefera, atmosféra, výprava, kamera a nebo hudba. Potěšila i závěrečná pointa (narozdíl od souboje). 70% ()

Autogram

Nápad aj celá tajuplná prvá polovica bola výborná, po odhalení bubákov sa to akosi pokazilo. Trochu pochybne vymyslené obraty v pokročilom deji a záverečné akčné scény s terminátorovskými schopnosťami mi dojem mierne pokazili. A rozkošná Amy Smart sa odporúčala dosť skoro s neutešeným koncom a to som si na začiatku myslel, že nechutnosti ma v tomto horore obídu. Ešteže záverečná pointa dala slušnú bodku za filmom. –––– Zrcadla jsou jen sklo a stříbro, nic za nimi není. ()

Kosmik 1

Kruci, v tej Américe maj ale divně aranžované baráky. Desítky van a umyvadel, které všechny přetíkají a k tomu miliony zrcadel rozeseté po celém baráku. Mě vystačí jedno zrcadlo, jedna vana a dvě umyvadla. :) No nic... nápad mě velice zaujal a co jsem čekal, to jsem taky dostal. Mírně nadprůměrný mysteriózní horor, který zaujme originalitou, dobrým nápadem a pěknými hororovými scénami (roztržená čelist). Závěr mi nepřišel příliš odfláknutý, ale možná chtěl krapánek lepší pointu a trochu si s tím pohrát. Být tu více lekacích scén a třeba ještě jedna pořádná morbidní scéna, tak bych dal i pět, ale třeba se dočkám pokračování. 75% ()