Snorlax

S takovým scénářem nic lepšího natočit nešlo. Aja se ze všech sil snaží zachovat čest svému původu a buduje atmosféru do roztrhání režisérské stoličky. Pomáhá mu hudba, která se pokouší předstírat, že se jedná o monstrózně napínavý film. Tušená pointa, která vlastně ani tak příliš pointou není, vysvobodí diváka z přehršle počítačových triků, řevu, výbuchů, skřeků a jiných taškařic. I když je film plný klišé a špatně okopírovaného vyvrcholení, přesto se Ajovi podařilo natočit celkem průměrný snímek. Minimálně do návštěvy kláštera je film i celkem snesitelný, pak se z něj stane podprůměrná ptákovina, která jen předvádí, co všechno se nám Alexandre a jeho parta naučili s počítačem. Všichni náctiletí jásají a obdivují veškerou tu závěrečnou řachandu. Nám ostatním se údivem rozšiřují zorničky a žasneme, do čeho všeho jsou schopni producenti investovat. ()

Šakal

Kdyby „mladej Rudla Hrušínskej“ tenkrát tušil, že se budou (v budoucnu) „nastavovat“ tyhle zrcadla, mám takový pocit, že by i dobrovolně zůstal u lepení modelů plachetnic. A. Aja rozhodně umí vystavět a následně vygradovat atmosféru, pracovat s napětím, divákovi (i s pomocí hudebního doprovodu Javiera Navarrety) brnkat na nervovou soustavu a ikdyž scénář (jak už tomu v těchto apod. případech bývá) není žádný velký zázrak a zejména v prostřední pasáži (kdy se víc mluví než koná, navíc ty dialogy opravdu „tahají za uši“) ztrácí snímek na tempu a zejména na samotném NAPĚTÍ z úvodu, tak přesto můžu s klidným srdcem napsat, že se z toho Sašovi daří vytřískat (téměř) max možného. Ví, že je potřeba ukojit i touhy „nás fajnšmekrů“ a tak SPOILER servíruje lahůdkové (před)finále (pro pobavení) „face to face“ ohořelá doutnající (nezničitelná) bába versus K. Sutherland a když už by se divák pomalu začal chystat remcat, že to dopadlo opět tradičním (tuctovým) koncem , Aja potěší vcelku originální myšlenkou a ta mu (v mých očích) zajišťuje tu 4-tou (ikdyž s notně odřenýma ušima) *. P.s. a já mám tak další důvod (vyjma toho „prakticky-estetického“, kdy na mě není (nejen) po ránu pěkný pohled), odstranit z bytu veškerá zrcadla. Jeden totiž nikdy neví :-) 70% i s přihlédnutím ke „kvalitám“ podobných bratříčků, byť pravda, někdo může namítnout, jestli je zase taková výhra, „být jednookým králem mezi slepýma“. Já si to ale celkem užil. ()

Jordan

okrem toho, že niečo podobné avšak o niečo lepšie (pretože to bolo kratšie, postavené na atmosfére) natočil pre seriál "Amazing Stories" v osemdesiatych Martin Scorsese, musím povedať, že Aya-ovi viac slušia krvavé béčkariny typu Hory majú oči, ktoré som mu veril, ktoré som mu "zbaštil", ale keď príde na príbeh, končí to pri udupanom a nevyužitom potenciále námetu (zrkadlá, liečenie schyzofrńie), keď príde na atmosféru, končí to pri klasicky hollywoodsky-hororových ľakačkách (ktoré v človeku nevzbudzujú strach, iba čistý fyziologický úľak vykonštruovaný zvukom - akustickými vlnami - a nečakane/čakaným prudkým strihom, čiže niečo, ako keď na vás niekto spoza dverí vyskočí - o sekundu sa už nebojíte, nie je to strach, zdesenie, hrôza, iba zľaknutie), keď príde na budovanie deja a vývoj vzťahov a postáv, končí to pri nevyváženom tempe a dierách, ktoré sa látajú veľmi okato a niekedy sa dokonca ani nelátajú . . . po vskutku efektnej smrti Amy Smart (to je Aya-ova cesta! a pardon za "spoiler") som mal veľké problémy s presviedčaním sa, aby som ostal do konca filmu (nebyť na tom s kamarátmi a nebyť mojej povahy tvrdohlavej dopozerávajúcej aj tú najväčšiu koninu, neviem, neviem . . .), Kiefer je síce sympaťák, no nie je to áčkový herec . . . a keď sa pridá režisér, ktorý tiež lepšie režíruje krompáče zabodnuté do hlavy, než nejaké "plakanie za mŕtvou sestrou", človek by sa mal buď veľmi dobre obrniť zhovievavosťou, alebo radšej ani neísť do kina; jediný klad (ktorý moje hodnotenie vyšvihol až na 2*) je záver (ktorý možno mnohí očakávali, no mňa príjemne prekvapil); ()

Kudly4

Konečně jsem se odhodlal zhlédnout tenhle silně komerční Horor a musím říct, že to bylo fakt dobrý ! Gore parádní, pár slušných lekaček, finále super. Nemám vcelku co kritizovat, spokojenost. 75%. ()

Frajer42

Zřejmě spíše zklamání. Nějak se nebylo bát čeho. Přitom zrcadla dovedou nahnat strach i tomu nejodvážnějšímu tlouštíkovi. Děj zrovna moc rozumu, napětí, či zajímavosti nepobral. Bývalý detektiv jde hlídat vyhořelý dům, ve kterém vše vyhořelo, proto je ho třeba pečlivě střežit. Hrozně fajn nápad, to vám teda řeknu. Obrazy v zrcadlech mi nikterak děsivé nepřišly. Děj je hrozně pomalý a poměrně stereotypní. Kiefer se neustále prohání městem sem a tam. Nikdo mu nic nevěří, protože předevčírem přestal chlastat. Nějaká atmosféra na člověka dýchla možná tak ze schodiště vedoucího do vytopeného sklepení. U mě tedy rozhodně převládala nuda. Slušná byla snad před závěrečná 10 minutovka, kdy Kieferova manželka sama hlídala děti. Následné WTF s jeptiškou bylo naopak hrozně debilní a v podstatě i celé to hlavní tajemství na tomhle postavené. Naopak závěrečná pointa se mi, stejně jako všem, líbila. Dohromady pálím slušné 2 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ. ()

AppleCore

Kam se sakra poděla ta "Ajovská" depresivnost, úchylnost a realističnost, ono je to dobrý, ale Hory mají oči to rozhodně nepřekoná. Navíc jsem se u filmu dvakrát nezastavitelně musel smát. ()

teutates

Priemerné spracovanie "duchariny", ktorej slabý scénar a nelogické postupnosti uberajú na kvalite... A. Aja síce má talent, avšak chýba mu poriadný príbeh, ktorý by následne mohol previesť na filmové plátna. Prekvapilo ma hlavne dané technické prevedenie(zvuk,kamera,výprava,strih...) Herecké obsadenie taktiež poteší, ale opäť ten scénar/príbeh...wtf? Zasadenie vyššej bytosti do tohto snímku rázne skomplikuje oko diváka...tak ako milostná zápletka, ktorá ťahá film na dno...60% ()

Fingon

70%. Zrcadla mě naučila jedno: na horor jedině do kina, jinak to nemá cenu.---- Poprvé jsem z tohoto filmu viděl pouze posledních padesát minut, a to na velkém plátně. Těchto padesát minut je úžasných, ovšem to, co jim předchází, je docela nuda... ()

swamp

Zpočátku neskutečná nuda. Ovšem postupem času se dostává na klasickou hororovou hladinu, která se v závěru dokonce vzedme do větší výšky. Bohužel nelogické zakončení ji opět strhává. :( Škoda Kiefere. ()

Campbell

NEmůžu se zbavit dojmu lehkého zklamání. Těšil jsem se že se budu bát ale nebál jsem se. Krvavost je dobrá ale prostě ten příběh a celkově to občas nudí. Takový hodně slabý 4*. ()

mil@n.fanatik

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem, od tohoto filmu horor, jako každý jiný... Ale nebyl to takový typ hororů jak u jiných a to zabíjení a vraždění. Zrcadla se mi fakt líbily a příjemně překvapily.... 78% ()

predators

Bojím se sám sebe, když se zřím každé ráno v zrcadle. Ale řeknu vám, že teď už se do něj tím tuplem nepodívám. :-) Již delší dobu jsem žádný horor neviděl a po tomto zážitku toho ani nelituju :-) V dobrém slova smyslu, protože co do kvality, řadí se Zrcadla k těm lepším, tedy i hororovějším. Strach jde skoro ze všeho, co jen dokážete vnímat, ať už jsou to zvuky nebo jen odraz sedícího chlapečka :-) Prostě špica! :-)Zajímavosti: Při jednom záběru si A. Smart nechtěně zívla... a scéna v koupelně byla na světě. / Nejvíc práce měli sklenáři a po skončení natáčení uklízečky. :-) 85% ()

Bachy

Mám z tohoto filmu hodně rozporuplné pocity. Čekal jsem průměrný horor se skvělým Sutherlandem, ale nejdříve se dostavilo nadšení. Kiefer byl naprosto perfektnÍ a ač se vše okolo točilo v kaši klišovitosti, tak příběh a atmosféra mě pohltili dostatečně. Klišé neklišé, je to horor, zkousnu to. První polovinu jsem opravdu nechápal zdejší nízké hodnocení a sám jsem byl rozhodnut pro 5 hvězd. Jenže nastal totální obrat. Od doby, kdy se dektiv dozvěděl co/koho vlastně hledá padá snímek do hlubin. Ono totiž to vysvětlení, proč jsou zrcadla tak zlá je dosti chabé a mě osobně strašně zklamalo a o závěrečné akčňárně ani nemluvě. Co to sakra ti scénárista vymýšlejí? Aja se snaží a strká dítě do vody atd., ale když z napínavé komorní duchařiny uděláte akční šílenost během 20ti minut, tak neuspějete minimálně u mně. Dobrá, chápu, že to Aju asi moc neštvalo, ale evidentně má většina csfd názor stejný. Závěrečná scéna byla alespoň malinké pohlazení po šoku. Děkuji. Film úžasný a povedený, ale naneštěstí zkažený. Takže jsem ve výsledku ten průměrný horor se skvělým Sutherlandem (ač je Sutherland jediný, kdo hraje, např. jeho rodina je příšerná a ty dialogy v ní) dostal. Asi jsem poslední dobou moc mírný, ale dám nakonec i tu čtvrtou hvězdu za skvělou hudbu. Mimochodem Aja by mohl natáčet nové Čelisti, hlavně ty dolní. ()

iamek

Poté co jsem se v noci koukal na Mirrors se snad už do zrcadla nepodívám. Sutherland překvapil snad i sám sebe jak roli zvládnul. Posledních 20 minut jsem téměr nedýchal, protože atmosféra, kterou Aja dokázal vytvořit byla parádní. Navíc Mirrors skvěle gradoval a to hlavně díky skvělé režii a parádnímu soundtracku od Javiera Navarreteho. ()

Chrustyn

Alexandre Aja se po povedených krvácích "Noc nabroušenou břitvou" a "Hory mají oči" vydal do vod duchařských hororů, kterých se na nás valí čím dál tím více. I když se režisér nevyhnul zavedeným klišé (nudné lekačky, hl. hrdina řeší rodinou krizi a nikdo mu nevěří, zásadní roli opět odehraje malé dítě) a logickým nesmyslům (hlavně konec tomu dává občas na p*del) nedá se mu upřít talent navodit slušnou atmosféru a všichni dobře ví, že se neštítí krve, což nám předvede sice jen párkrát ale o to víc si to vychutnává. A nebyl by to Aja aby si pro nás nepřipravil třešničku nakonec. ()