sidzej

Rád by som dal Ajovi za technickú stránku tú tretiu * ale nejde to. Námetovo je to neuveriteľne otrepané, klišoidné a pritiahnuté za vlasy. Sutherland sa snaží, ale sám to neutiahne. Oproti Horám výrazne chýba stupňovanie adrenalínu a napätia. Akčné finálne je síce efektné na pohľad ale absolútne prázdne čo sa týka tvorenia dusnej atmosféry. Zrkadlá skrátka nemajú čím prekvapiť (snáď s výnimkou zaujímavej záverečnej pointy) a časom zaľahnú do zabudnutia. Uvidíme ako sa režisér vysporiadá s budúcoročným remakeom Danteovej Piraňe na ktorý som už teraz zvedavý. 50% ()

PauloZ

Musím se přiznat, že jsem nečekal žádnou slávu, spíš jsem (už i podle hodnocení zde) předpokládal tucťák, který je ideální na shlédnutí ve větším počtu lidí se sklenkou nějakého moku. Ovšem někdy je opak pravdou, a tento filmek je jedním z nich. Pro mě solidní zážitek, atmoška během film houstne geometrickou řadou a finále je skvělé! Postava Kiefera je dobře napsaná, jde si pro záchranu rodiny se vším co má, i s devítkou na jeptišky a to je nevídané :-D Aja odvedl kvalitní řemeslo, které by zde mohlo být v červených číslech. Navíc práce s efekty (odrazy v srcadlech) a nastříhání a slátání do této finálové podoby je opravdu na úrovni. ()

Andersis

Horory Aja umí co si budem povídat, ale začíná chytat takové ty klasické Hoolywoodské manýry. Přemrštěný konec strácí na atmosféře a to dost. ()

draggo

Po pravdě řečeno jsem byl zvědav, co Alexandre Aja udělá s tímhle námětem. Už v Hills Have Eyes ukázal, že i z otřepaného námětu dokáže vyrobit skvělý horor s výbornou atmosférou. V Zrcadlech opět předvedl svůj režisérský um a stvořil tak opravdu působivý horor. Po pravdě řečeno mi to svým stylem trochu připomínalo podle mě zatím nepřekonaný vrchol hororového žánru - The Ring. Po většinu filmu jsem nevěděl vůbec nic, nedokázal jsem si vysvětlit ty úkazy v zrcadlech a nechával se unášet temnou atmosférou. K.Sutherland předvádí v hlavní roli skvělý výkon a já mám sto chutí dát 5 hvězd. Ale... problém nastává ke konci. Ono vyřešení celé záhady a následná rvačka se zombíkem mi přišly prostě slabé a mírně mi zkazily pocit z filmu. Naštěstí to Aja zachránil doslova v poslední minutě celkem nápaditým a působivým zakončením. /viděno na PC (DVDrip): 85% a 4*/ ()

FFilipCZ

Po Čtvrtém druhu a konci Blair Witch konečně další horor, u kterého jsem se bál. Zrcadlové vraždy opravdu vytříbené. Konec nečekaný, vymazlený. ()

jarkolar

Tak to byla parádička. Téma, který mělo hodně velkej potenciál a skoro naplno je taky využitej. Efekty se zrcadly mě dostaly už na začátku. A ikdyž Kiefera moc nemusím, tady se mi hodně líbil. ()

ledzepfan

Hodně slušné-pro lidi co mají problémy se zrcadly přímo nevhodné :D-Jen škoda toho Sutherlanda, který je moc známým a okoukaným xichtem a to celému filmu trochu ubírá na atmosféře. ()

ladko

"Objects In the Mirror Are Closer Than They Appear.":) Ok - na Mirrors sa dá pozerať teoreticky z dvoch hľadísk- prvé je prísne logické(a v tom prípade radšej nepozerať...), alebo ako na oddychový hororový výplach mozgu(a vtedy to funguje...). Keď sa človek nezamýšľa nad logickými nezmyslami, ktorých je tam požehnane, môže sa slušne baviť. Ja som sa teda bavil - hlavne na Benových hláškach, ktoré neraz pripomenuli 24(jasné- "Damn it.":), ale taká "Don't make me threaten you!" - to si zaslúži vytesať do kameňa:D). ()

fcreading

Další dobrý horor tentokrá Zrkadlá. Začiatok vyzerá dosť dobre keď ten chlap uteká pred tými zrkadlami a a keď sa pozrie do zrkadla a podreže sa :D. Ďalšia obeť bola tentokrát sestra hlavného hrdinu ktorá to schyatala priamo vo vani a to velmi bolestivo. Keď to mám zhodnotit jedná sa o kvalitný horor s trochu mrazivou atmosférou a koniec mi prišiel trochu podivný ale itak dobrý. ()

Zayl

Další remake asijských hororů po americku. Mirrors si budují celkem slušnou hutnou atmosféru a hlavně velmi dobře zvládnuté finále mě potěšilo. Škoda jen, že jsou přespříliš limitovaná v samotném nápadu, neboť je téměř jasné, že lekačka musí přijít právě ze zrcadla. Stopáž by mohla být kapánek kratší, s čímž by byl celkový dojem ucelenější, ale i přes to se mi to velmi líbilo. Zrcadla rozhodně patří z novějších hororů k těm lepším. ()

verbst

Tak takhle pečlivě budovanou atmosféru jsem viděl naposledy u . . . Věci? Jo tam, a možná ještě u Těch Druhých. Takže pánové a dámy: Bubububububububu a pozor na Aju! 90% ()

Korbitch

No už úvodní zabíjecí scéna je spíš vtipná, než děsivá. Atmosféru to má sice dobrou, ale neskutečně béčkový, až céčkový efekty to kazí. Začalo to těmi plameny, kdy s myslí,že hoří/ hodně špatnej efekt/ a korunu tomu nasadilo roztržení huby ve vaně.....když už se to začalo malinko rozjiždět, ozval se ve mě opět ten malý uchylák a při scéně, kdy zamalovávaj zrcadla a všechno, v čem by se mohli odrážet sem si v kině začal broukat kamndájá jipi jipi jééé...hornbach, s námi to zvládnete.....u scény v márnici,kdy na něj mrkne ta mrtvola a on se lekne sme zase s bráchou dostali asi 2ou minutový záchvat smíchu.....no prostě tam sou momenty,že s hororem to má společnýho prdlajz.Je tu i spousta nelogičností. Nebudu se zbytečně moc rozepisovat a zmínim jen jednu. Hned v 1.zabíjecí scéně má zrcadlo moc nad 2.osobou a donutí ho,aby se podřezal. Ve scéně s vanou, kde je již výše zmíněné trapné roztrhutí huby má též zrcadlo moc nad 2.osobou. No a na konci??? Ne! Např. ve scéně s holčičkou a nůžkami na jejím krku,kdy přiběhne pravá matka a zachrání ji.....ta matka v zrcadle jen bezbocně zůstane klečet s rukama na zrcadle. Konec s tou šílenou zombií byl už navíc, takže suma sumárum....60%! ()

Wysch

Ufff. Nejsem moc zběhlý v hororech, přesto vím, že Zrcadla jsou plná klišé. Lekačky, kde jsem je čekal, skutečně byly, krve, kde jsem jí čekal hodně, bylo hodně, hořící těla tam, kde jsem je čekal, byla taky. Výkřiky v liduprázdném obchodním domě se taky daly čekat... Ale všechno to kupodivu funguje. Hlavní postavou je bejvalej policajt, kterej se po nějaké (kdovíjaké) životní události stane alkoholikem. Ou jé, takové klišé jsme tu taky dlouho neměli. Rozešla se s ním manželka (ou jé, další klišé), sakra sexy manželka. Spí u své sestry. Ben Carson, jak se Kiefer ve filmu jmenuje, se snaží vzchopit (ou jé, klišéé), najde si práci nočního hlídače (ou jé) a celý film se tak převážně odehrává v noci v rozpadlém, vyhořelém prázdném baráku, kde jsou jen figuríny, nábytek, prach, bordel... a zrcadla (ou jé). Hnací motivy hlavní, a de facto jediné, postavy jsou neznámé, Kiefer (tedy Ben) nemá žádné logické odůvodnění, proč přijal tuhle práci, proč v ní zůstává i potom, co pochopí, že se zrcadly je něco ouvej, hodinu a půl vás snímek natahuje a natahuje a vy se necháváte unést skvělou kompozicí a výtečným Sutherlandem... aby film ziskal nakonec získal dobře natočené finále a výbornou pointu. Scénáristicky snímek moc rozumu nepobral, ale stojí a padá na čtyřech faktorech - skvělé režii, výtečnému Sutherlandovi, fascinující hudbě a precizní kameře. Jak jsem řekl v počátku, nejsem příliš velký horrorový fanda, takže si nejsem jist, jestli hodnocení okolo jedné až dvou hvězd je na místě, ale už jsem viděl horší filmy. I lepší, to je pravda, ale tohle funguje skvěle a necelé dvě hodiny vám utečou. P.S. Nedoporučuji u filmu jíst, zaskočilo mi při scéně v Benově koupelně. Ach. (ou jééé) ()

mysiak

Bolo to veľa krát videné...ale predsa Aja to dokázal urobiť lepším...dobrý výber hercov - Sutherland...nie obyčajná zápletka...a čo mňa prekvapilo nie dobrý koniec...diky za dobrý zážitok v kine:D ()

ivishka

Čekala jsem podle slov kamarádky,která zbožňuje podobné snímky naprostou bombu a strach na každém kroku.Místo toho jsem se dočkala nepříjemného Kiefera Sutherlanda, který pořád pobíhal v polorozpadlém obchodním domě se zrcadly a nic se mu nestalo. Podle mě je velkou záhadou proč takové zničené objekty amíci nestrhnou když jsou zničené a očividně neúčelné..A ještě větší záhadou pro mě je proč v amerických hororových filmech POKAŽDÉ hlavní postava leze tam, kam by nikdo NORMÁLNÍ nestrčil ani prst...Některé momenty člověka vyděsí ale zas až taková hrůza to nebyla. Oceňuji ovšem krásné úvodní titulky a zajímavý konec filmu. ()

GodComplex

Se zrcadly mam skutecny love/hate relationship. Na jednu stranu jsem vampire, takze z nich mam logicky panickou hruzu. Na druhou stranu se jim neda uprit jejich magicka podstata a schopnost odrazet realitu, ktera se v jejich lesklem podani deviantnim zpusobem odlisuje od skutecnosti a vytvari tak svou vlastni unikatni dimenzi. Teto skutecnosti si vsiml i nadejny .FR filmar Alexandre Aja, ktery me posledne pred 2 lety docela bavil svymi perverznimi mutanty v remaku Hills Have Eyes a dovedl tuto teorii ne k dokonalosti, ale k velmi zajimavym vysledkum. Abych to zkratil, tak jednoduse vybalim, ze jsem si Mirrors skvele uzil a sezral to jako pikantni dortik. Budiz mi napomoci fakt, ze jsem na tom byl v kine, ve kterem krome me nebyl absolutne nikdo = idealni horror atmosfera. Scenerie temnych hal v ruinach leta nepouzivaneho a zapraseneho nakupniho centra, se zrcadly a puvodnimi figurinami vsude kolem mi prisli vyjimecne pusobive. Vubec celkove to bylo po vizualni strance velmi dobre provedene, hudba taky nebyla nijak spatna, scenar sice nebyl nikterak genialni, ale dalo se to, proste uz se to schylovalo k excelentnimu hororu. Bohuzel konec me vylozene prudil, setkal se s naprosto typickym syndromem zaverecne hysterie, ktera namisto ocekavaneho vyvrcholeni teroru prinesla pouze otravnou davku chaosu. Navic me jaksi nesedla vetsina hercu. Kefir sice neni prototypem sympataka, ale toho jsem jeste akceptoval. Problem nastal kdykoliv zacala uradovat jeho rodinka v cele s zenskou, ktera to hrala neskutecne krecovite a amatersky. Krome toho jsou ale Mirrors jednim z nejpozitivnejsich hororovych prekvapek 2008. 8/10 ()