JASON_X

Bohužel (nebo vlastně spíš naštěstí) jsem před tímhle filmem viděl jeho korejskou předlohu Geoul sokeuro (2003), a tak mi nezbývá než srovnávat. Popravdě decentní asijský (korejský) způsob filmové mluvy s introvertním herectvím je mi bližší, než ten velkohubě rozeřvaný a pompézní americký (hollywoodský). Úplně stručně a jednoduše: Mirrors se mi líbil míň. Kdybych neznal originál, díval bych se na něj určitě jinak a byl bych s ním určitě i více spokojený. Třeba úvodní zrcadlová scéna by se mi jistě jevila jako úžasně originální... Ale ta korejská je ještě o třídu lepší. Americká verze má pravda hezkou hudbu a bohatší a propracovanější výpravu a efekty, ale nemá toho správného horrorového ducha, je zkrátka více bezduchá. Ani herci nestojí za moc. Sutherland mi přijde divný, nevzhledný a bezvýrazný, a taková je i jeho role. Jako pěst na oko pak vedle něj vypadá jeho žena, která má vizáž Miss Exotica a herecký projev hodný Bollywoodu nebo latinskoamerické telenovely. A samozřejmě opět, jako v každé správné americké debilitě, musí matka-bojovnice bojovat za záchranu svých dětiček a otec-bojovník pak nejen za záchranu svých dětiček, ale i své ženušky. Jděte se už s těmihle retardovanými schématy bodnout, vy stereotypní scénárističtí potratáři. Třetí hvězdu dávám jen a pouze za Amy Smart a její geniální koupelnovou scénu, která je vskutku kulervoucí! (...vlastně huburvoucí) ()

oLí

6/10 Zatím má největší spokojenost s Alexem Ajou. Při jedné hodině noční v přítmí pokoje na 22'' LCD s domácím kinem, litrem vína a příjemnou společností po pravici jsem si ZRCADLA fakt užil. Za poslední dobu bez debat vyvedenej horror. Tak si nalijte do džbánku, nepřemejšlejte, zhasněte světla a vychutnávejte. Pač kdo si nechce vychutnat, toho tenhle film sám o sobě rozhodně nepřekecá. ()

Richie666

Alexandre Aja dělá z průměrného bijáku opět nadstandardní podívanou. Tentokrát mu stačí o něco méně krve než kdy před tím a tu naopak nahrazuje mystičtěji vyhlížející zápletkou, jejíž hloubka je postupně odkrývána až do parádního "parapsychologického" konce. Celkově vzato se sice nejedná o nic světaborného, ale funguje to dobře a rozhodně jsem se nenudil. ()

Shaqualyck

Opět se potvrdilo, jak moc záleží na scénáři. A to i v případě, že jde o spotřební žánrovou jednohubku na jedno použití (co je komu do toho, že jde o remake). Technicky sice VELMI slušné, obsahově však zmatené, nedomyšlené a soudě (nejen) dle množství krve a mrtvol primárně zaměřené na teenage publikum. Alespoň že Kiefer Sutherland hraje obstojně a závěrečná "zrcadlová" tečka je docela důvtipná (i když hlavní hrdina z ní asi moc nadšený nebyl). Dvě a půl. ()

PROROK14

Veľmi dobrý horor. Taký dobrý som ani nečakal. Skvelá atmosféra, ľakacie momenty, vraždy a tá tajomnosť. No a najviac musím pochváliť ten záver. To ma fakt dostalo. Určite jeden z najlepších hororov čo som videl. Prehliadky v noci po tej budove - to by som fakt nechcel. Je to tak na 80% ()

BoPo

Ono sa to snaží byť viac strašidelné, ako to v skutočnosti je. Miestami mi to pripomínalo taký zlepenec viacerých hororov. Neurazí, ale na viac ako 2* to nebolo. ()

6thSun

Přísahal bych, že Kiefer do své role na jednom konkrétním místě vpašoval úmyslně ironický xicht. Jistě proto, že si byl čím dál více vědom pitomosti, ke které se propůjčil. ()

Tommassi3

"Jsou všude !!" - "O čem to mluvíš ??" - "Ty zasraný zrcadla.." Aja ?? Ajó, tak proto mě tahle předělávka tak bavila !! O zbytečném remaku zde, moji mylní cinehateři, nemůže být znovu ani řeči, protože podobně výtečný remake asijského hororu mimo Verbinského skvostného Kruhu nepamatuji.. O jakkoli nejslabší Ajův filmový počin, o jakkoli nesoudržný a vnitřní logiky prostý biják se jedná, stále Mirrors platí za fascinující a vynalézavý film.. Podvratnou detektivku konfrontující jednotlivé hororové subžánry s takovou hravostí, že jí nemůžu nefandit.. ()

Terva

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější, nebo kdo má nejčervenější krev? Ne, já nechtěl, ukaž utřu tě, nechci umřít. Zrcadla přežila požár, ale jsou nakaženi šíleností umírajících obětí a dost možná ještě víc. Škoda, že hlavní hrdina , suspendovaný detektiv Ben Carson je v léčení z alkoholu a ještě bere prášky z mnoha vedlejšími účinky. Tak mu pak věřte, že. Když někdo vidí vlastní odraz v zrcadle jako jinou bytost, má najednou dvě zcela odlišné individuality, dva odlišné světy....tak je řečeno lékaři. Člověk ani nevěří, co má doma zrcadel. V bonusové části dvd je alternativní konec a patnáct minut vystřiženého materiálu. ()

moviesfan

,,Zrcadla" jsou v podstatě vydařený horor, který má dobrou myšlenku a zajímavý děj. Na tento horor se dobře dívá jelikož mě vcelku zaujal svým tématem i zpracováním. Snímek často ,,klopýtl", občas se mi ve filmu zdálo něco směšného, ale pár ,,drsných" záběrů zde je. Potenciál tento horor určitě má. ()

JohnCZ

Mirrors používají na diváka jeden možná trochu laciný trik na vyvolání strachu - cukavé znetvořené xichty, ze kterých skutečně mrazí. Krom toho ale v první polovině filmu vlastně netušíme, co je vlastně onen nepřítel, takže strach z neznámého funguje velmi dobře. Ke konci už nervydrásající pocit vyprchává, naopak pocit, že je scénář nedotažený byl čímdál tím větší. Ovšem závěrečná pointa se fakt povedla, za ni hvězdu navíc. ()

Crazer

Mohu být docela spokojen, co zde Kiefer vše ukázal (není to zrovna nejlehčí, když Vás téměř celou dobu filmu snímá kamera viz. Pokoj č. 1408). Nápad originální, s ubíhajícíma minutama velice dobrý příběh, návaznost, hudba i napětí, ale u tohoto snímku jsem se bohužel nebál, což brání plnému hodnocení. Ke konci už příliš sci-fi, ale samotný závěr opět zvládnutý na výbornou. Napětí zde může dívák očekávat na každém kroku, hororových prvků pomálu. No nic, už jdu spát a jsem zvědav co uvidím zítra ráno v zrcadle. ()

corpsy

Čakal som, že Aja pritlačí ešte viac na pílu ( aj keď orálny masaker vo vani má to svoje ), je to totiž jeden z tých tvorcov, čo sa toho neboja a dokážu to. Tak je to len minimálne nadpriemerná, profesionálne zvládnutá hororová jazda. ()

Ajinka126

Tenhle film měl tak obrovský potenciál, který nevyužili. To by mělo být trestné. A jinak.. Rumunsko, skutečně? Celkem pozoruhodná kombinace, ani jsem nevěděla, že se v Rumunsku něco točí. To jsem ale nevzdělaná. Můj osobní zážitek na tento film.. byla jsem na něm v kině s jedním klukem, podle jeho představ to asi mělo být rande, pro mě utrpení, tak možná i tady je zakopaný pes v mém pohledu na Mirrors :D. No a naposled uznání letí režisérovi za jeho úchvatné jméno! ()

liquido26

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale jak se atmoška zahustila a rozjela se pořádná záhada, tak mě Zrcadla začala pohlcovat, skoro až vtahovat na druhou stranu. No a závěr se mi hodně líbil. Velice příjemná hororová lahůdka. Od ted se budu už na zrcadla dívat trošku jinak :-) ()