Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

JM87

Perfektní, krásné, roztomilé :) Skvělej humor a výbornej Shea Whigham. V Boardwalk Empire mi přijde dobrej, ale tady mu to teprve sedlo na tělo. Ustřední zamilovaná dvojka je taky skvělá. Když pominu, že se jedná o "jinej svět", tak námět není nijak vyjímečnej, ale když člověk tomu světu uvěří, tak ho to baví ještě víc. Každopádně tenhle film by mohl mít skvělej spin off, nebo dokonce spin off serial. Ten námět toho světa pro sebevrahy je perfektní... Každopádně děkuju za tenhle film, hodně hodně hodně dlouho se mi nestalo, že by mě něco takle okouzlilo. ()

toi-toi

Jednu vec treba filmu uznať - ten námet je geniálny. Ide tu o depresívne šialený nezavislák, ktorý i napriek mizernému rozpočtu ukázal, že príbeh je základom dobrého filmu. Tento film práve taký príbeh má. Okrem toho má i šarm, vtip, skvelú hudbu, prekrásnu Shannyn a vtipného Whighama. Čo viac si priať? Btw.. tú Keretovu knižôčku, podľa ktorej film vznikol, si musím zohnať... ()

mh.mail

70% - Pro mě osobně příjemné překvapení. Zajímavý námět, zajímavé nápady (např. černá díra pod sedadlem spolujezdce apod.). Jen mě trochu mrzelo, že nebyla více rozpracovaná linie "těch, kteří to tady vedou". Ke konci filmu už jsem se začínal smiřovat s tím, že jde pouze o mýtus tamějších obyvatel a že ve skutečnosti neexistují. ()

Jeremiah

Hodnotit tento film bylo pro mne hodně obtížné. Snad i z toho důvodu, že mám k tomuto tématu podvědomě dosti blízký vztah. Zoufalý čin dostal hlavního hrdinu do ještě zoufalejší situace, ale když se zdá situace bezvýchodná, mělo by přijít něco, co dá člověku ještě naději. To se právě stalo v tomto filmu, kde Zia, poté co spáchal sebevraždu, potká při hledání své lásky Desiréé, půvabnou a milou Mikel a úplně nečekaná Love story na onom světě je zde ... . I přes ponurost filmu i tématu se nakonec film ukáže jako optimistický, a naznačí divákovi, že nikdy nemusí být úplně pozdě. ()

Rehooo

Ono je to celé takové nemastné neslané a přitom hezké. Příjde mi, že se celou dobu nic nedělo, ale bylo to úžasné. Mělo to něco okouzlujícího, čím si mě film získal. ()

merigieren

První film, který dokázal odpálkovat veškeré mé nalezené mušky hned následující větou :-) Jinak je to skutečně úsměvné, způsoby sebevražd (občas hodně zvláštní), malá kouzla, eskymačka nebo černá díra pod sedadlem. I standardní probuzení po společné noci na pláži dokázali autoři obohatit. A zakončíme to trochou protekce z vyšších míst. Kdopak asi doručí balík pro ruskou rodinu :-) ()

ElBadelin

Dal jsem si to před spaním a fakt to na mě zapůsobilo. Jen nevim co by se mnou tenhle film udelal před třemi lety, když jsem byl ve sračkách. Patrně bych se chtěl dostat do tohohle světa, seznámit se s rusákem a pak potkat tak krásnou ženskou jako je Shannyn Sossamon(což bych ostatně chtěl i ted). ()

drankeryth

Podivny pribeh vo svete samovrahov mal nieco do seba a aj ma troska zaujal svojim spracovanim. Sem tam sa objavili nejake chvilky pre usmev na tvari, ale film vyzera tak obycajne, ale nie nudne. ()

Blaogranas

No pustit se do filmu s takovýmto tématem je asi hodně odvážná věc a buďme za to rádi. Hodně milý snímek, který je absolutně netradiční, má příjemné tempo, herce, Eugenovu hudbu i optimální stopáž. Tady nelze vymýšlet sáhodlouhý komentář, člověk se musí oprostit od reality a vychutnat si příjemně strávenou hodinku a půl. O fous lepší 4*. ()

Yancl

Tahle zajimavá road movie na mě působila velmi uceleně a jednoduše. Přitom se jedná o něco specifického, o posmrtný život sebevrahů a jejich dalších působení na onom světě. Celý film je viditelně založen na přesvědčivých hereckých výkonech zůčastněných a klábosení .. Dialogy se hemží celý snímek od začátku až po zajimavý konec. Určitě se nejedná o vtipnou komedii, nýbrž o mírně usměvavé dobrodružství .. tohle mi moc nesedlo, méně řečí a více humoru by jistě prospělo. [61%] ()

JimiH

Velmi příjemný nezávislák, který se nesnaží být originální za každou cenu a o to více diváka zaujme. ()

Ondriss

Chvílema nudné, ale vane z toho stejná pohoda jako z Big Lebowski. Občas nějaké to kouzlo navrh a fantazijní prostředí - no prostě paráda. Trochu nucený úvod a závěr, ale to všechno perfektně zapadalo do zbytku, takže není co vytknout. A Gogol Bordello v autorádiu jsou super -) ()

MartX

Značně depresivní film mě donutil začít přemýšlet nad důsledky, příběh ukazuje cestu po smrti hlavního hrdiny. Ukazuje nový náhled na posmrtný život sebevrahů. Myslím, že toto zobrazení je velice zajímavé a značně netypické. Což se týče charakterů, nejsou nějak excelentně zpracované ať už po stránce herecké, nebo scénaristické. Prostředí jako takové je hodně depresivní, což byl i účel. To hodnotím velice pozitivně. Děj v celku svižně utíká, až na některé momenty. Je snadno pochopitelný. Film jako takový bych označil za depresivní a částečně oddechový, běžného diváka určitě neodradí. ()

fraktal

Pro sebevrahy. od sebevrahů. Nejpohodovější černá komedie plná sladcehořké lásky a porozumění nepochopitelnému. ()

Dan

Již od nepaměti si lidé myslí, že sebevrahy čeká po smrti jiný osud než lidi, kteří se báli smrti natolik, že jí nechtěli jít výrazně vstříc. Protože normální je žít a vážit si života. Tedy pokud chceme, aby byl "život" v jeho "normalitě" zachován. A do jednoho světa sebevrahů nás zavádí Wristcutter. Do světa, který je tak trošku absurdní. Trošku temný. Chybí mu údajně smích a zábava. Chybí mu láska. I když jak se přesvědčujeme, i love story se zde může zrodit. Za to mu nechybí drsné storky plné nepříjemných překvapení - a hudba. Hudba, která je občas tak šílená, že ji nelze brát jinak než jako nedílnou součást okouzlujícího úletu. A jak to všechno skončí? Najde někdo cestu zpátky do světa "normálně" živých? Najde někdo odvahu spáchat sebevraždu ještě jednou? To bychom tak chtěli vědět, co? ;-) ()

markotter

Takovýhle střelený filmy mám rád. A i když jsem pořád čekal, že se tam stane něco víc, než se nakonec stalo, tak to byl příjemnej zážitek. Doporučuju původní znění, protože dabovanej Tom Waits - to je hrůza. ()