Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

dextrush

Podľa mňa, toto je film z kategórie úžasných filmov. Zaujal ako skvelá alternatíva, príjemný romantický film, aj ako inteligentná komédia. Shannyn Sossamon je milá a čarovná, potešilo aj obsadenie Johna Hawkesa. Čierná diera pod sedadlom? Absolútne šialenstvo! Ako dráma film neriešil žiadné zásadné otázky,dilemy, skôr pobavil. Príjemný protipól pre jednoduché (plytké?) americké teen movies (komédie?). 5 hviezdičiek ako vyšitých. ()

WHMMD

Afterlife roadtrip. No čakal som od tohto filmu viac. Začiatok skvelý, pár zaujímavých samovrážd, havajská krásavica Shannyn Sossamon, ale to je asi tak všetko. Dávam 50%. ()

zero_zelo

musím říct, že zpracování "onoho světa" bylo akt přesně tak, jak tam bylo řečeno: je to úplně stejný, jak předtim, akorát horší. nuda nuda šeď šeď, fakt se jim ta atmosféra povedla. takový jako hodně uvolněný to bylo, prostě....tam sou a nežijou ()

malyLibor

Zvláštní film... trochu mne zaskočilo to podání "života po životě"... ale díky konci filmu a skvělým hereckým výkonům dávám 4 hvězdičky... ()

WertGar

Komické a depresivní zároveň. Překvapivě fobře fungující kombinace. Zdálo by se, že ve světě mrtvých (ba dokonce zasebevražděných) už vlastně na ničem nezáleží, ale není tomu tak. Láska vydrží i v záhrobí a někdy tam může dokonce i vyrůst nová. V první polovině se film vytasí s novým nápadem, zajímavými hrdiny a hlavní zápletkou. Druhá polovina a závěr mi příšli o něco více rozplizlé až plytké, ale celkový dojem přesto příliš nezkazily. ()

vinducha

Příjemná road movie ze "záhrobí" .  Na to , že jsou vlastně hlavní protagonisté mrtví nebo skoro mrtví , tak to není ani žádná depka . Cílová skupina této záležitostí však nebude těžce pracující dělník z fabriky , nebo dělnice ze zemědělského odvětví . ()

demonikus

Ešte nikdy som sa nestretol s takým to pohľadom na posmrtný život (aj po samovražde), možno že to bude mojim aj keď nestabilným kresťanským základom, že keď sa človek zabije pôjde hneď do pekla kde bude svoj hriech naveky pykať. Je to celkom zaujímavý názor, aj keď ho nezdieľam ale tento tiež nieje na zahodenie. :D Dej je trochu pomalý a nudný ale k takémuto príbehu sa nič viac nedalo čakať. Páčilo sa mi zaujímavé vykreslenie charakterov postáv a hudba aj keď z rádia, z kazety ruského samovraha :D. Dávam 4. ()

burg

Od totálního odpadu tenhle film dělí jen Shannyn Sossamon a celkem povedenej konec. Ale jinak? Co to jako mělo být? Dobrých 90 minut jen nuda, šeď, zabitej celkem zajímavej nápad a zase nuda... Už nikdy víc! ()

Sejkorka

Shannyn Sossamon je Havajanka, která se občas někde mihla,  Patrick Fugit, je hlavní hrdina z perfektního hudebního filmu Na pokraji slávy. Tady jsou to hlavní představitelé Mikal a Zia, kteří se nakonec vrátí ze záhrobí alespoň na JIPku, usmějou se na sebe a je konec filmu. Mezitím probíhá opravdu nevšední love story, kde se mísí nejen romantika, ale absurdno (černá díra v podlaze auta) , humor, především černý (hlavně v podání skvělého Rusa Eugena a trocha toho napětí (i když, vždycky to rychle vyřeší další fór, například utržená hadice u pumpy, kde je potřeba jen vyplnit formulář, proč se to stalo). Vše podstatné o tomto filmu shrnuje uživatelka charlosina o pár řádků níže. Víc není třeba dodat. PODRUHÉ 5-11-23 nadšení trochu opadlo, ale 4* nechám (je to tak na 3,5). Odkaz na charlosinu nefunguje - zdolaji nemůžu najít ()

TylerD.

Zábavné, nenucené, dobře zahrané i zrežírované a top jsou dialogy nebo alespoň v českém dabingu. Aneb "všechno je tu na hovno a jsou tu jen idioti" :D Asi jsem ještě neviděl film z tak negatiního prostředí jako je svět sebevrahů bez kytek, hvězd, úsměvů a plný bordelu, na kterej by se koukalo tak příjemně. ()