Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

Kamiiik

Dnes by se již čeští filmaři neměli pouštět do animovaných filmů. Nejenže to má otřesnou grafiku, ale ten příběh... nikdy víc. ()

Adramelech odpad!

Další pádný důkaz úpadku současné české kinematografie a zároveň i důkaz toho, že blbost zůstane blbostí, ať se prezentuje pomocí jakkoli pokročilé technologie. Snad si toho byli imanentně vědomi i tvůrci filmu, jinak by ty postavičky nezobrazili všechny jako hydrokefaly. Tím chci říci, že grafické pojetí je neohrabané, ba přímo odpudivé. Samotný příběh, pokud tady vůbec lze mluvit o příběhu, je nekonzistentní a postrádá nosnou myšlenku, která by mohla být základem nějakého smysluplného děje. Kdyby tvůrci namísto vykrádání české historie vyprodukovali 3D animované porno, udělali by líp, protože pornofilmy žádný sofistikovaný příběh nepotřebují. Jestliže toužili zapsat se do dějin filmového umění, mohli do toho porna začlenit i tu mluvící kozu. „První český 3D animovaný zoofilní pornofilm“ – to už by stálo za zmínku a mohlo by to naši republiku proslavit i ve světě. I v Kozím příběhu je zoofilní motiv lehce načrtnutý, takže je možné, že se tvůrcům tato idea snad i honila hlavou, avšak nedostalo se jí adekvátního vyjádření. ()

Lionheart

Asi to je tím, že jsem četl komentáře ještě před zhlédnutím, ale zas tak černě bych to neviděl. Klady - mě příjemný design, sympatické hlasy (sice někdy i pro více postaviček použili stejného dabéra, čímž to dost ochudili), 3D česká prvotinka. Zápory - ploché pozadí, (ne)humornost, občas nekontinuita záběrů, historické nesmysly a úplný závěr. Když už se rozhodli trošičku "potemnit" celý film, mohli nechat tu kozu pověšenou a toho Matěje si měl ten Mefisto vzít do pekla. Jinak celkem spokojenost. Dávám 2* kvůli tomu, že to je české a dostatečně odlišné od amerických animáků, kterých už mám plné zuby. No a pro děti to vážně není. ()

MadChick odpad!

To jsem si tedy dal, před tímto počinem jsem si pustil Shreka 3 a musím říct, že při nabíhajících závěrečných titulcích u Kozího příběhu jsem přemýšlel, zda nemám náhodou pře-ocenit třetí, ne moc povedený díl Shreka 5ti hvězdičkami. Hned v zápětí mi to ale došlo. Problém nebyl v tom, že by byl Shrek 3 dobrý, ale v tom, že je kozí příběh tak špatný. Příběh je úděsně nudný, chvílemi absolutně nespojitý a nezajímavý, vtipy jsou zcela podprůměrné. Celým filmem se táhne vulgární a částečně i sexistická linie. Navíc koza ( kterou jsem měl mimochodem prakticky nepřetržitě chuť zabít za její otravné hlášky a výstupy) sexuálně přitahovaná svým majitelem, doplněná hlasem Jirky Lábuse, to už mi přijde jako totální vrchol nevkusu a zvrácenosti. To k dějové stránce . Co se týče animační stránky, musím být obdobně kritický. Za největší problém, ač zcela subjektivní, považuji naprosto nechutný vzhled většiny postav, což jsem po nějaké době začal s nevůlí tolerovat. Bohužel TO co jsem ale začít tolerovat nemohl, byl podivně zdeformovaný vzhled všech budov a nájezdy "kamery". Připadal jsem si jako bych byl na dlouhém a velice nepříjemném TRIPU. Tripu,který nebere konce. Kvalita animace samotné také rozhodně nebyla na nějaké vysoké úrovni. Popředí trpělo málo detailními modely, ale mělo alespoň kvalitní textury. Pozadí však mělo, jak se zdá, nejen ještě jednoduší modely, ale zároveň i textury s nízkým rozlišením, takže ve výsledku vše bráno z "Velkého celku" a "celku" ,působilo velmi nedetailně a připomněl jsem si počítačové hry okolo roku 2000. Když to nějak shrnu: Na to, jak měl film nechutně velkou mediální prezentaci je zatraceně nepovedený a rozhodně ho v mých očích neomlouvá to, že je to první český 3D animovaný film. Navíc se díky své vulgárnosti nehodí pro děti, ale pro dospělé také ne, protože je nudný... 10% A jen taková připomínka na závěr, co přesně měla být ta koule chlupů ze které koukaly nohy? Až nápadně mi připomněla postavu, kterou už jsem v nějakém filmu viděl, mám dojem, že se objevila v jednom z filmů Hayao Miyazakiho ()

pih-poh

Jedna hvězda za dabing a druhá za snahu. Jinka je to hrůza: zmatený příběh, ani jeden vydařený vtip a animace z roku 95 ()

Prochy38

Příběh nebyl tak špatný, jako celková animace a charakter jednotlivých postav. Proč ty ženy měly tak hrozně velké kozy, bože?! A ta koza... Raději nic. Hvězdička za Lábusův dabing, druhá za celkový pokrok českého animovaného filmu. Jinak u mě obohužel očekávané zklamání. ()

Saj odpad!

Vážený pane režisére, váš film jsem bohužel viděl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný nesmyslný děj, trapný čecháčský humor (až mě horko polévalo), či otřesnou nepasující hudbu. Mimo jiné, uvědomujete si třeba, že Číňané v té době v Praze nemohli být? S čistým svědomím vám doporučuji, abyste zanechal filmařských pokusů. ()

Rendiss

Ach. Po dvou letech jsem se odhodlal to dokoukat. No co k tomu říct?! Praha, jak jí nikdo nezná, možná kdyby to bylo bez těch špatných, opravdu špatných vyobrazení Prahy jako takové, tak by to nemuselo být až tak špatné. Koza, coby Lábus, je velice špatná, když mluví, je to jakoby Marge ze Simpsonových. Všechno ve filmu je strašně rychlý, člověk ani neví na jaký příběh se zrovna kouká. Taky z názvu "Pověsti staré Prahy" jsem čekal nějaké pověsti, ale dostalo se mi akorát "vajec" do malty v Karlově mostu a stavbě Orloje, nic víc. Ptám se tedy, kdeže jsou ty pověsti?! Fakt mě to zklamalo. Zas ale musím dát tu jednu * za animaci, lidi a příšerky ve filmu jsou kouzelný, však prsatá Máca je příšerná, tu si mohli opravdu odpustit! Nenaděláme nic, natočené to je! ()

Asmodin odpad!

Na to jak tahle pohádka byla všemožně propagovaná mě tedy zklamala. Jediná 3D postava, která mě zaujala byla koza, jinak grafická úprava postav je strašná. ()

Hanes88

Těšil jsem se, že uvidím konečně nějaký dobrý český animovaný film. Udělal jsem ale chybu - neměl jsem se těšit. Celé to bylo takové divné a určitě se na to podruhé dívat nebudu. Není co dodat, 1 hvězdu dávám jen za Lábuse. ()

TERRORDROME

Že to má animáciu prdkavej kvality nevadí, zázraky sa nedajú očakávať hneď v prvom pokuse o český digitálny animák a vždy sa to dá brať tak, že je to proste štylizované. Ale keď stojí scenár za konského chuja a človek po celý čas ani nevie o čom to vlastne je a komu je to určené, to už je sakra na hovno. Všetky postavy ( aj hlasy hercov čo ich dabovali )pôsobia akoby boli prispaté alebo boli rovno sfetované, titulná koza je nadržaná na svojho majitela a keď jej ten nechce dať lebo má radšej Mácu, tak sa ide ožrať do krčmy kde vychlastá celoročnú produkciu menšieho pivovaru. Máca zasa z nejakého dôvodu kradne na cintoríne klince z truhiel, v krčme si pokojne vysedáva lucifer a nikoho to neserie, po meste pobehuje chlpatá guľa s vyplazeným jazykom a akýsi krpec ktorému spod nočnej košele vykukuje pinďúr. Scenárista by si zaslúžil vyšľahať riť korbáčom za to, že svojim nevtipným, nezaujímavým a celkovo pridrbaným škrabopisom naprosto dokurvil všetku snahu animátorov ktorým by sme inak odpustili všeličo ak by sme sa bavili. lenže miesto humoru nás čaká len zoofilná digitálna nuda bez nejakého zmyslu, bez akcie, bez gradácie a zavŕšená úplne domrdaným koncom ktorý je rovnako komatózny ako všetko predtým. Pobavili ma tu len dve veci, kostra mliekoholik ( ktorá na hlášku "mlieko došlo" reaguje tým že sa z fleku rozsype ) a tá Máca s tak absurdne gigantickým poprsím a zadkom, že Dolly Buster pri nej vyzerá ako spľasnutá Anča. ()

kwoky

Autoři se snažili sem cpát humor co pár sekund. Bohužel téměř vždy někdo někoho mlátí nebo někdo někam padá, případně někdo někoho mlátí a on pak někam padá. Animace, zvuk a dabing se mi zdály celkem ok. Dal bych skoro dvě hvězdičky, ale někde v půlce jsem se začal příšerně nudit. Velmi hloupý film. ()

Risolutore odpad!

Naprostá hovadina, kterou mohou dobře hodnotit jen prosťáčci, kteří pořád žijí v představě, že češi všechno dělají kvalitně a hlavně, HLAVNĚ, osobitě. ()

El_Rabbit

Docela me to zklamalo, ta animace by se dala jeste odpustit vzhledem k nedostaku zkusenosti... ale scenar stal za prd, dost jsem se nudil, mel jsem dokonce parkrat pocit, ze nektere z presprilis castych scen v hospode byly uplne stejne, nebo alespon velmi podobne... no co ale treba to nastartovalo nove odvetvi ceskeho filmu a bude to ted uz jenom lepsi... ()

listr

Kdyby jsem točil jeden film 5 let, tak by jsem si na začátku dal hodně záležet na scénáři a dramaturgii filmu, nechápu proč to pan režisér/kameraman/animátor/scénárista... neudělal. Je to škoda, protože to podle mne není hloupý film jen je řemeslně špatně zvládnutý. Mohl by jsem tu strávit několik odstavců popisováním chyb, ale k čemu to je, všichni jsme si jich všimli a všichni kolem o nich píší- snad jen za mne nechápu tu kozu, ano je pro děti a měla být vtipná, ale není a k tomu je bisexuálně založená a to asi pouze na lidi. Jedna hvězdička která tento film drží nad hranicí odpadu je u mě za hudbu, překvapivě se mi líbila. Je to těžké udělat 3D kvalitní film, ale pro příště, základem každého filmu je scénář a dobrý příběh, který tu ovšem nevidím.... ()

Vejrrr

Tak velký projekt a tak zpackaný. Skvělý námět staré Prahy, ale vytěžit se toho dalo myslím mnohem víc. Ono člověka nenatchne, že na Koze bylo v pohybu 1 500 000 chlupů řízených pomocí spousty ovladačů. Člověk chce především zajímavý děj a trochu tý srandy. Kozí příběh má místo toho nezajímavý děj a srandy se taky jen tak nedočkáte. Slabý vtip střídá slabší až to občas přechází do trapnosti. Fantastické obrázky ze stavby Karlova mostu vystřídají v zápětí nesmysly typu kostra hrající na piano (to umí jen Burton) nebo divný chundelatý tvor skládající se za zarostlé hlavy a nohou. V celku zápletka s orlojem má alespon nějaký smysl a na fungování ozubených kol uvnitř se každý rád podívá. Vyzdvihnu ještě hudbu.. ale víc ani chň. Prostě.. děj je tady jasným kamenem úrazu. ()

felliss odpad!

nerada dávám toto hodnocení, ale tento film mě v mnoha ohledech tak iritoval, že asi nemám jinou volbu. Netuším, zda to byla pohádka pro děti či dospělé s ohledem na velikost ňader lidí i zvířat, alkoholismu půlky účinkujích a kozy především, slintajícímu hlavnímu hrdinovi nad nahou siluetou jeho milé... Hlas kozy mi byl silně nepříjemný (což je ale jen můj osobní pocit). Grafické zpracování na 6 let práce asi jako ne moc propracovaná počítačová hra... Jediné, co bych ocenila je snad hudba, ale ani ta nemohla celý můj dojem z filmu vylepšit... škoda ()

1945

Ve srovnání s ostatními animovanými filmy má film dost nízkou úroveň kvality animací, navíc nerozumím tomu, proč si režisér myslí, že ve středověku měla každá žena minimálně pětky... Místy se na tento fakt ani nedá dívat a nabízí se tak otázka, zda je film vůbec vhodný pro děti... Jediné plus se skrývá v kvalitním dabingu, díky kterému jsem vydržel film zkouknout celý ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)