Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

Blazin

Srovnávat to s americkými nebo japonskými kreslenými filmy, tak to opravdu nejde. Kozí příběh je graficky na dost nízké úrovni, namluveno dost bídně a příběh je na celém filmu asi to nejhorší. Na druhou stranu oceňuji české tvůrce, že se do něčeho takového aspoň pustili. Očekával jsem už dopředu horší grafické zpracování, ale doufal jsem, že aspoň příběh bude lepší. ()

Angie91

Jsem v rozporuplném rozložení... na jedné straně příšerný děj a na druhé straně kus dějin... takže opravdu nevím... abych vyřešila své dilema dávám 50%. ()

MkSallam odpad!

P.E.K.L.O. Nejen že to vypadá hůř než intro 10 let staré videohry, ale v oblasti nápaditosti a humoru je to téměř na absolutní nule. Něco jako kdyby někdo sebral ty nejubožejší "čecháčkovské" stereotypy, přidal faktor "všichni jsou (český) svině" a natočil s tím pseudo-shrekovskou ani-ne-pohádku. Filmové zlo na kterém nefunguje až na jeden moment (sebevražda kostry) vůbec nic. Tvůrcům bych už nikdy nedovolil sáhnout na počítač... ()

KatRi

Jedna jediná hvězdička. Za co? Za propracované animace a ztvárnění postaviček a snad i za tematiku - pověsti staré Prahy, i když v tomto případě by snad bylo lepší, kdyby si na Prahu tvůrci vůbec nevzpomněli. BTW: prostitutka toužící po sexu s kozou? Co to mělo jako být? ()

MiaMahoney

Kdo je adresátem příběhu? Je-li to dětský divák, film obsahuje nevhodné motivy (prsatá Máca s nehorázným výstřihem, hospodská prostitutka...) a pokud je adresátem dospělý divák, film nic zvláštního nenabízí - jen směsici šílených scén, tradiční boj dobra se zlem a jednu kozu nápadně připomínající Shrekova Oslíka. Grafika také zrovna neuchvátí. ()

Martin_W

No to jsme se my Češi zase něčím předvedli.. Celý příběh je po dokoukání jasně o ničem. Animace mi ani nevadila. Velký plus, teda asi jediný plus je "koza" pod vedením "majstra" Lábuse. Kdo by řekl že v animované pohádce pro děti se objeví sex s neznámou prostitutkou ? :) Kdybych byl o mnoho let mladší tak bych určitě nepochopil pointu a hlavně bych v kině, nebo doma u DVD nevydržel celých 80 minut. To mi lidi, ale vážně promiňte, ale lepší hodnocení bych dát ani nemohl. 42% ()

fredisek odpad!

Nemůžu se zbavit pocitu, že zpracování připomíná počítačové hry z konce devadesátých let. Navíc je to pekelně nudná záležitost s pseudovtipnými momenty. Něco jako když se v Čechách pokoušeli vytvořit Děsivé (české) dějiny. Na Terryho Derryho neměli ani náhodou (spíš spadali do trapnosti a ilustrace urážely talent i podprůměrně nadaného školáka). Tohle mělo shrečí ambice, které ani náhodou nesplnilo. Koza měla hrát roli oslíka, to přímo bilo do očí. Navíc tady se shodnu s kdejakou feministkou. Ona slečna s velikostí podprsenky aspoň milion byla laciným trikem na tatínky. Vidět to v reálu, asi by člověk zrovna neslintal blahem. Prvoplánové, neobjevné, rádoby moderní, na pováženou kýčovité (hravě může konkurovat dětským obrázkovým knihám německé produkce)...prostě průšvih. ()

mira007

Cením snahu o první 3D animák v naší historii a snahu o poučnost v historii, ale výsledek je něco, na co se nedá koukat - žádný příběh, žádný vtip, žádný cílový divák ... a to nemluvím o tom, že ty postavičky byly prostě odporný. Včetně hlavního hrdiny. ()

Klajnik

Fakt, že tento film ve své době některé učitelky dějepisu pouštěly žákům na základkách vypovídá něco o jejich zápalu a kvalitě českého školství obecně. Nejedná se totiž o kulturně významný film ani o zábavnou formu výuky. Je to úsměvný bizárek, který spíše než děti ocení starší lidé, kteří vyrůstali na internetu. Pozitiva jsou dost relativní, ale já se poměrně bavil nad tou debilní animací a ohavným designem postaviček - v tomto směru mi to připomnělo Terkel má Problém. Ač byl film prodáván jako pohádka pro děti, tak obsahuje dost úchylných gagů, které jsou zábavné mírou svého nevkusu a pokleslosti (prsatá ženská schovávající mezi ňadry hřebíky, v kostele močící dítě, pohlavkování dětí, teplá hradní stráž, koza milenecky toužící po svém pánovi, oční bulva v polívce...). Za nejhodnotnější pozitivum lze považovat reflexi bezpečnostních pravidel stavby Karlova mostu ve 14. století, zhovadilosti lidu a pokrytectví církve - v tomto směru mi to trochu připomínalo Fimfárum, ač to je po všech stránkách podstatně kvalitnější dílo. NEGATIVA: Nezpochybnitelnou vadou je velmi špatný scénář. Celá výstavba děje a vývoj postav je naprosto o ničem. Výsledek postrádá smysl a působí velmi samoúčelně.____Nutno dodat, že druhý díl upustil od výše zmíněných pozitiv (bizáru), aby se více vyprofiloval jako pohádka a šel na ruku dětem. Výsledkem jest, že otravnější film jsem dlouho neviděl. ()

Murphy722

Co dodat? Rozpor v mysli....Výtvarný přeplesk....Zkraty ve scénáři....Pro děcka bych řekl nevhodné (Spíše by to nepochopili..) Hold pánové na to jak dlouho jste to tvořili jsem od toho čekal trošku více.... ()

Illy odpad!

Po tom co Koza nabídla Kubovi vztah jsem se zaječením rozkopnul televizi a šel si hodit mašli na Karlův most. Opravdu díky pane Tománku za prvního českého "Shreka", takhle špatně od žaludku mi naposledy bylo z Mixely. ()

Pavelos

Celou dobu mě to připadalo, jako bych hrál adventuru cca před deseti možná patnácti lety.. Příšerná animace, holt naši grafici jsou pořád hodně pozadu za ostatními.. Samotný příběh, taky nebyl žádný zázrak.. Občas absolutně ustřeleno do morbidnosti.. No a kozatá Máca tomu všemu nasadila klobouk.. ()

jilda

Abych to shrnul, nemá příběh, nemá ucelený nápad. Škoda peněz za vcelku povedenou animaci a dabing. Musím souhlasit s většinou kritik uživatelů CSFD. ()

Greg25

Já bych to zase tak tragicky neviděla. Mně se ta animace a výtvarná stránka líbila, detaily v obličejích postav i v jednotilivých záběrech, drobné animátorské vtípky, jako napříkald kostra navštěvujíc pražskou hospodu a řada jiných. Slabostí je jednoznačně hodně zmatený děj, nepříliš vydařený scénář a celková neujasněnost pro koho je film vlastně určen. Kozí příběh je hodně sexistický a má náběh do porna a možná i zoofílie, ale vulgární v tomto směru rozhodně není, spíš překvapující, protože zrovna tohleto by v českém 3D "animáku" čekal málokdo. Dabing je skvělý, stačí kouknout na seznam herců a je jasné, že amáteřina v tomhle směru nehrozí ani omylem. První český 3D "animák" má rozhodně hodně kazů, ale protože je první, protože byl dělán s tak málo lidmi, protože měl tak zpropadeně nízký rozpočet a protože je na něm znát, že si s tím někdo dal opravdovou práci (a po animované stránce není co vytýkat) tak si rozhodně míň než 60% nezaslouží ani omylem. 60% ()

Gore

Sice to občas smrdí zoofilií, ale právě ty úchylný chvilky a zvrhlej sexismus to zachraňuje od odpadu, nelogičnosti a nudy. Právě nuda, která se filmem line, dociluje tomu, že od půlky už je každýmu úplně jedno jak to vlastně dopadne. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)