Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

TerushkaJ

V okamžiku, kdy jsem tento film chtěla ohodnotit, tak jsem se lekla, protože mé hodnocení tří hvězdiček se tu v té smršti odpadů ztratí! Nechápu přístup Čechů k českým filmům. Je zvláštní dívat se na český animovaný film, přišlo mi, jako by to bylo intro k nějaké počítačové adventuře (ale to bude nejspíš jenom panem Lábusem). Je to netradiční a jsem ráda, že se do toho taky někdo pouští, avšak v tom množství 'animáků' se tento opožděný už jenom ztratí. Těžko říct, pro kterou generaci je tento film určen. Pro mě je to film k žehlení, kdy ho nemusím ani vnímat a nevadí mi. K dětem mi přijde zase moc chaotický a přemrštěný legendami obohacenými o sem tam sexistické záběry, kdy chtěli vtáhnout nejspíše usínající rodiče. No nevím, nevím. Myslím, že do animovaných filmů bychom se jako Češi neměli plést, přenechat to Pixaru a spol. a hrajme si třeba s takovým Kukym - buďme prostě originální a pořád se nesnažme někoho napodobovat. ()

ploshulix

Film na mě působí asi takhle: "Narvi tam jakejkoliv příběh, nedává smysl? Nevadí, hlavně, že je to animovaný a český." Grafika se celkem povedla, ale to je asi tak všechno. ()

Ydrosten

Nebýt tam ty křivé baráky ( Vypadá to fakt divně nezajímavě ) a kdyby ty postavy měly aspoň trochu " lidské " tváře , tak bych i hodnotil víc. Bohužel křivé baráky a hnusné ksichty , mi nedávají jinou možnost než ubrat hvězdy. Děj to nějaký jakž takž má , a i animace je vcelku dost povedená ( mají se ale ještě co učit ) Bohužel ztrácí to na příběhu. Ještě bych snesl mluvící kozu i šíleně kozatou děvečku , ale to nějak nestačí. Pro děti to není , dospělého to moc nechytne , a dúchodci to neocení. Tak pro koho to dělaly ? 2* víc si to nezaslouží. Je to takové nějaké chaotické. ()

HH

Jedna hvězdička za snahu, a z této hvězdičky půl hvězdy dolů za přílišné ego před uvedením filmu... ()

burton

Hej hola! stará pověst volá! Kdybych jí však neznala, moudrá z toho nebudu. Horko těžko poznávám svou milovanou stověžatou matičku, looky postaviček mě k smrti nudí a otravují a pranic se mi nelíbí. Namluvené je to děsivě, herci asi stáli při namlouvání v předsíni a jen tak mimochodem to "sfoukli". Příběh je poskládaný jak nudle v bandě. "Střihač" byl zřejmě úplně slepý a režisér se Slámou si buď nevšimli, nebo to předtím bylo ještě horší. Kuba vypadá jak major Zeman, Máca má taková prsa, že by se v tom útlounkém pase musela ihned po ránu zlomit a stavbyvedoucí mostu je vážně hranař. Chci říci, má tak ostře řezané rysy, že by se měl promítat na dlabaný ingot a ne na plátno. Koza...koza...pozor! bojler!...má jeden bod ode mě za to, že umí viset, šikulka. Páč konec pohádky mě vážně dojal málem k slzám. Oběšené zvíře bych fakt nezvládla! ()

GMVajgl odpad!

Nedokážu si představit jak mohl vzniknout takový shit a zmetek. Napadá mě jedině, že to byl nějaký dotační tunel. Vlastní peníze by za to snad nikdo dobrovolně utratit nechtěl. Nicméně Jan Tománek nyní píše zajímavé knihy. ()

darkreider

Utvrdil som si dve veci. 1) Česká tvorba produkuje veľmi kvalitnú a profesionálnu filmovú hudbu. 2) Český režiséri sú schopný dať sexuálne narážky(tradícia českého filmu) asi aj do večerníčka. Ale pekne poporade. Technická stránka veci sa samozrejme nemôže rovnať ostrieľaným borcom z pixaru ani iným zámorským animátorom s niekoľko ročnou praxou. Preto musím podotknúť, že kamerovo(ak sa to tak dá v 3D animácii volať) sa priestory a pohľady podarili výborne. Animácia(mimika) samotných postáv, ale už je slabá a interakcia s okolím (ja to tak cítim) mizerná. Ale ako rozjazd to určite nie je zlé. Grafika: krivé baráky a ohyzdné tváre s veľkými nosmi sa mi teda vôbec nepáčili(je mi lúto, toto ide mimo mňa). No a abnormálne obdarené ženské postavičky... ani nekomentujem. Dej: Moje znalosti staročeských povestí zjavne nestačia, aby som pochopil úlohu chlpatého strašidla, kostry v bare a bezhlavého zbrojnoša. Dej sa zameral hlavne na Orloj a zbytok ide tak nejak bokom. Pričom jediná vec, ktorá by ma na tom filme zaujala bola práve náväznosť na povesti, nie povesť. Dabing: Som trochu sklamaný, pretože miestami mi dabing prišiel veľmi umelý a to aj od pána Lábusa, ktorý to podľa mňa vie dosť dobre. Suma Sumárum: Decko by som na to neposlal, ja som sa nezasmial, pretože absencia humoru bola zjavná. Grafika ma teda moc nenadchla. Ale aspoň hudba bola kvalitná. PS: v ktorej inej rozprávke si hlavný hrdina a aj jeho hovoriaca koza vrzli? V žiadnej, lebo to tam proste nepatrí. [irónia]hurá deti, na toto naozaj chodte[/irónia] ()

bolf!k

Nějak se začít muselo, tudíž tu jednu dám. Ale příště musí být hodně věcí jinak, protože sledovat Kozí příběh pro mě bylo tak trochu utrpení. ()

Harts

Propagace toho filmu byla daleko lepsi nez samotny film, dej skoro nula, obcas vykriky vtipu, hihi a vetsinu filmu jsem ceka, zda bude neco zajimavejsiho, nedockal jsem, vyjimecny film, rikal jsem si, ze to snad neni ani pro deti, uplny horor, film uz ne, jen plakaty se mi libi:-) ()

salamandrr

Příběh zhruba od půlky filmu naprosto troskotá a je to protože koza, která má být hlavní oblíbenou postavou sama sebe dostane do role svině. Co se animace týče, tak myslím, že do 3D animace jsme obtiskly český styl, neříkám, že je dokonalá, ale postavy jsou opravdu parádní, trošku by to chtělo zapracovat na pozadí a to hlavně exteriérů, ohnuté domky jsou moc pěkné, ale čeho je moc... ()

pepa3rd

Tak tento film jsem si pouštěl s pocitem, že to určitě tak špatné být nemůže a zhlédnutím tak pomohu trochu vylepšit hodnocení tady. Animace a vlastní vizuální zpracování nejsou rozhodně špatné a pokud by se film jednoznačně stylizoval do pozice parodie pro dospělé, člověk by si je mohl i oblíbit. Místo toho ovšem balancuje na hraně nechutného primitivního "humoru" míseného s nefungujícími gagy, kde se jedna či dvě dobré hlášky naprosto ztratí a nemají šanci v tomto ohledu vylepšit divákův postoj k příběhu. No, vlastně příběhu. Ona je to spíš taková nesourodá směsice frašek, které příliš nedrží pohromadě. Kdybste film začali sledovat od poloviny, nejspíš si toho ani nevšimnete. Přemýšlím, jestli mohu dát dvě hvězdičky, ale nějak mě nenapadá za co dát aspoň tu první. Možná za to, že to má konec, i když ten, na rozdíl od začátku, mnoho z vás nejspíš neuvidí. 20 % ()

cogi

Škoda .. námět vybrali dobře .. staré pověsti z Prahy .. nový styl tady u nás, ale kdyby to nebyla až tak moc naivní a příběh tak strohý ()

GIK

U animáků jsem zvyklý na ostrý obraz. Zde jsem se ho ale nedočkal. Veškeré dění v pozadí jsou rozmazané čmouhy, kdo by se patlal s ňákýma barákama či krajinou. Pak to vypadá, že je film dělaný v nějaké demo verzi nebo freeware. Příběh bez jakéhokoli vtipu taky za mnoho nestojí. ()

posh.exe

'Český 3D?' Nevím, jestli kozatý paní byly úplně vhodnej materiál k tomu, jak naučit děcka něco o historii naší země, ale tak budiž. Rovněž nevím, za co ta hvězda, možná za hlášky, který byly nejmíň strašný z celkovýho konceptu what-the-fuck momentů a animační grafiky, která se nějak nápadně podobala počítačový hře Polda :D Božeee! ()

Gwin odpad!

Můj předpoklad, že název filmu má něco společného s jednou z hlavních postav (koza s nejasným pohlavím), se velice rychle vyvrátil. Od filmu, který byl vytvářen cca 5 let, bych očekával alespoň jednu (pod)složku audiovizuálního díla minimálně průměrnou. Nic takového tady bohužel není. Jenom ty kozy... ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)