Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

Danny F.

Tak trochu až moc dokonalý film o (snad nesmrtelným mariňákovi), honičkách, drsných bitkách a už tak známou akcí. Divák si ovšem nemůže vychutnat detaily při bojích díky divoké kameře. Suma sumárum ucházející. 60% ()

H.Gordon

Mám ráda akční filmy, a i když tento není úplně nejlepší, čtyři hvězdičky si zaslouží a to kvůli skvělým vizuálním efektům, dobrým hláškám Roberta Patricka (hlavního záporáka) a vlastně jen kvůli tomu záporákovi film stojí. Asi kdyby tam nebyl, tak dám hvězdičky 3. ()

blackJag

Pravověrné béčko, které si neláme hlavu žádnou složitou stylizací, ani neočekávanou zápletkou - ta je velmi jednoduchá. Výrazněji nad své kolegy ční pouze Robert Patrick, který si svou roli evidentně užívá a veškeré hlášky, které vypustí do éteru (nebo se ho týkají - narážka na TERMINÁTORa je fakt zábavná) jsou povedené, takže celkově jednoduchý a místy nelogicky se vyvíjející scénář prostě s odfrknutím přejdete. 55% ()

m.a.t.o.

VOJAK je film, na ktorý sa väčšina ľudí bude dívať cez prsty. A díval som sa aj ja. Lenže na druhý pokus pri scéne kedy Robert Patrick vyhodí do vzduchu policajné auto som si uvedomil, že tu ide iba o to, aby všetko čo môže vybuchnúť, vybuchlo! I keď plamene boli príšerne digitálne, režisér zvládol natočiť solídnu a celkom prehľadnú akčnú jazdu, ktorá je síce drsná, ale nie zbytočne brutálna. A nevadilo mi ani to, že sa film snaží za každú cenu tváriť cool, beriem to tak, že k akčným béčkam to jednoducho patrí. Skrátka a dobre, i keď je toto ten pravý akčný výplach, nič to nemení na fakte, že ani pred desiatimi rokmi by som mu nedal viac ako 40 %. ()

ssfan

Voják je po technické stránce naprosto perfektní akční film. Od začátku je zde plno akce. Nezapomenutelné jsou hlavně obrovské ohnivé exploze, které jsem snad ještě v akčním filmu neviděl. Souboje jsou však točené možná až příliš blízko protagonistů a díky občasným epileptickým střihům není můj dojem ideální. Nechybí ale ani povedená automobilová honička. Kamera, režie i hudba jsou celkově dost povedené.... Když se ale zaměřím na samotný příběh, tak je více než jasné, že se jedná o akční béčko, které si místy dělá srandu ze sebe, místy i z diváka. John Cena je sice hora svalů. ale ve filmu vydrží možná víc, než terminátor. Pokud ale necháte stranou všechny nelogičnosti, budete se dobře bavit. Pro mě 65%. ()

Smileface

Začněme vařit polévku podle osvědčeného receptu akčních filmů osmdesátých let: Jeden svalovec, pokud možno herecké prkno(John Cena) + jeden superkladný polda, který se (nečekaně) přerodí v mrchu + krásná dívka v ohrožení + výbuchy všeho možného i nemožného + oslizlý záporák s bandou tupých podřízených + pokus o vtip + nutnost naráz vystřílet celý zásobník + slepí policisté, kteří přijedou až je "po všem". Jestli vám stačí film, jehož obdobu jste pravděpodobně již stokrát viděli, mohu Mariňáka doporučit. Pro mě je to ovšem ztráta času a vyhození 15ti milionového rozpočtu oknem. ()

Arius

Brak ktory by mohol byt pokojne nominovany na zlatu malinu minimalne v troch kategoriach. Absolutne nelogicky vytvor ktory mi bol za tazko aj dopozerat aspon ze mal len hodinu a pol. ()

sedm.1

Co to je dnes za módu rvát do všeho humor???A navíc vesměs trapnej humor!Voják mohl být skvělým akčním béčkem,které se už moc dnes nedělají,ale mě moc chybí.Nabušený John Cena je sympaťák,výbuchy,pěsťovky,střelba,vše v cool hávu a dostatečně velkém množství.Ostrý záporák,hrdinova roštěnka moc pěkná,drsná slova,tvrdý pohledy.A do tohoto skvěle rozjetého nabušeného akčního rychlíku se najednou přimotá imbecilní vtípek záporáka,tu imbecilní vtípek policajta a tu hned další ještě imbecilnější vtípek druhého záporáka.A celá akce a zábava jde k čertu.Proč?Naprosto znehodnocují a ruší celý náboj filmu.Nakonec mi téměř půlka filmu přišla jako spíš parodie,než povedená akce.Nicméně John Cena může mít budoucnost,neboť Voják ve svých silných akčních chvilkách ukázal,že by se ve filmové akci ztratit nemusel,jen by si měl příště lépe vybírat. ()

ZkuKol

Jednoduché a nabušené akcí - alespoň co se první poloviny týče. John Cena nikdy nebude hercem, ale když mrskne chlapa skrz výlohu, poskočí vám srdce radostí. Bohužel, ve chvíli kdy film opusí postupně město a automobily, ztrácí náboj. Stát Jižní Karolína nejsíš spolufinancoval natáčení, ale 40. minut chození skrz přírodní krásy jeho lesů, člověka moc nepobaví. Každopádně pokud by se zrodilo pokračování, s podobným (nulovým) dějem a spoustou akce + pár vydařených vtípků (terminátor) a vyhlo se lesům, rád se podívám... 55% ()

lskala

John Cena je šampión wrestlingové federace a jak je jejich častým zvykem, neváhal se pustit i do herectví. Jeho nesympatický (robotický) obličej s absolutně nesouměrnou postavou z něj dělají ideální typ do béčkových akčňáků. Nemá žádné charizma a o jeho hereckých schopnostech nemůže být vůbec řeč. Dwayne "the Rock" Johnson v něm nemusí svého konkurenta. Stejně tak je na tom film VOJÁK - trapnost, nuda, demence, pokus o film... 25% - 1* ()

slovan1

Fakt jako terminátor, nezničitelný smrtelník, který všechny vyrube a film skončí happy endem. No, vlastně aji hlavní záporak byl skoro nezničitelný... Natočené to ale bylo celkem zábavně. ()

Toupi

Z objektivního pohledu jasný odpad už kvůli nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který přežije jakýkoliv výbuch při cestě za záchranou své ženy, rozhovorech a situacích nad kterými zůstává rozum stát, ale ze subjektivního pohledu skvěle akční film u kterého jsem se skvěle bavil. Ten chlap je fakt pošahaný magor! :D ()

kenkaku

Film se nebere vážně a to je jeho jediné štěstí. Člověk se nemusí zdržovat důvody proč se kdo chová jak a logikou děje celkově (nebo nedej bože fyzikou). Stačí si jen užívat ty zpomalené záběry, exploze a Johna Cenu jako za starých dobrých časů "Arnoldovek"... ()

jondoe

becko nahrubsieho zrna ,ale celkom zabavne."nemam rad polcy a bombony.Alebo "on je jak terminator" a usmev Roberta patricka. ()