Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Terva

.....a pak byla nalezena dokonalá zbraň - kněží. CITÁT - Kdo vzdoruje církvi, ten vzdoruje Bohu........... Zajímavost - V 15 minutě je vidět kříž z nápisem Bar Salem´s. Salem´s lot je městečko, kde řádila Abigail Williemsová, údajná čarodějnice a kde církev provedla obrovskou čistku a Salem´s lot je také často používané v knihách Stephena Kinga, převážně v těch o upírech.......... Ale zpět k filmu. Bude to nová válka, bude to masakr. CITÁT - Bůh nám pomáhej.......... Tento snímek mi moc nesedl. Nádherné zpomalené likvidační akční scény jsou sice povedené, ale mezery mezi nimi vyplňují docela nudné dialogy. Takže akce vystoupá vysoko, ale následný děj je hluboko pod úroveň. Film natočen podle kreslené série Priest, o které, ačkoli nerad, musím říci, že je na papíře lepší, než na plátně. Sérii zpracovává Min - Woo Hyunga. Ve filmu je povedená hudba. Zazní zde Mozart 3. sequentia : Tuba Mirum a Dies Irae - K.626 v D minor. Film také nese speciální poděkování herečce Rebecce Stokerové. ()

moviesfan

Opět jsem čekal průšvih a nakonec se mi snímek vesměs líbil. Svou krátkou délkou nemá čas řešit zbytečnosti, děj ubíhá plynule a rychle, což je samozřejmě dobře, a v neposlední řadě se mi zamlouvalo zdejší prostředí. Dalo by se ještě vylepšovat, ale poměrně dobrý kousek. ()

JohnCZ

Krátká stopáž Priestovi vyloženě prospívá, protože nestíhá nudit. I přes poměrně zajímavé příběhové pozadí je děj primitivní a nezaujme, avšak akce je dostatečně záživná a závěrečná honička na rychlovlaku uprostřed pustiny byla fajn. Ale jako celek je to prostě tuctové béčko, která nemá pořádně čím zaujmout. ()

corpsy

PRIEST je presne tým druhom filmov, ktoré potešia len určitý okruh divákov, zvyšok sa bude na neho dívať iba z menším záujmom. Žánrovka, ktorá urobila dobre, že sa nezaťažuje nejakým zbytočným filozofovaním, začne hneď bez nejakých kecov okolo a má príjemnú minutáž. Avšak chýba v nej lepšia akcia a viac charizmatickejší herci. ()

Zeebonk

Priest je strašná sračka. Přesně taková sračka jako Legie, akorát s větším rozpočtem. Akční scény jsou děsné. Už při té úplně první vraždě upíra jsem si musel klást otázku "Proč se na kurva dívám?", není to brutální, je to blbě sestříhané a ještě ke všemu v šeru. Ani těch pár zpomalovaček z traileru nepomůže, akce je prostě nahovno, sice né tak nahovno jako v Legii, ale stejně. Kolik přibylo akce, tolik asi přibylo absolutně debilních žvástů. Nebylo dialogu který by mi svou debilitou neježil chlupy na prdeli. Nicméně dva dobré důvody pro dvě hvězdičky jsem nakonec našel. Ten první je za scénu, kdy divná Číňanka vezme divný drát a zlikviduje s ním nějakým kung-fu chvatem bandu motorkářů (jednoho překvapivě rozseká na kousky) a dokonce ještě stihne vybuchnout vlak. Ten druhý důvod je zfanatizovaný frajer Christopher Plummer a sympaťák Paul Bettany, hehe to mi to hezky vyšlo. ()

joehot

Béčko jak cyp, ale nadhled mu nechyběl, což je jedině ku prospěchu. Občas jsem se bavil, občas jsem se královsky bavil (to však asi záměrem nebylo), ale jedno je jisté - kdyby Kazateli ten zatracený klobouk spadl rovnou na hlavu, měl by plný počet! ()

M.Macho

Ale proč ne postapokalyptický kvaš připomínající kdejakou legraci toho druhu (napadá mě skvělá akce id softu RAGE nebo skvostná série Vampire hunter D) v kombinaci s hlubokým bigotně zaťatým poselstvím. Čitelná záležitost, která se nesnaží dávat všelijaké překážky a plynule odbíjí jedno klišé v určenou dobu za druhým - což se dá s krásnou minimalistickou výpravou přetrpět a dát se na to i dívat - tedy samozřejmě v noci, protože ve dne mně příšerně pálí oči... Ta poslední vycházka z krypty nebyla příliš šťastná. ()

liquido26

2,5 Nejdříve bych vypíchl klady tohoto snímku. Docela se mi líbila žánrová směska weird westernu, upírského hororu a post-apokalyptického sci-fi z teokratické totalitární společnosti (ta byla na můj vkus ve filmu příliš málo prozkoumána a vykreslena). Dalším pozitivem byla úvodní animovaná sekvence a docela dobrá atmosféra některých scén. To je asi tak vše. Příběh byl děsně jednoduchý a nezáživný, postavy jakbysmet a tito digitální upíři byli snad nejdebilnější filmoví upíři, co jsem viděl. Ještě, že to docela odsýpalo a moc nenudilo. To bych šel asi s hodnocením dolu. ()

PauloZ

Po Legii je tu další béčkový akčňák Paula Bettanyho a musím říct, že je o krok dál a je lepší! Béčkový je opravdu snad jenom ten profláklý scénář. Undergroundový a ponurý svět budoucnosti je realizován tak dobře, že by mohl konkurovat vysokorozpočtovým filmům. To stejné platí u skvělých počítačových efektů, lokacích, výpravě, postprodukci apod. Vizuálně mi Kazatel lahodil oku na 5*. Škoda jen, že nedokáže vtáhnout, tak jak bych chtěl. Chybí nějaká vyloženě adrenalinová scéna a klidně to mohlo být víc akčnější. Po moc dlouhé době je to ale film, kterému by vyloženě pasoval druhý díl, protože tohle je velice dobrý rozjezd a dvojka by mohla být i v rukou Stewarta na minimálně 4*. Hodnocení 55% je sakra málo, alespoň 65! Celkově na 3,5*. ()

Kryton

Už přesunutí z divokého západu do postapokalyptického prostředí mě říkalo, že to nebude zrovna košér. To kouzlo komiksu je hned pryč. Nemohu si pomoct, ale tím jak v tom má prsty režisér totální blbosti Legie, tak se to změnilo na Legie 2: Kdysi dávno v Hollylandu. Opět se pořád kecá! Nejhorší jsou pak scény, kdy se někdo snaží projevit city?! OMFG! Akční scény jsou místy chaotické a neustálé zpomalování začne nudit. Pak se nejlepší postava hraná Karlem Urbanem objeví jen ve 3 scénách. No ještě, že to má 80 minut. Tohle je do nebe volající prznění komiksu a filmu vůbec. B-film to je, ale opět B-lbý. ()

Anchi

Dost často příjemně pootevřená ústa, ojediněle mrazení v zádech. Upíři teda neskutečně oškliví, určitě nejjneatraktivnější provedení upírů, jaký jsem kdy viděla. Avšak opět se projevila moje láska k Betanyho modrejm očím a i přes lehkou patetičnost příběhu si ty 3* namačkám. ()

hous.enka

Cosi shnilého je v této církvi divokého Západu s oblečením devatenáctého století a technikou stoleti jednadvacátého. Rozhodně to není nic, u čeho by se divák bál. Jde o mainstreamovou zábavu se skvělým hercem v titulní roli. Ako nebolo to také zlé :) Ale dalo se z toho vytěžit mnohem (opravdu mnohem) víc. Animovaný úvod do děj do filmu skvěle sedl a připravil půdu pro film samotný - pak už bylo fakt jasné, že nejde o žádný sci-fi horor, ale o krvavou bitku s upírama. ()

FFilipCZ

No já vám nevím. Upíři (včele s tím hlídačem hnízda) vypadají jak z Doom 3, úhlavní nepřítel Kazatele je zas voháklej jak Solomon Kane. S post apo světem se teda moc nepomazlili. Pár dobrejch akčních scén a pak snad nejvíce prokouknutelnej konec ala příprava na druhej díl - na kterej se mimochodem i docela těšim (pokud bude), vzhledem k tomu, že nás nejspíš bude čekat závěrečná megabitva proti úpírům. Tak snad si víc pohrajou s vykreslením post apokalyptického světa, dočkáme se více akce a všichni budeme spokojení. ()

Seejey8

Čekal jsem klasický velký akční béčko, který prostě bude bavit... ale kazatel mi spíš přišel jako krátkometrážní věc. Nic se tam vlastně nestalo. Akce málo, klišé hodně. Jedině záporák s velkou porcí charismatu, ale byl málo využit a zemřel lehce. Škoda, námět tohohle filmu byl zajímavej, mohlo to dopadnout o mnoho lépe. ()

MartinezZ

V době, kdy bezejmenný mariňák kosí stvůry kdesi na Marsu, na Zem se některé z nich dostaly, říká se jim Upíři. A unesly někoho, koho unášet neměly. ~~~ Postapokalypticko-upírsko-antireligiózně-westernová variace na Doom 3 . ~~~ Zacílení na samotnou akci mohlo být mnohem větší. Hlavní záporák je trapák, samotný příběh jen výmluvou pro natočení nápadu, akce a vytvoření vizuálu, ()

Korbitch

O něco menší pitomina než Legie. Jestli u sračkovitých keců v Legii mi tekl mozek ušima, tentokrát zůstal celý v hlavě, byť se začal někdy mírně kroutit. Jestli nemáte co dělat, za oknem prší, nejde net a vy máte v kompu Kazatele....vypálit na dvd - rw, pustit, koukat, neusnout (to by mohl být problém), ohodnotit, smazat. ()

SaNcHeZ_cz

Scott Charles Stewart ukazuje vztyčený prostředníček všem pochlebovačům. Po děsné Legii ukazuje, že jeho ego nemůže neúspěch u kritické obce nalomit. Kazatel tak ačkoliv je značně kvalitnější, jde ve šlépějích předešlého snímku a divákům servíruje širokou škálu mísení motivů, biblických odkazů a hlavně brakovosti nejsurovějšího zrna. Což o to, že jsou opět přítomni herci vyššího kalibru, když je režisér utopí v nudných a toporných dialozích, laciné choreografii a pitomoučkém ději. ()

Wysch

Nehorázná bejkárna. Při pohledu na to moje hodnocení to možná vypadá divně, ale Priest je neskutečná konina. (komentář skoro pro hráče?) Představ si takovej malej kopec všech různých klišé a kýčů, který z filmů znáš. Zavržený ochránce bezbraných, který opouští svojí rodnou hroudu, aby zachránil nějakou moc hezkou zrzku, co má za tátu slavnýho bubeníka a zpěváka; a přitom cestou potká ženu, která jej miluje a je schopna pro něj porušit řadu přikázání... a k tomu záporák par excellence v podání Karla Urbana, kterýmu ten klobouk neskutečně sekne. No a když už jsme u toho klobouku, Priest je neskutečná bejkárna, protože je to vlastně sci-fi western, čemuž odpovídá řada faktorů, od elpíček po šerifa, od železnýho oře na kolejích po ušlechtilé a míň ušlechtilé hřebce, na nichž všechny tři hlavní postavy jezdí. To, co ale dělá z tý koniny, která se jmenuje Priest, neskutečnou prdel, jsou vlastně dva faktory: Zaprvý je to barevný cítění. Skoro černobílý, spíš černý, neustále se halící do tmavejch filtrů, ale potom se hned rozjasňující slunkem, který - když vysvitne - říká, že hlavním gerojům se nemůže nic stát, protože stojej na straně dobra. Ta černobílost dělá neskutečně hutnou sci-fi atmosféru, tak postapo, že Fallout 3 a Book of Eli slintaj závistí. Patrný je to ve chvíli, kdy hrdinové přijížděj do Jericha. Po atmosférický stránce se ve výsledku nejedná o žádný terno, ale ta (ne)barevnost je uchvacující. K černobílosti musím rychle dodat, že vlastně všechny postavy jsou taky černobílý - buď hodný, nebo zlý. Takže taky žádný terno. A zadruhý je to vlastně jen to, co tě udrží v křesle / posteli / na židli / na zemi (nebo kdekoliv, kde koukáš na film). Totiž neskutečná jednoduchost (a přitom neskutečná propracovanost). Příběh je jednoduchej, rozuměj stupidní. Postavy jsou jednoduchý, rozuměj černobílý, akce je přímočará (rozuměj přehnaně jednoduchá a rázná) a herecky brilantní (rozuměj Urban s Bettanym). Samozřejmě je tam krásná holka s dobrým korzetem (nevěděl jsem, že jsem na pihatý zrzky) a udatnej hrdinej pozemšťan bez zvláštních schopností. Propracovaný je to ale v tom, že režisér ti strká pod čuňas takovejch detailů, které by s přehledem vystačily na dobrej postapo film. A vůbec bych se filmu z tohohle světa nebránil, Město je luxusně (neo)goticky hnusný, vesnice za jeho hradbami jsou jak z Falloutu (rozuměj - perfektně vymodelovaný, kam se hrabe Rage) a pláně jsou posetý podivnejma sochama, který bůhvíkdo postavil. Po vymejvárně Legii jsem dostal další vymejvárnu, ale tentokrát tak formálně dobře udělanou, že silně pochybuju, že bych od Cesty viděl lepší postapo. A co na tom, že děj je místama děravej a vlastně krátkej a tak rychlej, že uteče, že ani nevíš, kolik jsi toho viděl(a). Ale co už. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku