Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Daveed

Podle mně film byl dobrý. Příběh v celku ušel, ale celková atmosféra a dojem byl dobrý. Viděl jsem ve 3D, i když nebylo zrovna hodně scén, ale i přesto dobrý film. ()

cubajz

víceméně stejné jako legie - dobrý potenciál, ale poměrně jalové a na vícero shlédnutí určitě nezajímavé zpracování. ()

bukowski83

No tak na to, že jsem se na Kazatele těšil v celku dlouho, mě moc nepotěšil. Nečekal jsem žádný vytříbený dialogy, ani excelentní dějovou linku, ale čekal jsem o dost víc akce a alespoň trochu inteligence do příběhu. Škoda nevyužitého potenciálu jak v příběhu tak v hercích, dalo se z toho vymáčknout daleko víc. ()

DruidKarel

1091. hodnocený film: Napůl Mad Max, napůl Underworld. Tenhle film vypadal od začátku do konce po vyzuálních efektech na výbornou, ale příběh se táhne, hercké výkony jsou nemastné, neslané a jediný Paul Bettany film nespasí. Snímekpůsobí správně temně a vy si připadáte jako na konci světa. Skvělá myšlenka, která sice není nijak inovativní, ale apokalyptický svět a sci-fi jde dohromady. Jen, kdyby se film tak netáhnul. Navíc spousta akce, která má šťávu. Já film hodnotím pozitivně a 3* pro něj určitě nejsou ostudou. 3* ()

C0r0ner

Když se tak válíte doma a nemáte do čeho píchnout, venku chčije a vám je blbě po včerejším chlastání, potom sáhněte po Kazateli. Je to sračka k pohledání, která z ranku "kvalitní film" nemá vlastně vůbec nic. Nicméně se na takové debility pořád podívám raději než na všechny moje Nudy k posrání. Tohle si aspoň na nic nehraje. 50% ()

MovieKings

Příjemná žánrovka. Nejsou zde zbytečné scény, příběh frčí jak nezastavitelný vlak a neřekl bych, že je zde málo akce - naopak - je dobře zvládnutá, přehledná a světe div se i napínavá. Křížků na obličejích si nevšímejte; očividně byla snaha o něco nového. 3D neurazí ani nenadchne. ()

Martrix

Tak co tady máme? Svět kde vládne Církev a samozřejmě chce, aby to tak zůstalo, upíry kteří po poslední válce s lidmi údajně skončili v rezervaci a samozřejmě jednoho vzpurného kněze-bojovníka s trochu nevyjasněnými rodinými poměry. Příběh je zhruba tak primitivní, jak lze z obsahu poznat, takže případná kritika není na místě. Otázka spíš zní, jestli se Stewart poučil z Legie a tentokrát natočil víc než béčko. Dle mého názoru zůstal tak na půl cesty. Triky jsou na úrovni Já legenda, což není špatné. Srandičky nejsou, což je možná dobře, protože jinak by celý film vyzněl ještě pitoměji. Navíc jediný z herců, který by byl schopen něco utrousit a pobavit, byl K. Urban. Bettanymu bych věřil max to, že se před spaním vyčurá a pomodlí. Postava Kazatele je plochá a nevýrazná, vztahy mezi postavami jsou pouze vynucené okolnostmi(tj. zrovna spolu mluví, nebo se mlátí) a o nějakém dějovém zvratu, nebo snad překvapení si nechejte zdát. Přesto mě Kazatel nijak neirituje a jistý potenciál v sobě má. Po filmu zůstane lehký smrádek a nevyslovený příslib, že dvojka by mohla být lepší. Ale i když je konec otevřený, nepředpokládám, že dostane Stewart příležitost k pokračování. Kritiky jsou neúprosné, návštěvnost nic moc. Ale kdo ví, takových Resident evilů a jiných pokračování zmetků tady bylo... . Dobrý komentář viz Djakoma ()

sulimo

Aneb jak forma jednou opět krutě zvítězila nad obsahem. Fakt nevim, ale jako když už se někdo dělá s těma supr efektama, tak k tomu aspoň napíšu za příběh něco méně kýčovitého, jelikož ty silácký,stupidní a hlavně nepřirozený kecy to všechno smetou, efekt neefekt. Prostě, aby se vám tohle líbilo musíte být minimálně idioti. ()

Flynn

Nevím jestli dát 2-3, vzhledem k mé mírné povaze a pár scénám, kdy jsem si říkal: no ty kráso, dávám 3. Priest je ale taková přeplácaná pohádka, kde vsechno hopsá jak gumídci a nebo se lidé odrážejí od letících kamenů (přitom dejme si ruku na srdce tohle umí jenom modří ninjové a shaolinští mniši) a je tam sliz, příšerky vypadají skoro jako z pána prstenů a jezdí tam vláček. Na konci se nekoná nějaká extra velká závěrečná bitva mezi dobrem a zlem ale vyřeší se to tak nějak prostě lehce a jednoduše. Závěr je předvídatelný (rodinné vztahy po nepřímém sledování několika telenovel ((babča je hltala, zatím co já hltal polívku)) mě nepřekvapily ani v nejmenším, spíše jsem očekával ještě větší zašmodrchání) a takový nějaký vyčpělý, zakončený jednou klišé hláškou. ()

Pajky3

Hmmm, tak to jsem docela zklamanej. Po shlédnutí traileru jsem si naivně řikal, že by to mohlo bejt zajímavé zpracování. Jenže je to jen průměr. Možná ještě o trošku slabší. Sice jsou tam zajímaavé jména (Gigandet, Urban a Bettany), ale bohužel ani to nezachránilo tu šeď. Navíc ty upíři a ten strážce úlu se mi vůbec nelíbili. ()

necisty

Dal bych 4 za velmi krásnou atmosféru a kolikrát i zajímavé efekty - například boj na vlaku. Také si myslím, že to byly kvalitnější herecké výkony, Bettany super a hlavně Karl Urban mě poslední dobou opravdu dostává. Nakonec ani námět není nijak k zahození. Ovšem děj zakopává na častých nudných sekvencích a vzhledem k tomu, že je to jinak krátký film, je to obrovská chyba! Dnes už se na ty filmy dívám také z logického hlediska a opravdu nechápu, jestli si ti tvůrci myslí, že jsme úplní idi*ti, nebo proč tam cpou takové nesmysly. A abych pravdu řekl, tak už mě ty filmy s upíry přestávají bavit. Po tomhle by jsme pořád byli na 4, ale naprosto to podle mého cítění shodili těmi nekonečnými náboženskými žvásty a duchovní hudbou (na tohle si OST opravdu nestáhnu!). Chápu, že zde asi bylo cílem ukázat naopak jejich vymývání mozků, ale fakt toho bylo moc! ... NEsouhlasím s komentářem Djkoma (konkrétně s první polovinou). ()

Gaaron odpad!

Největší a nejvytrvalejší soustavná sbírka klišé a vykradených (nebo snad citovaných s uměleckým záběrem?) scén, jakou jsem kdy viděl. A bohužel až na pár scén ani zábavná. Urbanův upír oblečený ála Clint Eastwood je ovšem bezva, jen škoda, že mu při přeměněně vysáli s krví i mozek. ()

pufina

Škoda, že i ti upíři nezůstali jen těmi ohavnými a kousajícími potvůrkami (protože takové pojetí by se mi po Drákulovi líbilo ze všeho nejvíc). Paul Bettany byl famózní! ()

Morzael

Hodně průměrný až podprůměrný post-apo akčňák. Ono bohužel nestačí vytvořit partu elitních řízků v čele s tím nejřízkovatějším řízkem, který si jede podle svých pravidel a řídí se tou pravou vírou, přihodit pár upírů (protože je to zrovna IN), a doufat, že se publikum z toho posere. Takhle to nefunguje pane režisére. Plus za akci, Bettanyho a snahu dodržovat jakýž takýž vizuál, ale příběh se zpracovat moc nepodařilo. Zůstanu radši u komiksu. ()

Juto

Veľmi rýchlo je zrejmé, že jedinou skutočnou myšlienkou filmu boli kovbojsko-gotické kostýmy a efekty generované počítačom. 5/10 ()

Ice123

Je to hodně podobný Equilibriu, až na to, že místo Cleriků jsou zde Priesti, místo režimu bez emocí je církev a místo vojáků atd. jsou zde příšery (upíři). Každopádně narozdíl od Equilibria to postrádá tu lehkost a smyslnost. Tohle je poměrně dost hrubý a jednotvárný, ale i přes to je to docela dost vydařený film. 65%. ()

campix

´´Možná jsem nezažil válku, ale poznám na člověku, když rád zabíjí. ´´ Každý z nás občas v té záplavě dramat potřebuje takovéto nabušené béčko na zpestření svého filmového jídelníčku. Bohužel ne vše v Priestovi vyšlo, tak jak by mohlo. Opět je to tuctové béčko, kterých je každý rok mnoho, ale některé z nich se dokáží nijak ozvláštnit. To Priest nedokáže, příběh nepřekvapí, dialogy mezi postavami také ne a ani akční scény nejsou tím nejpovedenějším co se v žánru najde (hlavně ty ´´skákací´´ bitky). I když je na filmu vidět, že docela slušné peníze byly vynaloženy, tak největším kladem je pro mě asi Karl Urban, který se pro záporáky prostě hodí ( stejně jak v Drive Angry). Alternativy: Legie , Constantine , Van Helsing. ()

blitzer

Filmy o upírech nijak zvlášť nevyhledávám, ale na Priesta mě navnadila galerie obrázků z postapo světa. A ten se podle mě dost povedl. Nejvíc mě bavil asi začátek filmu, kdy byla vykreslena totalitní společnost vedená Církví, která nabízí všem, kdož přežili válku s upíry, spasení. Další děj filmu byl ve znamení honu na upíry, což už byla celkem rutina, nicméně stále kořeněná pěknými záběry zničené a prašné krajiny. Celkově jde o poměrně zábavný béčko, nicméně sequel, na kterej je v závěru zaděláno, nijak nedočkavě vyhlížet nebudu. ()

V_erus_h

Parádní akční oddychovka.. Mělo to všechno, co od takového filmu čekám.. Sympatické (fešné) obsazení, hnusný obludy a zasazení do církevního prostředí se mi taky líbilo.. Takže spokojenost.. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku