Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiální text distributora)

nash.

Komorní thriller kolísající mezi uvěřitelným a neuvěřitelným, logickým a nelogickým, napětím a nudou. Nepřináší nic nového, jen další variaci na kočkování ujetého psychopata a prsaté blondýny, které bohužel zůstalo krotce korektní, v rovině psychického teroru je spíš nejisté a ani toho adrenalinu moc nenabídne. ()

klerik

NOČNÝ LET+ÚKRYT Klasický americký takmerhoror, ktorý sa distribútor bál pustiť do kín... Postavené na schéme teenagerskej vyvražďovačky, ale málo sa tam vraždí a chýbajú teenageri. 3:15 ZOMRIEŠ bol rovnako nevýrazný mix... a ČIERNE VIANOCE mali rozhodne viac vianočnej šťavy... Dokonca aj NEVIDITEĽNÉ ZLO (napriek oveľa väčšej stupídnosti) je živší film... na tak jednoduchý film treba talentovanejšieho režiséra... Nie je to katastrofa, ale ocenia len fanúšikovia žánru. P2 je v podstate solídne odvedená robota a má veľmi dobrých hercov, ani logika výnimočne neškrípe, ale film sa zbytočne snaží byť niečim viac ako je. 50% ()

SeBig

Napínavý tak první tři vteřiny filmu jestli to vůbec bude stát za to, kdyby to skončilo tim začátkem, dal bych možná o 1% navíc. Takhle to je jen další nudná, rutinní, ubulená vyvraždovačka v garážích. ()

Chrustyn

Další z řady průměrných ale občas napínavých hororů. Tentokrát se jedná o takový "malý" horor se dvěmi herci odehrávající se v prostředí temného podzemního parkoviště. Film má hodně pomalý rozjezd a víceméně se rozjede až ve druhé polovině a i v ní chybí více napětí a větší gradace. Hlavní hrdinka není špatná a i když se občas nechová zrovna logicky hraje docela uvěřitelně. Větší problém je s psychopatem v podání Wese Bentleyho jelikož s jeho dětskou tváří mu vraždění lidí uvěříte jen těžko. Na rozdíl od většiny novodobých hororů tento nesází na litry krve a desítky mrtvol ale snaží se vytěžit maximum z temné atmosféry podzemního parkoviště ale lekaček si divák užije minimum. Občas však film překvapí nějakou tou krvavou scénkou jako je např. scéna auto vs. muž na židly ale i těch vražd je zde pomálu. Ale na film se dá koukat a když překousnete pomalou první polovinu budete se docela dobře bavit. ()

heyda

Když se v počátečních titulkách objevilo u scénáře a produkce jméno Alexandre Aja, tak jsem si řekl, že by to nakonec nemusel být tak špatný a béčkový horor a on skutečně takový nebyl. Líbilo se mi provedení, líbily se mi podzemní prostory a líbil se mi dekolt Rachel Nichols. Samozřejmě v logice to chvílemi zaskřípalo, ale nic, co by extrémně bilo do očí. Myslím, že si tenhle horůrek zaslouží nadprůměrné hodnocení, nuže 4 hvězdičky a 70%. ()

jojinecko

Komorný atmosferický "survival", ktorý si vystačí s dvoma ústrednými postavami a dejovo je oklieštený na priestor podzemnej garáže - čo vôbec nevadí a film sa snaží z tejto situácie vyťažiť maximum. V rámci žánru fajn jednohubka, ktorá síce nie je revolučná, ale poteší.... ()

jonyyy

Záporák zahrál výborně. Jinak starý známý příběh. Ale prostředí parkovišně pro mě bylo nové a naprosto ideální pro tento film. 70% ()

SOLOM.

Jde o slušný film, který doprovází celým dějem napětí, určitá tajemná atmosféra, slušné výkony obou hlavních aktérů a dobrá hudba. Hlavně Elvisova písnička a grimasy Toma při předstíraném zpěvu se mi líbili. Pro ty z vás, kkteří mají rád krev a pořádné jatka tento film určitě není. Pro fanoušky psychologických filmů to bude pěkné zpestření večer u televize.7/10 ()

ARI50

No kočičko ne vždycky se vyplatí být pěkná, ale ne teď vážně tenhle borec co to v hlavě nemá v pořádku dokázal navnadit parádní atmosféru a pořádné psycho vyvodit. Chválím nápad na film. ()

duklak2

Takto má vypadat vánoční večeře:) Příjemné překvapení a vidím, že nejenom pro mě. "Béčko", které si zaslouží pochvalu. Celou dobu si film drží výbornou atmosféru, která diváka nutí se dívat až do konce. Herecké výkony jsou slušné. Tento snímek dokazuje, že k natočení pěkného thrilleru stačí dva lidi, podzemní parkoviště a trochu tmy:) Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Po krátkém váhání dávám slabší čtyři. ()

JASON_X

Byl jsem zvědavý na prvotinu režiséra geniálního Maniaca, takže takhle jsem se k tomuhle filmu dostal, jinak bych se o něm asi býval vůbec nedozvěděl. Solidní, i když víceméně průměrný thriller s nikterak originální zápletkou ani dějem, ale přesto zábavný a odpočinkový, mám tenhle žánr hodně rád. Několik hezkých brutalitek (pán na kolečkové židli, pejsek, očičko), můj oblíbenec z American Beauty Wes Bentley v roli šité na míru předvádí slušný výkon a milá bloncka Rachel Nichols taktéž. Alternativní televizní zábava na Štědrý večer pro alternativního diváka. ()

mm13

Dal by som aj 3*, ale s tým záporákom a jeho nezmyselnými kreáciami to fest prepískli! Hlavne ku koncu som myslel, že vleziem do obrazovky a rozdriapem ho! Nemalo to hlavu ani pätu čo ten stváral. ()

Morholt

Zábavná jednohubka a psychopatovi a objektu jeho touhy, odehrávající se převážně v podzemních garážích kancelářské budovy. Rachel Nichols zahrála celkem dobře, Wes Bentley je magor už od pohledu a dokonce je tu scénka, nad kterou zaplesají milovníci kvalitního gore. Sice to není žádný zázrak a označení filmu za horor je zavádějící, ale ztráta času to rozhodně není. 60% ()

Litsarch

Hezká napínavá, dramatická atmosféra. Moc dobrý výběr hlavních rolí. Rachel Nichols je sympatická a Wes Bentley zahraje svou roli na jedničku. Správný osamocený psychopat. Fakt dobrá postava ten Thomas. Scénář vcelku i mrazivě reálný, uvěřitelný, ale hrozně, hrooozně, natahovaný. Do poloviny film skvěle utíká, je pořád se na co dívat, dějí se nové a nové věci. Druhá polovina, 40 min, je jen a jen naháněčka. Uteče mu, najde jí, uteče mu, najde jí atd. A to fakt hrozně po 20ti minutách začne nudit. Nemohu upřít moc dobrou scénu ve výtahu, ale jedna vyčnívající scéna za 40min je prostě málo. Max ještě Elvis Presley pobavil. Jako jednohudba ale P2 funguje i dobře. ()

Ouwen

Napínavé, docela i mrazivá atmosféra a zajímavej děj. Prostředí stojí za řeč, málokdy vidím filmy, odehrávající se v garážích. Docela doporučuju, není to excelentní, ale hlavně, že to není kravina, bude se vám to líbit.. ()

corpsy

Žánrová ´´pohodovka´´, ktorá nemôže nepotešiť diváka uchádzajúceho sa o napätie a nejaké to gore. Má to spád, nuda veľmi nehrozí a na Rachel Nichols sa stále dobre pozerá, a to aj keby bola náhodou celý čas uväznená v kufri auta, čo rozhodne nieje. ()

Astaroth12

Po rokoch som si dal zase opakovanie tohto filmu a i keď to neje žiadna vianočná hororová bomba, určite film neurazí. Dobre sa hlavne pozeralo na dve hlavne postavy či ide o psychopata, ktorého verne zahral S. Reynolds alebo jeho krásna blonďavá myška, ktorú tiež ukážkovo zahrala  R.Nichols. Horšie to už bolo z logikou a krvavosťou, tu logiku by som aj oželel, ale tu krvavosť už nie. Mohlo to byt o niečo napínavejšie, ale naozaj škoda toho, že to režisér viac neroztočil čo sa týka krvavosti, veľmi sa to tam pýtalo, lebo rozhodene to malo ten nábeh, len koncovka nejako neprichádzala, škoda toho. Silne 3*. ()

yakoob

Napínavé, ale...a to s velkým A...mám pocit, že dnešní většina filmů, aby vůbec něčím lidi zaujala, musí obsahovat násilnické scény...a to se mi právě na filmech nelíbí...Po shlédnutí v kině či doma zůstane ve vás i tak velká prázdnota, kterou buď se budete snažit zaplácnout dalším filmem tohoto typu nebo si řeknete jako já: Takové filmy nemají pro život žádný smysl... ()

ledzepfan

Tak tohle byl snad špatný vánoční džouk.né? .....Nějáke ty hloupůstky ve filmech tohodle typu hravě přehlížím ale tohle už bylo hodně za čárou a já nebyl ochoten dobrovolně příjmout roli diváka po amatérsky odfláknuté operaci mozku.... ()