Pustina

Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný. Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka. (oficiální text distributora)

S.Quentin QUALE

Po skončení filmu jsem dal 4*,ale jak jsem přemýšlel nad komentářem, srážím to o hvězdu na hraničních 69%. V situaci, kdy parta adolescentních parchantů v pasťáku psychickým terorem donutí jednoho z nich k sebevraždě, za kterou jsou odměněni slovy ředitele. "Take them to the island!", jsem čekal slušnou zábavu. Díky slušnému obsazení jsem se bavil i s pár přešlapama více než půlku filmu, ale bohužel postupem času jsem si stále častěji pokládal otázku "WTF?" jak nad scénářem, tak nad logikou chování postav. Škoda, konec je jakýsi mišmaš, který celý film srazil. Ale i tak je to s přehledem dívatelný brutálnější survival, který se však snaží hrát větší představení, než jaké je schopen utáhnout. ()

misterz

Musím uznať, celkom podarený béčkový slasher. Partia mladých grázlov je poslaná na ostrov, aby si tam "utužili" svoj charakter, no asi si to všetci predstavovali inak. Námet je celkom zaujímavý, samotná vyvražďovačka tiež nie je najhoršia. Škoda len, že sa príbeh veľmi pomaly rozbiehal, vlastne prešla viac ako polhodina a nič sa nedialo. Prvým šípom sa to však našťastie zmení. Tiež sa mohlo pridať na samotnej dusivej atmosfére, ktorá síce bola, ale nie taká aká k tomuto žánru patrí. Určite to nestačilo, aspoň mne. To je asi najväčší problém tohto filmu. Tiež tu nie je žiadna šanca vybudovať si nejaký pozitívny vzťah k postavám, vlastne vám ich ani nie je ľúto, pretože ide všetko o samých grázlov, ich správanie je dosť často prehnané a hraničí s absolútnou magorinou (možno s výnimkou hlavnej postavy, ale tiež to nebol žiaden lumen). Moje hodnotenie je preto niekde medzi 3 a 4*. 69/100 ()

Goldbeater

Tak toto si líbit klidně nechám. Solidně hororové prostředí (ne tak úplně) opuštěného britského ostrova prakticky nemůže zklamat. Máme tu hrstku společenských odpadlíků, kterým asi nejde moc fandit (až na sympaťáka Seana Pertweeho), ale o to víc si užijeme jejich likvidaci. A že zdejší zabiják má dost velkou páru. ()

InJo

Za málo peněz slušná porce tvrdé muziky. Vizuální stránka sice není moc atraktivní (chvilkami film vypadá spíš jen jako takové hodně dobré domácí video, které si natočila parta kamarádů na dovolené), ale kompenzuje to drsný, vcelku překvapivý a zajímavě vyhrocený děj. Úvod sice mohl být odbyt rychleji, ale za ty zvraty ve finále jsem ochoten jít až na 4*. Většina postav je krásně nejednoznačná a vztahy mezi nimi se vyvíjejí v podstatě neustále a hlavně takřka nepředvídatelně. Tohle opravdu není jen další nudný hollywoodský slasher, ve kterém je parta tupých modelek a hezounů likvidována nějakým maskovaným šílencem, jelikož některé ze zdejších "obětí" jsou možná větší svině, než je jejich pronásledovatel. PUSTINA je tak ve výsledku příjemně nekompromisní záležitost s docela cool hlavním hrdinou, který je sice také vlastně svině, ale takovým tím "správným" způsobem, takže mu nejde nefandit. ;-) 70 % ()

Frajer42

Je to takový lehčí thriller na dobrou noc. Kamera má při mořských záběrech nádech amatérismu a herci nejsou kdoví jaké hvězdy. Skoro se na ně nedá ani koukat, jací to jsou fešáci a sympaťáci. Já osobně jsem tedy fandil tomu zabijákovi, který dlouho vidět není. Dovolím si stručný děj. Parta nevychovaných lidiček z polepšovny neustále šikanuje svého dobrého kamaráda a jeho kamaráda. Naštěstí otec toho jejich šikanového kamaráda je nejspíš kamarád jeho kamaráda. Vše by se zdálo být v pořádku. Je tu ale jedno velké ale. U šikanovaného kamaráda přeroste šikana mez únosnosti, neboť bude jednoho krásného dne šikanátory pochcán a provede čistý řez na svém zápěstí. Nutno říct, že se mu řez povede natolik, že jim přes noc vykrvácí. Vedení polepšovny to děsně rozzuří, a tak vyšlou celou skupinku nevychovanců, kterou doprovází jeden dozorce na ozdravný pobyt na nějaký hustě zalesněný a údajně pustý ostrov. Vše by bylo asi v úplném pořádku, kdyby ten druhý šikanovaný kamarád neprozradil tátovi toho mrtvého, kdo se skrývá za smrtí jeho syna. Otec je shodou okolností velmi dobře vycvičený voják z nějaké zvláštní jednotky a ke všemu je děsně rozzuřený a má skvěle vycvičenou smečku pejsků. Jak bude lov probíhat vám už neprozradím. Jen bych upozornil ať nečekáte nějaká efaktní úmrtí zúčastněných. Mohli byste být značně zklamaní. Ale třeba budete mít větší štěstí než já a z těch nesympatických osob si nějakého favorita zvládnete najít. V tom případě se vám to bude líbit asi více. Já to vidím na 2*, a to se mi zdá, že nadhodnocuji. ()

Kudly4

Tohle byl tenkrát asi největší krvák co jsem měl na DVD. Na tu dobu to bylo dost super a půjčoval jsem to kamarádům. Vidět do dnes, tak to asi už taková sláva nebude. Hodnocení tu mám z doby minulé a ponechám ho. ()

teutates

Som rád, že už to mám za sebou - znova by som sa nato už určite nedíval! Uznávam,myšlienka by ušla. Ale ten trápny scénar a to prevedenie bolo hrozné! "B" horor u ktorého sa málo kedy budete báť, skôr u Vás vyvolá nechuť a smiech! Nedá sa tuna hovoriť ani o hereckých výkonoch ani o nejakej réžii. Skupinku najhoršej mládeže premôže pár psov a to ani radšej nehovorím o zvyšku "akčných scén"! Od odpadu delí tento film len malý krôčik! Chápem, že ide o nizkorozpočtový snímok, ale vydel som už aj oveľa lepšie..! ()

Campbell

Skoro výborný horůrek od Besseta jehož označení by se dalo říct je krev, bláto, špína. I tentokrát mu to vyšlo na výbornou. A to díky hercům, úplně všichni(kromě dokonalého v každém ohledu Seana Pertweeho) jsou hnusní parchanti kteří by ve skutečném životě už taky chcípli. Hlavně hlavní pubertální hajzl byl fakt sráč na zabití. I když příběh je jalovej a neoriginální tak aspoň pár vražd stojí zato. A scény se psy byly naprosto bezchybné.(jen mi těch psů bylo celkem líto). Atmosféra snímku každou minutou stoupala(aby nakonec byla bohužel úplně zničena). Dále tu máme překrásnou přírodu a pár gore scén. Výborný film se skvělýma hercema(a hlavně mají super přízvuk, Britové jsou dobří), dobrou atmosférou a podařenýma úmrtíma. Výborná odreagovačka. ()

sarkas21

Za málo peněz slušná porce tvrdé muziky. Vizuální stránka sice není moc atraktivní (chvilkami film vypadá spíš jen jako takové hodně dobré domácí video, které si natočila parta kamarádů na dovolené), ale kompenzuje to drsný, vcelku překvapivý a zajímavě vyhrocený děj. Úvod sice mohl být odbyt rychleji, ale za ty zvraty ve finále jsem ochoten jít až na 5*. Většina postav je krásně nejednoznačná a vztahy mezi nimi se vyvíjejí v podstatě neustále a hlavně takřka nepředvídatelně. Tohle opravdu není jen další nudný hollywoodský slasher, ve kterém je parta tupých modelek a hezounů likvidována nějakým maskovaným šílencem, jelikož některé ze zdejších "obětí" jsou možná větší svině, než je jejich pronásledovatel. PUSTINA je tak ve výsledku příjemně nekompromisní záležitost s docela cool hlavním hrdinou, který je sice také vlastně svině, ale takovým tím "správným" způsobem, takže mu nejde nefandit. ()

SeBig

Zajímavý akční thriller o pomstě! Pár nechutných scén to má, akční napínavé přesto ale žádná známá tvář ale to na tomhle filmu nevadí páč napínavý děj to vše srovná! I když podle mě na to jak si je ten týpek dával na mě moc odfláknutý závěrečný boj. ()

klerik

Toto ma fakt potešilo. Po záplave variácii na BATTLE ROYALE, konečne niečo zaujímavé s témou študenti na opustenom (?) ostrove. Perfektná atmosféra, žiadne moralizovanie, rýchly spád... Mne sa páčia aj prostoduchejšie veci typu KRUTÁ RASA, a tu išlo o čosi viac... ()

LaciLC

Veľmi podobný motív už bol výborne spracovaný v Lovcoch myšlienok a preto som sa dosť obával, že ho Pustatina bude len tupo kopírovať. No, mýlil som sa a Pustatina je remeselne veľmi slušne zvládnutý horor. Presne síce neviem povedať, či sa skutočne jednalo o horor, ale atmosféru to malo a to dosť dobrú. Po tejto stránke však u mňa predsa len vyhrávajú Lovci myšlienok, inak im Pustatina veľmi šlape na päty. Jedine obsadenie nebolo nič extra, ale aj tak som bol jednoducho milo prekvapený. Rozhodne to nenudí a občas je to aj napínavé. Za posledné roky v rámci žánru vysoký nadpriemer a tak nevidím žiadny dôvod, prečo si tento drsný filmík nepozrieť znova. ()

Chrustyn

Slabý a neatmosferický "horor" se špatnými herci u kterého se tak nanejvýš budete hororově nudit. Bude vám úplně jedno kdo umře další jelikož jsou všechny postavy maximálně nesympatické a trapné. Nejlepší výkon tu podává smečka psů. ()

Crocuta

Na "Pustinu" jsem se docela těšil, neb je dílem režiséra mé oblíbené "Mrtvé hlídky" J. Bassetta. Můžu říct, že mé očekávání celkem naplnila. Zápletka sice není ani náhodou originální, ale její zpracování je natolik osobité, že to divák akceptuje a s chutí si užívá všeho, co lze od nápadité a patřičně naturalisticky pojaté vyvražďovačky čekat. Snímek sice nedosahuje kvalit špičky daného žánru, jakou je třeba "Battle Royale", ale má slušnou atmosféru a výborný spád. Jen ten konec mi oproti zbytku filmu přišel dost nepravděpodobný a až příliš optimistický... ()

Hellblazer

Angličania vedia ako na to a na poli hororov sú v súčasnosti rozhodne v kurze, teda aspoň u mňa. Wilderness stojí na dobrých hereckých výkonoch, konečne sú tu neni žiadne modelky ani modeli, len, takmer bežní ľudia a predovšetkým prepracovanej psychológii postáv. Celé je to zabalené do príjemného dirty style kabátika a potešia aj niektoré úmrtia (psíky vedia byť kruté). Jedinou väčšou chybou je, že pointu odhalíte takmer okamžite, čo sa ale dá odpustiť, veď je to bežné. ()

heyda

Parádní horůrek z Britské produkce, který mi nabídl skoro všechno: brutální smrti, napětí, akci, lekačky, výborné bitky s krvavými šrámy a skvělou hudbu. Jedna jediná věc mě však zklamala a to kamera. Na takový horor by to chtělo zkušený kameramanský ansámbl, protože trhané letecké záběry na ostrovní krajinu jsou fakt amatérské. K samotnému příběhu též nemám výtky, všechno probíhalo v rámci uvěřitelnosti. Celkově tedy 75% ()

Roman.Ticka

Mistrovský thriller to tedy byl, nebýt tolik násilí, nasolím plnou palbu. Scénář nepostrádá neustálé napětí, výbornou zápletku plnou zákrutů a vybočení, neokoukané herce, našlapanou akci a nečekanou pointu. Až na psychopata, který jakoby si odskočil od plotny a v čase odhalení vůbec nevypadal jak nekompromisně jednal, je největším plusem filmu vynikající navrstvená propracovaná psychologie postav a jejich pohnutek k jednání. Ať už šlo o delikventy, dozorce během pobytu v ústavu nebo na ostrově, uzavřeném a otevřeném prostoru, nebo o nově příchozí dívčí trio, včetně krvelačného neviditelného lovce. Nejvyšší kartu jsem vsadila na svého "patrona" Tobyho a karta mi kupodivu vyšla. Jinak jsem se nechala krásně vést a mást hlavním hrdinou - STRACHEM, včetně jeho veškerých doprovodných prvků až k úlevnému závěru. Nezanedbatelným přínosem byla skvěle padnoucí hudba. ()

eraserhead666

Hodně slušná ukázka spojení hororu a thrilleru založená na klasické zápletce lovce a štvané oběti. Po dlouhé době zase konečně skupinka mladých, kterým jejich smrt nepřejete a která mezi sebou vede tak nějak normální dialogy a chová se tak nějak normálně, ač jsou jejich charaktery jasně a profláknutě vymezené (do poslední chvíle zlej týpek, ovlivnitelnej hodnej trouba, samotářskej drsňák, otloukánek, kterému se vymstí jeho touha po pomstě, pár kusů předem určených na porážku). Jen tý vojandě mohli dát mnohem více prostoru. Docela dobrá zápletka, zajímavá hudba, prostředí, v němž se to odehrává. Slušná práce. ()

SOLOM.

Rovněž se přidávám k těm, kterým se film velice líbil. Svým způsobem brutální hororový thriller s parádním i když pro mě docela neznámým hereckým obsazením a hodně kvalitními výkony. Občas se zde sice vyskytlo několik nelogických scén, ale jinak to byla jízda, kterou jsem si užíval od začátku až do konce. Akorát ten závěr se mi až na průstřel hlavy zas až tolik nelíbil. Plusy tady ovšem převládají na plné čáře a tak i já mile rád dám tomuhle britskému filmečku vysoké hodnocení... ()

ARI50

Wau tak tohle překvapí a potěší, dostaneme bandu grázlu na zpravení a jako třešničku na dortu výborný děj v podáni masakru o přežití tož musím být prostě spokojený. Herci se mi hrozně líbili jejich styl chování a uvažováni byl výborný i když se až časem ukáže že pro záchranu vlastního života obětujete všechny. Survival na výborném ostrově nenechá ani chvíli vydechnout. ()

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga