Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

honajz

Podle románu Michala Viewegha vznikl tentokrát zahraniční přepis jeho knihy, bohužel se ale dá zařadit maximálně jako italské soft porno. Přiznávám na rovinu, že knížku jsem nečetl. Viewegha holt moc nemusím. Ale docela bych věřil té bulvárnosti a lacinosti, která čiší z filmového zpracování, že je podstatou i románu. Na nové škole začínající učitel hudby, původem z Itálie a vlasy připomínající samotného Viewegha má podezření, že jeho dívka ho podvádí a najme si detektiva. Detektiv posléze kouzlu jeho dívky podlehne a do té doby "čistá" "zhřeší". A učitel podezírá zase někoho jiného... To je vskutku celá dějová osnova. O záporech tohoto filmu se psalo všude. Po 13 minutách jsem poprvé film vypnul, jak mi lezl na nervy. Onen šílený a neuvěřitelný a neuvěřitelně zmršený český dabing tahá za uši v každé scéně, nejvíc pak ve škole u dítek. Pak jsem zahlédl scénu uličního koncertu u veřejných hajzlíků Národního divadla, a to mi také nedodalo. Protože všechny hlavní hrdinky jsou blondýny a podobné typy, netušil jsem za chvíli, která je která, protože byly hodně lehce zaměnitelné. Velmi brzy se objevilo i soft porno, tedy celá nahá těla, ale hambaté části nebyly ukázány v akci. A pak už člověk jen klade vedle sebe všechny ty nelogičnosti - učitel hudby má luxusní byt s výhledem na Hradčany a Vltavu, moderní vědkyně jsou blonďaté sexbomby, avšak s brýlemi na očích, když už geniální kluk, tak svým způsobem autista... Jedna hloupost za druhou, mnohé vyplývající z totální neznalosti skutečného českého prostředí, nikoliv kulis, se kupí, a s každou další je snímek nechutnější a méně stravitelnější. Dokoukal jsem jej asi na čtvrtý pokus, posléze už s rychloposuvem... Říkal jsem si, že některé scény nejsou špatné, některá moudra i mají něco do sebe. Ale jako celek jde o tak kýčovitou slátaninu, že si i nadále nechám zkazit žaludek raději jídlem z McDonaldu. ()

Myšák.

,,Kláro, jak to s tebou vypadá od půl devátý do osmi ráno..." Ačkoli jsem tuto knihu doposud nečetl, film hodnotím třemi. Celkem jsem zaskočen hodnocením, protože si nemyslím, že to je zas taková hrůza. Když pominu dabing, tak se mi film celkem líbil. Chorobná žárlivost mezi námi je. U takového člověka se dá očekávat nepochopitelné chování, čímž bych chtěl reagovat na některé komentáře níže, které se nad tím pozastavují. Nesympatičtí herci? Takže pokud není ve filmu obsazen Tom Cruise nebo Megan Fox, okamžitě hvězdy při hodnocení dolů? Michal Viewegh má pro mě zajímavý styl psaní a vybírá si neobvyklá témata, což se může pak podepsat i na filmovém zpracování, které se prostě někdy nemusí povést. Neříkám, že to byla superní podívaná, ale summa summarum 3! A některé komentáře se mi zdají trapné... ()

Juja odpad!

Tenhle film me dokonce dohnal k napadu prehodnotit vsech asi 530 filmu, kterym uz jsem nejake ty hvezdicky dala. Protoze v porovnani s timhle se by si vsechny zaslouzili o jednu navic (dobre, mozna Kracejici skala ne, ale stejne) Od vcerejska nechci az do odvolani videt zadnyho Itala, Viewegha ani film o nevere! ()

Hanys_

No tady se to zase hemží samými odpady...V rámci možností dost příjemný filmík o posedlosti žárlivostí. V hlavní roli charismatický Ian Glen (kdyby ho hrál čech tak jedině Vašut) a 3 krásné holky (Laura Chiatti na to má dokonce diplom). Na Viewegha prostě docela překvapení - ikdyž hlavní zásluhu na tom mají jednoznačně italští tvůrci. 4/10 ()

Elegnor odpad!

Drama? Ha, tak to těžko. Porno? Spíš. Nebo možná erotický film.. Příběhy od Viewegha mi přijdou strašně šablonovitý, což mi vytvořilo jistou averzi, která mě ovšem chrání při sledování takovýhle snímků před zblbnutím.. Neviděl jsem žádný herecký výkon hodný vyzvednutí, snímek jsem navíc shlédl v angličtině, která byla tak nepřirozená, až to bolí. Rád bych dal alespoň 1 hvězdu za sympatické obsazení, ale prostě nemůžu.. Nemůžu.. Kdybych chtěl hodinu a půl koukat na sračky, tak jezdim s hovnocucem.. ()

• Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)
  • Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)
  • Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)