Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

Kryton odpad!

Pokud by to tvůrci pojali jako erotický film s dekoracemi Benátek,pak by museli proškrtat 60 minut příšerných dialogů a scén a přidat více sexu. Pokud by to tvůrci zamýšleli jako drama, pak by museli prošrktat 92 minut příšerných dialogů a scén. V prvním případě bych dal tak 2 hvězdy. V tom druhém dávám odpad. ()

blackrain odpad!

Konec dobrého filmu v Čechách aneb jak rychle vyhodit naspořené peníze do vzduchu spolehlivou trhavinou jménem Viewegh. To měl být příběh na téma žárlivosti a intrik? Tak to jedině za trest. ()

Lennnnna odpad!

Otřesně zahrané, s herci nesympatickými tak, že z toho pomalu naskakuje kopřivka, nudné až hrůza a za dabing hodné profackování! ()

maverick10

Vieweg pro me vzdycky zustane naprosto nezajimavym nametem. To bych radeji natocil film o tom jak v lese skakaji veverky z vetve na vetev. Navic italove tomuto snimku dali punc rakouskeho-italskeho priblbleho televizniho serialu typu Doktor z hor. A co je nejhorsi?? Scenar .... duchaplnejsi dialogy jsem cetl v podchodu na Míráku. ()

M.i.k.e odpad!

už dlouho sem neviděl takhle špatný film se takovou spoustou opravdu nesympatických postav (hlavně pro postavu Luky je hodnocení odpad ještě velmi mírné).Co víc o erotice tu nemůže být řeč a v konkurenci s klárou tak hravě obstojí prakticky libovolný sobotní erotický film na Nově,jelikož dialogy a příběh sou zhruba na stejné úrovni a erotika tam je o třidu výš...jestli je takto pitomá i Vieweghova kniha,tak to opravdu potěš koště... ()

zette odpad!

Kdo nevidel, neuveri. Tusim, ze Viewegh filmu nema moc co nabidnout, co se ale povedlo natocit Faenzovi, to se nevidi kazdy den. Herci bud neumi hrat nebo jim byl tento filmovy experiment lhostejny, coz se da pochopit. ()

PROCESOR odpad!

Film je přístupný až od 15. let, takže kdo nevlastní občanku tak, ať se jde, vyčůrat- vyčistit zoubky- pomodlit a třeba hrát nějaký brutálně krvavý hry, protože ty by neudělaly ve Vašem nevinném charakteru tolik paseky, jako tento film. "Můžeme někoho milovat, ale ne vlastnit a je-li šťastná, tak jak taky". Hm to zní, dobře. Tomu druhému dáme tolik svobody, kolik si zaslouží, neboť je jistě odpovědný. A že žárlivost je nemoc, no i když, kdo nežárlí tak skutečně nemiluje. Tak co je vlastně na tomto snímku špatně? Úplně vše. ()

Mylouch

Po fázi námětu už počítám moc tvůrčí práce nezbylo a dojem z vieweghovsky všudypřítomně lechtivosti a nahoty definitivně zazdila režie českého znění - přestat, dokud je čas, peníze se dají utrácet i jinak ()

SeanLSD odpad!

Keďže sa to nesnažilo byť vtipné, nebolo to zďaleka také trápne ako NESTYDA, ale nudil som sa pri tom ešte neskonale viac - tak príšerne, že to už ani nepamätám... ()

farmnf

Toto dílko tedy sračka je prostě nesnesitelné. Trpěl jsem 31 minut ale chtěl jsem to vypnout už v 6. minutě. Běžné porno je určitě na vyšší umělecké úrovni. ()

ecceHOMMO

Láska -- žiarlivosť -- hádka -- hnev --nevera -- láska. Absurdné konanie niekedy dovádza ľudí k absurdným činom ( či už tých ktorý boli absurdný na začiatku , alebo tých ktorých sa tie činy dotýkajú). ()

greetchen odpad!

Tak tohle je fakt případ. Cosi mezi soft pornem, nepovedenou telenovelou a rádoby kriminálním příběhem. Herecky slabé (většina herců mi navíc přišla děsně nepříjemná), podivný zvuk (a příšerný dabing), nějak na tomhle filmu nemohu najít nic, co by stálo za pochvalu. A to mi dosud většina filmů podle Viewegha nevadila. ()

insurgentes odpad!

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim. ()

dita.krizova

Říkám si "Jo, drama mám ráda, navíc tohle jsem od Viewegha nečetla, zkusím aspoň film." A ejhle ono to není drama. Údajné drama se záhy totiž proměnilo na změť erotických scén a souloží. ()

Zemi11 odpad!

Televizní stanice zažijí do pěti let obrovský bankrot. Rozumný člověk si najde kvalitní film na CSFD a posléze na WEBSHARE - bez reklam, bez odpadu. ()

Dánek

Přišlo mi, že herci hráli hrozně, ale příběh a krásná žena vedle mě film vytáhli alespoň na 60%. :) ()