Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

HolkaVBotech odpad!

Film jsme shlédly bez jakýchkoliv očekávání. Tedy - očekávaly jsme, že to bude odpad, ale až tak? Naprosto bezduché, s dlouhými a zbytečnými dialogy, erotickými scénami, kterým se nedalo věřit a opravdu špatným anglickým dabingem. Stále nechápu proč se ve filmu objevoval klouček s heligonkou a vůbec všechny scény ze školy . Hlavní hrdina, Ital Luca, navíc byl naprosto nesympatický člověk, který svými nyvými pohledy občas připomínal Froda z Pána prstenů. Původně jsem dala jednu * za hezká nahá těla, ale pak jsem si uvědomila, jak mi vadila lezoucí kostra hlavní hrdinky. ()

Odpocivadlo

Film som si celkom neplánovane pozrel v TV v neskorých nočných hodinách. Dej sa mi celkom pačil, vzťahy ktoré sú medzi jednotlivymi pármy su moderné, odpovedajúce dnešnej dome. Cítil som tam aj romantiku a absurditu. No film som nesledoval nijaku zaujate, a ked som si naňho na druhý deň spomenul akosi som nemal chuť pozrieť si to znova. 50% ()

Lewaso

Tento film si odpad nezaslouží. To že je téměř všechno špatně - nechci vyjmenovávat, to udělali jiní - neznamená, že ten film stoprocentně nepůsobí jako sonda do hlavy plné žárlivosti. Tato nit se táhne celým filmem, napíná se uzluje se, ale nepraskne. Pokud má někdo zkušenosti s chorobným žárlivcem, dostává šanci se dostat pod povrch myšlenkových cest takového jedince. A to za to stojí. ()

Honzulik odpad!

Případ nevěrné Kláry (Il Caso Dell'Infedele Klara) - tak jak jsem se dočetl, mělo jít údajně o drama o žárlivosti a nevěře v dnešním moderním světě. Je to ale jedna z těch evropských koprodukcí, kde by se děj dál napsat na krabičku od zápalek. Velice jednoduchá dějová linie sleduje mladého hudebníka, který má podezření na nevěru. Tak si najme soukromého detektiva, aby špehoval. Pak je tam přimíchano několik nesouvisejících a zbytečných amatersky dráždivých sexuální scén, které vypadají jako by tam byly přidány dodatečně, aby upoutaly pro prodej DVD. No a hotovo, vystaráno.... Zbytečná ztráta času! ()

Blecha

Během celého filmu, jsem se ani jednou neusmála, jen fascinovaně sledovala děj... Jednoduše jsem to musela vidět až do konce. 17% mi přijde docela málo, ale budiž... proti gustu žádný dišputát... :) Mě osobně se moc líbila hudba. A myslím, že ani dialogy nebyly špatný... ()

Šošia odpad!

Vrchol nevkusu a demence doprovázený totálně idiotskými průpovídkami a předvídaleností děje (byl-li tam vůbec nějaký). Uši trhající dabing pak vytáhl i z těch erotických scén veškeré kouzlo, takže film bych doporučila tak 13-letých teenagerkám, které omrzelo bravíčko a chtějí se podívat na své vůbec první "porno", které ve stylu Holywoodu končí svatbou. Takže je ani nezklame :). Kdybych se ovšem dočkala hezčích chlapů (vyjma Šimůnka, to kusanec, ale na erotice se tam bohužel nepodílí) a trošku rafinovanějších scén, tak bych hodnotila asi jinak - leč skutek utek. ()

JoshuaMach odpad!

Film dost o ničem! Naprosto nesmyslný příběh, ve kterém se jenom sexuje (to by si možná zasloužilo tu 1 hvězdičku :D ) a řeší blbosti! Ztráta času. ()

LencaN odpad!

Viewegh není můj oblíbenec, nepoznám jeho tvůrčí rukopis, takže nejsem schopna porovnat nakolik film kopíruje knihu, ale film nestál za nic. Snahu o komedii prostřednictvím rádoby humorné hudby vystřídá scénka, která spíš zapadá do kriminálky. Pro tohle mám jediný výraz - spatlanina. Odbočka, která se týkala malého hudebně nadaného Matyáše byla k čemu? K ničemu, žádná pointa, nic. Celý příběh je založený na paranoidním žárlení jednoho Itala žijícího v Praze, do toho nám film ještě předkládá životní zápletky zaměstnanců soukromé detektivní kanceláře. Jestli se film má hodnotit podle toho, kolikrát jsme viděli obsah dámských podprsenek v laciných záběrech, tak by to pár hvězd zaručeně bylo, ale pokud máme hodnotit objektivně a nezaujatě... pardon, ale tohle je odpad! Bylo to taaaaak strašně nudné. Lituju, že jsem se na to vůbec dívala. ()

zigy

Prostě italská produkce....Viewegh musel trpět, když tohle uzřel....i ta lehká erotika je blbě natočená.....mohlo to být oddechová zábava, proměnilo se to v utrpení způsobené podprůměrným zpracováním bez invence. ()

Ja.cek

Dovolím si použít repliku z filmu Pane, vy jste vdova!: "Kolik nás stály lístky?" "Nic." "Ještěže tak!" Děs a hrůza. Italská telenovela, u které se člověk směje na místech, kde to tvůrci zřejmě neplánovali. Trapnost, topornost, otřesné postsynchrony. Zbytečná ztráta času. ()

Melannie odpad!

Nejhorší kulturní zážitek během tohoto týdne..měsíce...Mix soft porna a naprosto dutých dialogů. Myslim, že knihu režisérka ani nečetla, anebo ani bych se nedivila, kdyby jí to samotný autor diktoval po telefonu. ()

lemoun

Nechápu lidi, který o tomto filmu píšou odpad apod. Většinou jsou to lidi, kteří filmu terminátor jsou schopni dát 5 hvězdiček. Mě se film líbil... neokoukaní herci, hezké prostředí Prahy a Benátek atd. ()

Apeiron71 odpad!

Český film bez českých herců(vlastně jeden tam je- Miroslav Šimůnek).Celá zápletka je o tom ,že jeden ital podezřívá svoji partnerku z nevěry a tak se obrátí na jakousi agenturu.Majitel agentury je taky nevěrný,jeho žena taky,takže vlastně všichni jsou si navzájem nevěrní....Zatím nejhorší film podle Viewegha... ()