Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

hudryhudry

To bylo slávy, to bylo povyku: "jiří Vejdělek, autor veleúspěšných Účastníků zájezdu natočil nový film, geniální road movie komedii o cikánech, pos**te se všichni a honem utíkejte do kin." Česká televize nás ládovala záběry z natáčení, Bolek Polívka s nateklými kukadly poprvé, Bolek Polívka složitě skáče do louže podruhé..... ale skutek utek. Jenom málokterý režisér dokáže udělat z prdu kuličku a Jirka mezi ně bohužel nepatří. Za prd v tomto filmu považuji scénář - nudnou a nevtipnou slátaninu, psanou na hnědém papíře, podle které bylo natočno tohle zvěrstvo (jehož autorem je bývalý atlet...). Základní příběh je jednoduchý a dal by se zkrátit na 20ti minutový film. Zbytek je nastavován nudnou, rádoby vtipnou, kaší, které je však příliš a rychle se přejí. "Epos" o králi Somálim, který píše Roman (Marián Labuda) je až moc často a zbytečně film zdržují (i když Vláďa Javorský potěší). Co se týče hereckých výkonů, tak jedině Marián Labuda hraje slušně. Bolkova huba střílí slovo piča s větší kadencí než má samopal vzor 24 a to mě za chvilku přestalo bavit. Největším omylem filmu je však nevýrazný neherec Vítězslav Holub, který předvádí opravdu hrozný výkon, za který by si zasloužil Zlatou malinu! Kamera také není nejlepší (v mojí verzi filmu byl 3x zabrán mikrofon) a protože jsem vyrůstal v Libni a Romy (řekněme to slušně) nemusím, hudba celého filmu mi tudíž také "nevoní". Když to shrnu, tenhle film si hraje na uměleckou road movie komedii, ale vlastně sám neví, čím je, jestli komedií či uměleckým filmem - to vytváří v divákově duši zmatek a celý dojem z filmu se tak hroutí do kupičky smetí. 1* za duo Polívka - Labuda a druhá za pěknou stařičkou tatrovku a scénu s policisty :-) ()

klukluka

S odstupem čtrnácti let přidávám jednu hvězdu, takže už jsou dvě. Poprvé jsem to snad ani nedokoukal, dnes jsem se tím prokousal. Má to jistou poetiku, ale je to tak děravý, až téměř dokonale prázdný. Do toho ten faul s dabovaným Jurou, Romama, kteří mluví a píšou česky, byť o tom mluví jako o romštině a vleče se to jako sopel. Každýho při sledování napadne Bílej kocour a u Bílýho kocoura si na Roming nikdo ani nevzpomene. To prostě není náhoda. ()

klúčik

ROMing, film o ceste cigáňov , na sľúbenú svadbu. Herecká dvojica Polívka a Labuda sa podarila. Páčila sa mi aj hlavná predstaviteľka filmu auto TATRA. Dávam 60%. ()

Zagros

Roming mě sedl do nálady, fajn jsem se pobavil a především díky tomu jsou to pěkné tři hvězdy. Na pohodové komedii by mělo být právě tohle tím hlavním cílem. Bavila mě hlavní komediální linka, ve které zářili Bolek Polívka a Marian Labuda. Těm jsem ty postavy komplet věřil. Jejich věčné popichování a jeden fór za druhým mě často rozesmálo. Občas se sáhlo k některým klišé, ale nějak mi to nevadilo. Zbytek osazenstva už moc výrazný nebyl, až na Vladimíra Javorského, který hrál prim ve druhé rovině snímku - symbolického putování romského krále. Jeho postavy Boha, Ďábla, Smrtky mi zůstaly ještě dlouho v paměti. Obě linky se vcelku doplňovaly a moc nerušily jedna druhou. Je pravda, že nějaká (asi plánovaná) nadstavba a výrazné poselství se nedostavilo. Romantická linka dvou mladých, které jejich otcové „zasnoubili“ ještě jako děti, je také nevýrazná. To sice neubírá na fajn zábavě, ale nebudou to ani ty další dvě nadstavbové hvězdy. ()

joshula

Tak tento film šlape!!! Ja jsem se bavil hlavně nad Bokem Polívkou, to je klasika. Jen škoda, že zbytek herců na jeho výkon nenavázlo. Škoda nejen pro film, ale i diváky. ()

Castorr

Dobré herecké výkony v čele s Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou. Na proti tomu je příběh neslaný, nemastný.......to znamená 59% ()

eagle-eye

Tak jsem se někde dočetl, že Vejdělek má být jakousi novou krví nebo dokonce spásou naší kinematografie. Tak to teda promiň!! Vejdělek dokázal zprznit vcelku zajímavou látku a namísto očekávaných např. dalších Divokých včel, jsem jenom udiveně zíral, co že se to děje? Po zpackaných Účastnících zájezdu (to však bylo dáno slaboučkou předlohou) Vejdělek nedokázal vykročit z dost nevalně rozjeté režisérské kariéry a obávám se dalšího jeho filmu. Dvě hvězdy dávám v podstatě za solidního Polívku a excelujícího Javorského v mnoharoli (jediná postava, z které mě lehce mrazilo). ()

Přemek

Hodnotím vynikajícího a groteskního Javorského v mnoha rolích, jakož i skvělého Oldřicha Vlacha coby zcela civilního faráře. Líbil se mi i příběh, který si postava, hraná Mariánem Labudou, zapisuje coby cikánský epos - jen kdyby se v závěru tak trošku neztratila v hlušině. Podobně i celý film. Škoda, dal bych pak i více hvězdiček, ale kde nic není, ani Smrt (Vladimír Javorský) nebere.. ()

wosho

Velice příjemná záležitost, která sice nesplnila mé očekávání z upoutávek (opravdu to není taká prdel jako Dědictví, což asi všichni doufali), ale katastrofa to rozhodnš není. V prvním řadě je zde velice povedený scénář, který sice nehýřá vtipem a hláškami, za to nám nadělil spoustu krásných postav a dobrý příběh (sice není kdoví jak originální). Vejdělek měl velké štěstí na herce i neherce. Polívka se s Labudou tak dokonala doplňují, že se divím proč spolu nehrají častěji. Osobně se mě však nejvíc líbil Javorský ve své víceroly- sice měl málo prostoru, ale nominaci na Lva by si zasloužil. Z neherců bych upřednostnil toho kdo hrál Somáliho. Co se týká režie, je to moje první setkání s Vejdělkem a bylo příjemné. Pravděpodobně to není druhý Svěrák, ale talent v sobě má a v budoucnu se určitě zařadí do naší špičky. Ovšem úplně nej a nej na tomto filmu je jeho hudba, tak si mě podmanila, že jsem si několik motivů pobrkoval ještě hodně dlouho po filmu. Na zavěr bych těl zmínit, že ROMing je asi ve svém malém žánru filmů o romech asi nejlepčí co u nás v Česku vzniklo. ()

Burdock

Co na to říct. Mam z toho trochu rozporuplný pocity. Tenhle příběh o Romech pro většinového Čecha by mohl být udělán trochu jednoznačněji - pan režisér by si měl vybrat, co chce natočit. Jestli komedii s jednoduchými romskými klišé anebo alegorickou pouť za poznáním a procitnutím, protože tyhle dvě roviny ubíjely jedna druhou. Místama jsem si říkal, jak je to skvělej film a pak jsem se zase děsil, co to je za volovinu. Přesto dávám hezký 3 hvězdičky. ()

lonewolf

Velmi slabé, upoutávky a vše kolem toho samozřejmě zobrazovaly jen pár zábavných okamžiků, Bolek to sice zahrál dobře, nicméně jestli si někdo myslí, že přidáním vulgarismů z toho udělá dobrý film je na velkém omylu. Příběh slábý, téměř nijaký, vlastně ani o ničem nepojednává, prostě pár Romů jede někam atp. a už vůbec je nehorázná drzost tvrdit, že to má něco společného s Kurvahošigutntag. ()

Pussycat18 odpad!

Z pohledu poselství : 0%. Z pohledu zábavy: 0%. Z pohledu celkem: naprostá ztáta času. Tak dlouho jsem znuděně čekala na konec, až jsem to musela vypnout, ptž už jsem začala mít ten hroznej pocit šimrání pod nehty na palcích u nohou...a to je fakt znamení, že se jedná o SH*T! ()

cab

Veru nepovedeny slepenec, ktery nevi co by a pohybuje se mezi usmevnym a vulgarnim Stanem (Bolek Polivka), nevyraznym Jurou a jeho otcem Romanem (Marian Labuda), ktery sepisuje epos o ciganech. Do toho par zpomalovacek a libivych obrazku zakoncenych pateticky a do prazdna vyznivajicim zaverem. Smutne to koukani na dobre herce a predlohu mladeho, pry talentovaneho, scenaristy. 40% ()

Kovaja

No nevím vážení jak hodnotit tenhle kousek???Dějově si myslím že je to pěkná sračka ale tradičně výkon Bolka Polívky mě prostě rozchechtal kdykoliv něco(většinou piča nebo do piče)řekl.Bolek je pro takové neurvalecké postavy přímo stvořený,a néé hrát pana krále a pod.Hold Bohuš je Bohuš prostě Valach.U mě má 5* ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!