Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Foxhound#1

Nevtipná komedie, možná trochu tragikomedie. Bolek Polívka se svou pičou a pičusem v každé druhé větě je spíš otravný a trapný než vtipný. ()

peetriss

Poměrně sympatická komedie, která nijak neurazila, ba naopak poprvé jsem pocítil Vejdělkův cit pro filmařinu. Film nejen dobře pobaví, ale má v sobě i určité osobité kouzlo a poetiku. Trochu by možná slušelo filmu udělat kvalitní casting mezi romskými herci, protože především Bolku Polívkovi nějak jeho filmovým cikánským kořenům nevěřím. Jeho tvář už je na tuto roli až příliš profláknutá, i když se snaží opravdu hodně, přesto však marně. Lepší tři hvězdičky. ()

Hanes88 odpad!

Tak a máme tady opět další český film, který pokračuje v titulu - TRAPNÝ. Tady není ani opravdu, co psát. ()

.baris.

Zklamání. Z tohohle tématu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Slabý scénář a trapné pokusy o vtip, křečovité jako prase nezachraňují ani kvalitní výkony Polívky s Labudou. ()

Rejže

Velké zklamání! Pouze fabulace ze zkušeností "jak by to u romů mohlo doma vypadat". Pouhá fraška. Nic víc... ()

orkadimenza

O filmu jsem se dozvěděl od bratrance, který pořád vytahoval hlášky z filmu a vyzdvihoval je do nebes. Proto jsem se při jedné příležitosti rozhodl pro tento inovativní film z romského prostředí, ale šeredně jsem se spletl. Hrozně jsem se nudil a na tu mou nudu nenašel lék ani skvělý Polívka. Některé jeho hlášky jsou výborné, ale na většinu těch nudných minut si dneska ani nevzpomenu. A Marián Labuda taky nic moc. ()

Blazin

České filmy nejsou dobré, občas se povede nějaká komedie, ale tahle se rozhodně nepovedla, jak již je psáno tak to stojí čistě na Polívkovi, ale ani ten to nezachrání. Dvě hvězdičky dávám jen a jen za něho, protože jinak je to odpad největší. ()

Delaney

Film, ve kterém mě ani tak nezajímalo o co jde, hlavně že Polívka jede:)) Jeho hlášky jako: "Mladej nám nějak zpíčovatěl!" opravdu s jeho kameným obličejem stojí za to vidět, ale film je celkem utahaný a příběh jednoduchý což je špatná kombinace... Nebýt Polívky a Labudy nedivil bych se, kdyby se tento film pohyboval mezi odpadem... ()

Yardie

Česká tvorba je v posledních letech opravdu katastrofální. A toto není vyjímka. Naprosto minimálně vtipné, dokoukal jsem jen proto, abych viděl, jak vypadá ta Iveta. Opravdu vtipných momentů je zde málo - resp. jen ty, kde je Bolek a nadává sprostě. To mě fakt pobavilo. Jinak nuuudaaa. Co se týče prostřihů s eposem, naprosto zbytečné a k ničemu. Nápad toto do filmů dát byl otřesný. Možná to mělo mít nějaké poselství, ale asi mě to minulo... Prostě a jednoduše další paskvil, kterých v poslední době česká produkce chrlí kvanta. Howgh! ()

Chajimwitz odpad!

Žádný zázrak jsem od této ,,komedie" nečekal,ale nečekal jsem ani takovou ubohost a slabotu.Ani Bolek to nezachránil svýma pičama.Je hrozné,že ani s takovými herci,jako jsou M.Labuda,B.Polívka a potažmo i O.Vlach se nedá v dnešní době natočit solidní film.Posílám tuhle frašku nemilosrdně tam, kam patří,tzn.do odpadu mezi ostatní sračky,bez ohledu na to,že tam hrají moji oblíbení herci. ()

Cement73

Priznám sa, že som očakával trochu viac od takého projektu. Trochu mi vadili tie nezmyselné vsuvky o cigáanskom "vajdovi" či čo to bolo. Inak celkom sranda. Polívka nesklamal, Labudu nemusím. ()

bobstock

Roming ukázal, že u nás zřejmě nemáme dost ochotnických herců romského původu. Nebo to byl snad záměr, ve kterém měla vše vyladit skupina vanilkových profesionálů vydávající se za stoprocentní cikány? Nápad s výletem kombinovaný snovým eposem byl zajímavý, bohužel se po nějaké době začal trousit do křivolakých uliček vyhrávajících hudebníků, špatně zahraných scének, nápadných náběhů na zlodějíčkové gagy a já začal mít kocovinu. Bolkův´´píčus´´ a bizarně nadabovaný král mě tak úplně neuvedl na cestu poznání pravé cikánské duše. 50% ()

Pawlisman

Tak jedno z největších zklamání. Všechny slušné fórky byly donekonečna opakované v upoutávkách na film a více (krom cikánské muziky) toho film nemá nabídnout (krom dvou hodinové nudy a duchaprázdnosti). 5/10 ()

AladdinDC

"Rómská" komedie, která vlastně není zas moc rómská. Humor zachraňuje postava Stana v podání B. Polívky a pár vtipných momentů. Ve srovnání s balkánskou jízdou Kusturici, slabý odlesk, na české poměry ale relativně kvalitní film. ()

Carodej_pes odpad!

Tento film je jeden velký omyl! Jedinou jeho světlou stránkou jsou vynikající Labuda s Polívkou (jenž všechny ostatní přehráli o 101%). Ovšem jen kvůli nim ROMinženýra vidět nemusíte. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!