Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Kucin

Jakmile začne kdykoliv v tomto filmu Bolek mluvit chčiju magi v kostce :-D nebýt tam ten jeho humor dal bych tomu odpad ovšem Roming mi připoměl starou dobrou klasiku Dědictví ()

cyberic

Neviem či to mala byť nejaká "napodobenina" Emira Kusturicu z romskeho prostredia, ale nebyť Bolka Polívku a pár jeho svetlých miest, tak by to bol úplný odpad. Tešil som sa na záverečné titulky, strašne sa to úplne zbytočne naťahovalo. Tento film sa fakt nevydaril... ()

victim42 odpad!

Produkční a marketingoví cpáči odvedli fakt skvělou práci. Potkávám lidi, kteří I PO SLEHLÉDNUTÍ pořád ještě věří, že je to vcelku obstojný film. Tleskám mistrům demagogie, ale film je vážně sračka. ()

Jevablo

Já si to vlastně dějove vůbec nepamatuju:-) Co se dá dělat, tak aspoň dojem. A ten byl dobrý. Povedeně byla vybrána dvojice hlavních hrdinů (Labuda je skvělý a Polívka zahraje cokoli), jsou tu i nějaké vtipné scény. Taková netypická road-movie. Rozhodně to není prvoplánově mířený na divácký úspěch a plné sály, což mi bylo a je sympatické. ()

Eisenmann

Komediální obraz poměrně smutného námětu. Herecké výkony jsou ale víc než dobré. Je vidět, že Bolek Polívka je ještě stále ve formě jako při - Dědictví - , tentokrát ho ale doplňuje znamenitý Marián Labuda. ()

friden

Taková pí*ovina to byla, že už ani nevím, o čem to bylo. I ceny volání ze zahraničí jsou víc zábavnější než tohle. ()

podsurfer odpad!

Chtěl jsem dát jednu hvězdu z úcty k Bolkovi a panu Labudovi. Nedám! Nemá to žádnou cenu, vyhozené prachy! Sci-fi o Romech... ()

Pythonator

Příběh o tom, že Češi prostě neumí točit filmy a hlavně o tom, že Vejdělek není Kustorica. Ocení spíše asi čeští cikáni. Polívka ve filmu sice řekne snad stokrát piča nebo kurva, ale to bohužel na dobrou komedii nestačí. South Park taky není božský, protože je sprostý, ale protože má geniální scénář a to je něco, co tady chybělo. ()

Krokyno

Jediné čemu jsem se zasmál byl výkon Bolka Polívky - do té postavy se úplně hodil..:) Bez něho by to bylo jen nudné cosi... ()

DanielDall

Dvě hvězdičky za pohádku, kterou ve filmu Labuda sepisuje a kde exceluje Jean Constantin. Ať se na mně autoři nezlobí, ale zbytku děje jsem neuvěřil. ()

Honza.98

Film stojí rozhodně za to, já jsem se osobně celkem nasmál a myslím si, že Bolek a jeho parta zde podávají slušný výkon.. :) Jediné co musím filmu hodně vytknout, tak je technické zpracování - například když je v záběru mnohdy vidět mikrofon, chybné zvuky, načasování apod. Spíš to někdy připomíná studentský film, ale proč ne. ()

breckakamil

Je to veľkou zásluhou hereckých schopností Labudu a Polívku, ale aj námet a vtipné poňatie cigánov tu hraje prím k tomu, aby sa film vôbec udržal celistvý. Okrem nich sa výkonmi nikto nechytá,ale ani nemusí (možno Javorský ako Smrť). Dobre sa prepletá realita s fikciou, zaujímavý príbeh cigánskeho kráľa a pár vtipných momentov. Ale inak je to plaché, nijak vás to nekopne. Osud mladého je vám u anisu. 3* ()

ssarka

Za Bolka a scénu s občankama v kostele :D....Bolek tady ukázal, že opravdu umí, úplně ho vidím jako Dadana v Černé kočce, bílém kocourovi.....bez něj by film byl tragickej a ten vzdělaný slušný syn byl hodně přes čáru... Javorský a Bolek tady mají vymazlene role ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!