billcarson

Konečně se začíná točit i o těch co prohráli válku. Druhý nejlepší válečný film za posledních deset let po Černém Jestřábu. Výborná hudba, Watanabe, který už na začátku ví, že to nepřežije jako generál Kuribayashi. Nedokážu si představit, jak se ti lidé cítili, věděli, že válku prohrají na ostrově zahynou, přesto podnikli zuřivý odpor. Nechápu jak dokázali vykopat vlastně celé město chodeb pod Iwo Jimou. Clint se dotýká s bravůrou velice citlivého tématu pro Japonce. Vůbec bych nesrovnával s Vlajkami... to je kapitola úplně o něčem jiném. ()

sonnar

Vynikající atmosfericky téměř k dokonalosti dotažené válečné drama. Největší devizou snímku je pohled ze strany japonského vojáka. Pohled ukazující na jednu stranu vojáky, kterým se nechce spáchat sebevraždu, ale na druhé straně poodhaluje myšlenkové pochody, které osvětlují ochotu se obětovat... Pokud lidé a děti u nás budou mít o jeden den svobody a klidu více, pak stojí za to zemřít... Je to opravdu velmi zdařilé... Zároveň film nesortuje vojáky na ty "hodné" a "zlé", což se třeba takovému režisérovi, jako je Spielberg, nepodařilo... ()

MR.Lolofon

Krásny film, zobrazujúci odvahu, hrdosť japonskej cisárskej armády. Film má na takto zamerané dielo prijateľnú stopáž-kratšia by urazila a znedhodnocovala.Zobrazovanie na jednej strane "kódexu cti" a dobrej smrti na druhej strane to ako ostatní velitelia hádžu pod nohy kamene Kuribayashimu tým, že si nechajú vojakov odpaľovat samovraždami namiesto aby zahynuli v boji. ()

waxtrax

Katastrofální kandidát na největší trapnost mezi válečnými filmy. Eastwood zřejmě na zakázku nějakého vlasteneckého spolku vytvořil rádoby US doják , kdy zdecimovaní japonští vojáci jimž za pár dnů začnou američtí vojáci likvidovat jejich zem, se začnou vyznávat k obdivu k americké odvaze a americe vůbec. "Myslel jsem, že jsou hloupí , ale nejsou"- citát . Hrůza a děs. Eastwoode - tak tohle si japonci a jejich národní hrdost od tebe nezasloužili !!! ()

kacci

Představitel typových amerických hrdinů divokého západu natočil film o jedné z nejdůležitějších událostí druhé světové války v Tichomoří. A to z pohledu Japonců, s japoskými herci a v japonštině. Už jenom za to si Eastwood zaslouží klobouk dolů, protože, alespoň pro mě, tohle je u Američanů věc nevídaná. A za lidský přístup k celé události má další body navíc. Pro někoho je možná děj nebo expozice zdlouhavé, ale pro mě to do filmu skvěle sedlo, navíc oproti klasickým japonským snímkům je to vlastně nášup. Vřele doporučuji! ()

JerryPilsen

Kritika nesmyslnosti války je zcela zjevná.Scénář hraje na citovou vlnu,což se mu i daří.Ve finále ovšem sklouzne k intimnímu dramatu na pozdí války.Jako dobový a protiválečný film funguje ale dokonale! ()

Drslw

Skvelý náhľad na bitku (a vojnu) z japonskej strany, realistický pohľad na samotné boje zo strany pešiaka - a tiež veľmi dobrý vojnový film. ()

Yamamoto13

Dopisy z Iwo Jimy jsou opravdu velice precizně natočené a nepostrádají napětí až do konce. Podle mého názoru se jedná o jeden z nejzdařilejších válečných filmů vůbec. Do těch nej řadím ještě TORA TORA TORA a Pád třetí říše. ()

padlar

Netradiční, ale opravdu povedený válečný film. Ač US produkce, tak na bitvu o Iwo Jimu nahlíží z japonského pohledu a anglicky se v něm příliš nemluví. Není ani plný velkolepých bitevních scén, spíše se zaobírá několika postavami japonských vojáku. Jejich výběr je široký – od velitele ostrova až po několik běžných vojáků. ()

PORTER44

O trochu lepší než Vlajky ,sice první třetina je pro mě trochu nudnější na děj, ale jen co se objeví generál se dá děj do pohybu,nejsilnější moment filmu poprava zajatých dvou japonců,šílenej poručík obloženej minama a nadšenej skočit pod tank docela pobavil,povedlo se ti to Clinte klobouk dolů. ()

drsny_hery

Je fajn vidět válku taky jednou z pohledu Japonců, navíc jako myslících lidských bytostí. Na druhou stranu je z filmu brutálně cítit, že byl točený Američany. Což je obrovská škoda. ()