SnOuWeX

O poznání zábavnější, zajímavější a akčnější než film Vlajky našich otců, který byl pro mne velkým zklamáním. ()

Tominko12

Opäť musím spomenúť pojem "umelecké dielo", ako to už pri Eastwoodových filmoch býva. Skvelý pohľad na vojnu aj z historického hľadiska a aj z toho filmového. Komorná vojnová dráma ma dostala a ani mi veľmi nevadilo, že to trvalo viac ako 2 hodiny. A to som bol veru prekvapený, lebo pozerať tak dlho na japonských hercov v originálnom znení dá zabrať. Ale na filme mi nič nevadilo, naopak - bol som veľmi milo prekvapený. Vynikajúci počin. ()

zekon

Psychologické drama, ne tak úplně válečný film. Nebýt těch moc zbytečných nudných pasáží bylo by to lepší. ()

boulala

To tedy byla hodně zrychlená bitva o Iwo Jimu. Z filmu to vypadá, jako by tam byli tak dva dny. Nebylo to vysloveně špatné, ale z filmu jsem necítil téměř nic, co by připomínalo napětí, akci a popravdě mi unikla i jakákoliv zásadní myšlenka, pokud tam byla. Všechno co se tam odehrálo mě nějak nedokázalo chytit a proběhlo to tak jakoby nic. Přitom málo mrtvých nebo zajímavých motivů tam určitě nebylo. Například japonská nedotknutelná čest, která je hájena třeba i vlastní smrtí bohužel ztrácí na atraktivitě, když si tam ustřeluje hlavu jeden Japonec za druhým. Příliš nerozumím hodnocení 80%. Na takové hodnocení je to pro mě příliš epické i nefilozofické. ()

Otan

Hodně zajímavý válečný film z japonského pohledu.Celkem jsem tomu všemu uvěřil a měl smíšené pocity.Výhrady mám ke stopáži.82% ()

Vladimus

Toto malo byť kratšie, nezaškodilo by svižnejšie tempo, viac dynamiky do bojových scénok a takisto viac hudby než jeden, maximálne simplistický (aj keď pekný) klavírny motív pre celý film. Veľká škoda, lebo film ma zaujal hneď zo začiatku oveľa viac ako Vlajky našich otcov a na rozdiel od spomínaného filmu vyvolal vo mne aj nejaké emócie. Scenár je na vykrytie 140tich minút proste nedostačujúci a ako na sinusoide sa tu strieda hrozná nuda so silnými momentami. Lepšie ako Vlajky, ale aj tak iba slabých 70%. ()

ohinek

Je to krapet lepší než vlajky, trpí to ovšem stejnými neduhy, do bitvy nás to nevtáhne i kdyby tam nějaká pořádná byla, jen nám nad hlavou třese horou Suribači a snaží se zaujmout neskutečně prázdnými a naivními monology i dialogy, které se však za japonštinu umně schovávají. Ale aspoň že tady je Ken Watanabe a kvalitní soundtrack. Přesto však pouhých deset minut ze seriálu Pacifik, které jsou Iwojimě věnovány, jsou silnější než celé vlajky i dopisy dohromady. ()

sk.Martin

Pohled na bitvu o Iwo Jimu z opačné strany konfliktu. Snímek mě rozhodně mě zaujal více než Vlajky. Přednostmi opět pěkné technické zpracování a hudba. Jsou zde rozhodně lépe vykreslené charaktery. Akorát ta scéna se psem mi tu moc nezapadlo, stejně jako vykreslení toho, co dělají se zajatci Japonci VS Amíci. ()

TOPmoovie

strasna kravina. musite mat taku rozcitlevenu naladu aby ste si to uzili. nejaky aky taky namet to ma. ale tou pomalostou je to otravne. takze strih a dynamiku filmu je nulova. ()

Tezuka

Tady nemůžu hodnotit jinak, o Pacifik a jeho historii se zajímám intenzivně a bitva o Iwo Jimu představuje jednu z nejdůležitějších akcí ve 2. světové válce, která měla zajistit letiště a základny pro plánovaný útok na samotné Japonsko. Statečný a moudrý generálporučík Kuribajashi, představen vynikajícím Kenem Watanebem, vytvoří spolu se svými vojáky síť tunelů pod jediným vrcholem na ostrově - Suribači. Věděli, že na ostrově zemřou, ale chtěli za každou cenu oddálit útok na japonské ostrovy a způsobit nepříteli co největší ztráty, které nakonec dosáhly čísla 6 821 Američanů a asi 18 000 Japonců. Po měsíci tvrdých bojů, hladu a žízně, vyčerpání, nakonec ostrov padl do rukou Američanů, avšak ukázal jim, že finální útok na Japonsko by byl drtivý kvůli jejich vůli bojovat až do samotného konce. Tento film není zaměřený tolik na samotné boje, jako spíše na psychologické a emocionální prožitky samotných vojáků, jejich vzpomínky na minulost a rozhodnou vůli nevzdat se. ()

mircxxx

Kdo od filmu chce druhého Ryana a zaměřuje se na bitevní scény, sleduje po dle mého názoru tento film špatnou optikou. Válečné scény jsou pouze dokreslením atmosféry. Jde o něco úplně jiného. stejně jako v pohledu z americké strany (Vlajky našich otců). Jedná se vlastně o dvojfilm, pár scén uvidíte v obou filmech, v každém z jiné strany. Eastwood jakožto americký patritot natočil film o japonském patriotismu ale taky o konci války a zbytečnosti obětí. ()

matous20063

Film z krycím názvem "Vlajky těch bastardů co nám střílely otce", se mi hodně líbil. Pohled ze strany Japonců mi byl promě daleko lepší. Pohled na situaci byl pro mě zajímavější. Situace Japonců, kdy museli udělat celkem bezdůvodně Seppuku, jinak by byli zabiti u jiného generála mi přišla hodně emotiní. Celkově pohled Japonců byl o něco temnější. Hlavní hrdina byl hodně sympatický. Jsou zde i propojeny záběry z filmu Vlajky našich otců, což je celkem pěkný detail. Co se týče negativ, je zde hodně zbytěčných vedlejších postav a Američané nemají ve filmu skoro žádný prostor. Jinak byl film spíš temnějšího rázu a v mnoho scénách vám připadá že je film černobílý. 75% ()

tata22

Myslím, že Clint Eastwood umí natáčet filmy lépe. Tohle byl takový slabší nadprůměr. Jistě velmi zajímavý námět ale úplně jsem s tím nějak nemohl ztotožnit a zřejmě to bylo i zbytečně dlouhé. Určitě se to dalo udělat lépe. Škoda... ()

Dart

Eastwood, když posadil proti sobě dva sníky, které de facto jsou snímek jeden, udělal něco, co se u válečných filmů zase tolik nevidí. Ve vlajkách našich otců vidíte, jak to ti ameřičtí kluci měli těžké a fandíte jim. Z pohledů vojáků Iwo Jimy vidíte, že vlastně amíci jsou ti, kdo dělají ten bordel. Jsem trousek za polovinou Iwo Jimy a jediné co mnou cloumá je absolutní empatie války. Po obou filmech uvědomíte, jak je to válčení zbytečné. Stávám se v tuto chvíli ještě větším pacifistou :( ()

maart

Neporovnateľne lepšie ako "Zástavy". Herecky, scenáristicky... Zatial čo pri Zástavách to rýchlo skĺzlo k nude tu napätie vydržalo až do konca a predsa len ten japonský pohľad na vec bol zaujímavejší. ()

bocy

Nudný a dlhý film. Celkovo o ničom, akurát za tie listy dávam jednu hviezdičku. Opäť som stratil skoro 2 a pol hodiny života driemaním a zívaním. Tymto by som chcel Clinta Eastwooda pozdraviť a popriať mu veľa tvorivých nápadov, pretože tie, ktoré vyprodukoval doteraz stoja tak za taký kýblik, ktorý vojaci chodili vynášať pred jaskyňu... ()