Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

blackJag

V originále je film opravdu zábavný (hlasový fond má silný komický arzenál). Animace je pěkná, hlavní hrdina (slon) i záporák (sup) mají potenciál a ikdyž je to samozřejmě předvídatelné až na půdu, jako celek film nenudí a dobrými nápady se táhne nahoru. A hlavně, žádné zpívání! Až na závěrečný song je film písní prostý a to vždy v mých očích povyšuje animák minimálně o jednu hvězdu k dobru. Hudba: John Powell. 75% ()

Mr.Dogman

Mělo to bezva nápad, a já se bavil. Rychle to uběhlo a mělo to vtip. Tento animák doporučuji, nevím jak dospělí, ale děti se nebudou nudit určitě! Lepší než Doba ledová. ()

Ravi

Zábavný animák pro mladší publikum s milými trefnými vtipy a geniální postavou K. T. tu musíte vidět. Příběh s originálním nápadem. Jediné, co mi na filmu opravdu vadilo, byla klokanice - jako záporák šablonovitá, ale pro děti naprosto perfektní. 75% = 4/5 ()

Puyi

Příjemná zábava, Horton je milí a origiální animák. Zajímavý nápad, libily se mi postavy, jak Horton, tak starosta Kdosic + špatné nebylo i provedení vypravěče. Dobé to bylo i po grafické stránce. Jen škoda českého dabingu...Dejdar opravdu nebyl ta nejšťastnější volba. ()

faraon

animák pre deti, poučný a zábavný, dospelým ale neuškodí, určite si ho zaradím do playlistu, keď budem mať deti ()

jenik71

Svůj účel toto animované dílko splní. A to pobavit mladší dětské publikum. Pro ty starší a dospělé je však tenhle film příliš dětinský. Dějově jednoduché a občas i vtipné. Animace a zpracování je s ohledem na cílovou skupinu na slušné úrovni. Hodnotím lehce nadprůměrně. ()

latvar

Na můj vkus dosti chabé, bez vtipu, bez rychlého spádu prostě takové nemastné a neslané. Dosti mě to připomínalo Grinche, který byl o hodně lepší. 30% ()

Soweek

Zábava při sledování tohoto animáku by se dala popsat na grafu ve tvaru "U". Začíná to velmi vtipně, postupně se to propadá nudou na dno grafu a ke konci se to začíná zlepšovat a vyústí to ve srdcervoucí konec. Ovšem ta prostřední nudná, nic neříkající část je natolik velká, že to od průměru nezachrání ani partička výborných hlasů především Steva Carella a Setha Rogena. ()

Mr.Jackass

Nechápu tak nízké hodnocení tohoto filmu, má v sobě ukryt mnohem větší potenciál. Například jak jeden "člověk" může šikovnými řeči pobláznit ostatní, zaslepit jim oči a oni budou slepě následovat vaše rozkazy, krásný to předobraz napříkald Hitlerova nástupu k moci či vlastně jakéhokoli jiného diktátora. Ale primárně to mělo být vtipné a to také sakra bylo, od hlavního hrdiny až na minisvět uvnitř stébla trávy, také mistrně zpracovaného, až po školku co vyučuje hlavní hrdina...skoro bych dal i 5 *...velmi příjemné překvapení ()

kenkaku

naprosto originální zápletka (teda nepamatuji na nic ani vzdáleně podobného), pár celkem slušných vtípků, ale jinak děsná blbina. Takže jen proto že mi nebude vadit ho vidět 2x (nemůžu dát jen dvě), ale zase to není žádná pecka (4 by byly moc) zůstává hezký střed. ()

rozbris

Tento film bych ohodnotil velice stručně - klasický americký animovaný rodinný film. Snad jen od teď si fakt budu dávat pozor na jakékoliv smítko....abych nezničil jiný svět.... ()

Han22

Jo tak tohle mě fakt sedlo. Překrásná animace, zajímavý "first contact" příběh, fantastičtí oba hlavní hrdinové, které si okamžitě zamilujete a tuna srandiček a vtípků. Když se to celý završí napínavým finále, je o dobrou zábavu postaráno. ()

Herráček

Kdyby film vznikal v době hluboké totality, chápu to o něco víc... Takhle nevím, na co tvůrci naráželi postavou klokanice (a v džungli?!) Funguje to jako obhajoba lidí, kteří žijí ve vlastním světě a vymykají se běžným konvencím... A také samozřejmě poukazuje na přízemní lidi, kteří věří jen tomu, co si můžou osahat... A zfanatizovat dav není těžký, ale myslím že Darabontova Hustá mlha to zobrazuje o kus líp (možná to bude tím, že tohle je animák pro děti, že...) A myslím, že takovou hvězdárnu chci taky... Dovolil bych si drobnou polemiku s DaViD´82 - mládež žijící dle známky punku tento pamflet strašně zklame, neboť by s klokanicí provedli něco úplně jiného... A stejně tak projevi nevděčného syna by očekávala dřív (klokaního syna...) A stejně jako Isherwood musím vyzvednout anime sekvenci a resuscitaci rybičky... A Vlad taky nebyl k zahození... ať už v prostředku nebo na konci... ()

Wally

Průměrnej animáč, kterej neurazí, ale ani nijak nenadchne a to je asi jeho největší mínus - vezme vám necelou hodinu a půl času a přitom ve vás nic nezůstane. Ani negativní ani positivní.... Konec byl příšerně americkej, kdy dobro zvítězí a zlo je poučeno a obráceno na víru dobra. Spíše pro děti... ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella