Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

IQ Tiqe

Je nutné přečkat první celkem nudnou půlhodinu, zbytek je už kouatelný, ale celkem slaboduchý, trochu mi připomíná některé starší stupidní americké animované seriály. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 3 ()

Fingon

Neskutečná záležitost, jdoucí daleko za hranice dětského snímku. Nemluvě o tom, že jsem se s Hortonem dokázal velice dobře ztotožnit a jeho tvrdohlavá cesta chránit to, čemu věří navzdory všem překážkám včetně hrozby ztráty vlastní příčetnosti, svobody a dost možná i života je i cestou mou. Myšlenka mikro- a makrovesmírů není ve filmu nijak nová - ostatně, vzpomeňte si na závěr Men in Black 2. ()

Okara

Horton šňupe koksík ne? Neustále vyvalené oči, hubne a nezastavitelný proud řeči. Chobot má na to teda pořádný. Halucinogeny mu asi tak nejsou cizí, když si povídá s nějakým smítkem a halucinace řádný, vidím to na DMT. Nějaký smysluplný děj by tu člověk asi těžko pohledal, ale pár světlých momentů v podobě vtipných scén by se tu našlo. Bohužel jsem měl možnost zhlédnout tohoto slona jen s dabingem (né, že by mi to u animáků vadilo), takže nemohu posoudit příděl Jimyho svým hlasem do Fox mlýnu na prachy. Závěr zklamal velmi. 50% ()

predators

Děti si přičtou jednu hvězdičku, primárně pro ně je tento animák určený. Ale pobavil i mě, takže vůbec není špatný. Nejedná se však o klasiku, je třeba jej brát s nadhledem, proto vyhrabejte svou dětskost, ukrytou v sobě a podívejte se... na koho? Na Hortona a jeho smítko. Kdovíci jsou špica, tak hurá za slonem...:-) 65% ()

Zodd

Je to hodně dětské, ale když je předlohou Dr.Seuss, ani se nedá čekat nic moc jiného. Na víc si to vyloženě nehraje, tedy kromě anime sekvence, u které se dá upřímně pobavit. Na rozdíl od sequelů Doby ledové je to skutečně o něčem, i když slovní vata může dřív či později unavovat. Z děje si už moc nepamatuju, ale malý svět (stejný jako v Grinchovi?) byl fajn a Jim Carrey se se Stevem Carrellem setkal od dob Bruce Almighty. Kdyby novodobé přemnožené animáky pro děti vypadaly nějak takhle, v poho. ()

Vitason

Je veliký. Má dlouhý chobot a není to Robert Rosenberg :-) Je to slon Horton, který zachraňuje mikroskopický svět v džungli plné nebezpečí. Rovnou přiznávám, že jsem od Hortona vůbec nic nečekal a dostal jsem možná nejlepší animák, který jsem kdy viděl. Příběhová linie z Kdosic je okatě zaměřená na menší publikum, ale přiznávám, že ani tento dětinský humor mě nijak neurazil, ale to hlavní se schovává v druhé příběhové linii, ve které slon cestuje společně se svým jetelem. Tady prostě nevěřím, že si tvůrci při psaní scénáře něco nešlehli (,,V mém světě budou jen poníci, kteří budou papat duhu a kakat motýlky."), protože jsou zde super fóry, zabijácký sup s ruským přízvukem, skvělá anime část a hlavně oranžové chlupaté něco (biologie mi nikdy moc nešla, ale tentokrát to asi nebude moje vina), co musí papat nějaké LSD banány. Animace je slušná, i když se mohlo třeba zapracovat trochu víc na detailech a rozhodně ještě musím pochválit český dabing s vypravěčem Zdendou Svěrákem. Je to super zábava. Doporučuji. ()

Chrustyn

Zdařilá rodinná zábava s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou a krásnou animací. Škoda přílišné infantility a faktu, že je z filmu cítit pro jaké cílové publikum byl určen. ()

klerik

Čakal som kravinu a o to viac som bol prekvapený. Hlavnou devízou je originalita príbehu a súvislosť s GRINCHOM. Pri podrobnejšom rozbore nájdete nejaké tie hluché miesta - snaha o "pohybovú komiku" na úkor vývoja deja, ale rozhodne ide o filmík, ktorý si aj v záplave pixaroviek zapamätáte... ()

korbitch22

Taky ste se tak zděsili u toho scientologického podtextu?Hrozný, opravdu horzný animák, jako náborový video pro sektu, co se koukne na tenhle film a pak dobrovolně spáchá seberozpižlání.Tyhle filmy bych zakázal a jejich tvůrce střílel.Že se k tomu propůjčili takové hvězdy je snad ještě děsivější.Trapnost, kreč a náboženský podtext...co může být strašnější?10%. ()

packa odpad!

Fascinovaně zírám, jak tvůrcům animovaných filmů docházejí nápady a berou zavděk i úplně debilními náměty. Když k nim přimíchají tradiční koktejl z pitvořících zvířátek a absolutně průměrné animace, výsledkem je šlichta, která mě zase na dlouho vyléčila z touhy koukat na animáky jiných studií, než Pixaru. Dnes mám velmi špatnou náladu, chtěl jsem si ji vylepšit zábavným animákem, ale je mi ještě huř! ()

honajz

Není to žádné veledílo, ale neurazí, navíc ústřední myšlenka a nabídka k přemýšlení je neobvyklá a hodně silná. Měl jsem problém, jak ten film zvládne náš syn, ale nejenom, že to pochopil, ale také ke konci radostí plakal. ()

Sofia

Krásná animace bohužel nezachránila naprosto průměrný příběh bez žádných zapamatováníhodných vtípků. ()

ARI50

Horton a jeho nečekané dobrodružství ve smítku kdo by to taky čekal že tam něco je ale bohužel nic co by mě bavilo nebo se líbilo velká slabota. ()

duklak2

A tak je tu zase. Kdo? No přece další animák, které se na nás v posledních letech chrlí. Ale tento je v několika ohledech přeci jen jiný než desítky ostatních. Má velmi promyšlený a zajímavý scénář a co vás překvapí ještě více je to, že tak trochu spadá do žánru sci-fi. Příběh není špatný. Rozdělil bych ho na dvě části. Jeden se odehrává v Kdosicích a druhý v džungli. Slon objeví smítko, ze kterého slyší hlasy. Kdovíci žijící v Kdosicích. Nepřipomnělo vám to něco? Mě vánoční komedii Grinch. Krajina ve snímku Horton hýří všemi barvami a zvuky. Kdosice jsou malebným městečkem. Velmi mě zaujal nápad s kdovíky na zrníčku prachu. Díky tomuto filmu už vím na co používají sloni svoje velké uši. Mají je místo koupací čepice:-). Horton je slon s velikým srdcem a každému rád pomůže. Má dobrou povahu a oblíbil si bahenní koupele. Dobře ho nadaboval Martin Dejdar. Tento animák považuji za povedený a rozhodně si zaslouží lepší hodnocení než je zde na CSFD. Hudba je kouzelná a slova vypravěče v cz dabingu pana Svěráka jsou dokonalé představení ve verších. Za nejzábavnější postavu z celého filmu považuji orla Vlada, který neustále pelichá:-). Hortona doporučuji všem. Nezáleží na tom jestli jste děti, nebo dospěláci. Zaručuji vám, že se nebudete ani chvíli nudit. A zrovna teď před Vánocemi, kdy se tento film u nás v ČR vydává na DVD je to pěkný dárek pro všechny děti. Po jednom dni měním svoje hodnocení a jednu hvězdičku přihazuji. Tak a teď si jdu někam pořídit banánový kulomet:-). Hodnotím 80%. ()

Sawy

Chvilku mi trvalo, než jsem se definitivně rozhodl, jestli Hortona miluju nebo nenávidím, ale nakonec spíš to první. Je totiž krátký a nabušený, má Kdovíky, Svěráka jako vypravěče a nejlepší mostovou scénu od prvního Shreka, takže nestíhá nudit ani na vteřinku. A pokud ho někdy uvidím dvacetkrát jako Grinche, tak tam možná přihodím i tu pátou, protože na takových věcech se dá závislost vypěstovat až nečekaně lehce. 80 % ()

ScarPoul

Ďalší animák, ktorý sa dostáva o krok bližšie neprekonatelnej dokonalosti štúdia pixar. Dr. Seuss napísal kopec kníh pre deti a tri z nich boli sfilmované. Grinch aj kocúr nezažali taký úspech ako mohli a preto sa štúdia rozhodli že to skúsia s 3d animáciou. Musím povedať že to bola dobrá voľba a konečne je badaťeľný úspech ktorý si tieto diela zaslúžili. Ja osobne mám najradšej Kocúra ale tento filmík je skoro dokonalý aj keď ho docenia iba krpci. Jim carrey nadaboval slona a naozaj mu to ide aj keď teda mohlo to byť aj lepšie skôr zaujme Steve Carrell ako starosta whovillu. Lenže aj napriek fantastickej animácií a skvelým charakterom a dobrodružnému nádychu , ktorý nás sprevádza celým príbehom najviac robí hudba od Johna Powella, ktorá je dynamická originálna a naprosto skvelá. Lenže aj napriek týmto atribútom nezabudni že je to rozprávka takže je tam nejake to moralizovanie a bohužiaľ je tam aj dosť badatelné ale vzhľadom na to, že toto bol pre mna taký návrat do detských čias dávam 4 aj keď slabšie hviezdičky ()

Lacike

Pekná rozprávka určená hlavne detskému divákovi. Pre dospelých tu veľa vtipov nie je. Najviac ma zaujal ten svet Kdovíkov, ktorý je podobný ako svet z Grincha. Vydaril sa aj český dabing. Hlavne Svěrákov komentár. Celkovo to je ale len taká príjemná detská jednohubka. V súčasnosti vznikajú oveľa prepracovanejšie animáky. 6/10. ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella