Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

MoiJe

Vcelku mila vesela rozpravocka. Hnevala ma len animacia klokanky, inak myslim dosiahli presne to, o co sa snazili, nic menej, nic viac... ()

Hismael

Horton by v podstatě mohl být druhý díl Grinche. Škoda že snaha o zničení smítka byla trochu nesmyslná. Kdyby to nebyla hlavní linie filmu tak by to asi tolik nevadilo. Žádná postava mě nijak zvlášť neoslovila a vtipných momentů je hodně málo. Námět originální, ale všechno ostatní spíše nuda. ()

Johny_fork

Zajímavý nápad propojení dvou příběhů s různými stylizacemi. Bohužel děj je tak na 30 minut a musí být uměle popotahován méně či více vydařenými gagy. ()

villon17

Neskutečně sem se na Hortona těšila, na to smítko jakbysmet:) Ale naprosto tu náladu shodilo, když sem se dozvěděla, jaký skrývá smítko tajemství. Vtipy skoro žádný, eště že to mělo jakž takž smysluplnej děj. Ač Horton stoupal se smítkem do bezpečí hory, s filmem to šlo z kopce. Dalším z krátký řady nadějnejch scén byla snaha smítka zachránit si život. Tam sem vážně celá napjatá doufala, že se prokřičej až k uším "nepřátel". ()

zablaga

Veľmi originálna rozprávka s hlbokou myšlienkou, krásnym dejom, sympatickými postavami a veľmi dobrým českým prevedením!! Horton je niečo výnimočné, môžem vidieť vždy a všade ()

liquido26

Pěkný pohodový animák z džungle, kde vládne zapšklá klokanice, která vyvolá pořádný witchhunt kvůli smítku, na kterém je miniaturní městečko. Konec byl až trochu moc vyhrocený, ale jinak v pohodě. ()

corpsy

Poslanie Dr. Seussa je, čo sa týka Hollywoodu, v nenavrátne. Grinch ( takisto s Carreym ) je krásnym, vianočným, priam až romantickým snímkom. HORTON ( s Carreym ) je snímok, ktorý chce ( hlavne komerčne ) na túto tému navnadiť. Vysadíme sneh, napojíme jarné poletovanie púpav a jej podobných a skúsime, či sa dali diváci opäť nalákať. Podľa mňa nie, aspoň nie všetci. Ani pre dietka, ani pre dospelých, ani pre pánov kritikov. Tí to vlastne videli najprv, ale určite nie so spokojnosťou. ()

F.man

Těžko hledat originálnější námět. Příhoda o slonovy, který mluví se smítkem prachu na kterém se nachází celý svět je sice zkopírovaná, ale přesto originální. Samotný film má rychlý spád, než se divák naděje, film se blíží do svého finále. Vše je opravdu svižné a Horton perlí jednu perlu za druhou. V češtině jsem film (naštěstí) neviděl a tak usuzuji podle Carreyho, který se úlohy "dostojevskehoidiota" slona zhostil perfektně. Dobře působí i intermezza (anime, etudy vedlejší zvířátek)... Nevím, já se bavil a to parádně. Na Pixarovky to nemá ale poctivé 3,5 možná 4 hvězdy tomuhle dětinskému slonu rád dám. In my world everyone is a pony, and they all eat rainbows, and poop butterflies. ()

sidzej

Skrz-naskrz priemerný animák pri ktorom som mal po 50 minútach pocit, že ho sledujem už 2 hodiny. Množstvo banálnych a triviálnych vtipov ktoré sú určené predovšetkým pre malé deti. Na druhej strane hudobná zložka a kamera si pochvalu zaslúžia, animácia však bola iba priemerná. Keby sa celý animák niesol v takom duchu ako v poslednej 10 minútovke hodnotenie mohlo byť oveľa vyššie. Veľká škoda takto premrhanej šance ()

pivo

Veľmi príjemné strávená hodinka a pol, počas ktorej sa u mňa nevyskytli žiadne stránky nudy. Animácia rozhodne nie je dokonalá ako u Pixaru, ale o to viac sa mi páčila. Strašne strelený príbeh a animácia tomu odpovedá. A tá anime paródia, tak to som nemohol. Niekto môže namietať, že polovica vtipov je padacia a neviem aká, ale mne to nevadilo, lebo to bolo vyvážené geniálnymi charaktermi. A dabing to našťastie tiež nepokazil. Takže veľká spokojnoť a odporúčam nie ani tak deťom, ako skôr odrostlejším pubertiakom. 90% ()

Kryton

Animovaná nuda , kterou má tahat z louže nudy hvězdné hlasy a původ slavné knižní předlohy. Onu předlohu jsem nečetl a to ještě více skopne tento film do propasti ze skály. Animace také nebyla kdovíjaká. ()

hous.enka

Pohádka o tom, že jsme jen mravenci v celém vesmíru... Nepochopila jsem cílovou skupinu, protože na malé děti příliš filosofické, pro dospělého tupé, nevtipné a postradám nadsázku. ()

ladko

Aj po ďalšom z rady animákov zostáva Nemo neprekonaný. Musím však povedať, že ma Horton celkom pobavil(určite viac ako Ratatouille). Nebolo to však zase nič také, že by som sa od smiechu musel chytať za brucho, ale dalo sa to v pohode prežiť, čomu pomohla aj veľmi sympatická dĺžka, respektíve krátkosť filmu. Potešil ma aj hlas môjho obľúbenca Stevea Carella v roli starostu. ()

Lokutus

To už v současnosti vážně nikdo kromě Pixaru nedokáže natočit nějakej inteligentní animák???! Infantilní až hanba a animovaný vložky inspirovaný japonskýma sračkama jsou vyloženě k pláči! ()

Zayl

Animáků holt stále přibývá a stává se z nich žánr, jako každý jiný. Už mi rozhodně nestačí jen výborná animace prostředí se slonem, který má dobré srdce. No, pro malé děti to špatné být nemusí. ()

verbst

Bavil jsem se královsky a o to v prvé řadě šlo, ne? Takže... 85% a dal bych možná víc, kdyby Hortona daboval Tůma, nebo kdyby to bylo v Brně v originálním znění... ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella