Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

BadoXXII

Tak ako v prípade Profesionálov, aj Mafstory bolo zo začiatku zaujímavé a vtipné. Scenáre sa však rýchlo začali otrepávať a už som mal postupom času pocit, že to je jednoducho stále o tom istom. Veľmi slabá rôznorodosť situácií. Každopádne písať vtipné scenáre každý týžden 5 rokov nie je sranda. Pravdaže na slovenské pomery je to špička, lebo tu nič iné momentálne v ponuke vtipnejšie nie je a to je veľmi smutné. ()

brutale

Peter Batthany (Banán) sa narodil pre túto postavu, bez neho by Mafstory upadalo. Samozrejme neberiem zásluhu ani Sklárovi (Ali) a ostatným, ale "Očúvaj ma sem, chlapec môj,že Banánko chlapec, že on najlepší je! ". Na Slovenku je táto show originalitou svojho druhu, ale neviem dokedy sa jej bude dariť zabávať národ, "mafiánskou" tematikou. ()

Santino7

Prvý slovenský seriál z mafiánskeho prostredia. Nečakajte však nič zložité, ide o komédiu od začiatku do konca, ktorá je určená plnoletým divákom len kvôli početným vulgarizmom. Napriek tomu je však seriál - na slovenské pomery - obstojný a aj pozerateľný, dá sa pri ňom niekedy aj zasmiať. Seriál mapuje absurdné a vtipné situácie, do ktorých sa dostáva mafiánsky klan Molnárovcov z Veľkého Medera. Na jeho čele stojí Ali (Peter Sklár), jeho pravou rukou je Banán (Peter Batthyany, hrajúci aj Banánovu mamu tetu Márgit). Ďalšími členmi rodiny sú ešte večne opitý doktor Béla (Martin Vanek), mierumilovný účtovník Milan (Igor Adamec), Aliho manželka Pipina (Gabika Dzuríková) a taktiež málovravný a vždy bejsbalkou vyzbrozený Prco (Ivan Macho). Tieto postavy tvoria hlavnú kostru tohto sitcomu, ktorý je príjemným osviežením medzi slovenskými seriálmi a ktorý si okamžite našiel svojich fanúšikov. Seriál sám o sebe prináša humorné scény a tiež niekoľko podarených hlášok, pri ktorých sa nedá nesmiať. 55% ()

Richard_Ba

Nepovažujem Mafstory za vrchol slovenskej kinematografie, nestáva sa ani často, že by som sa extrémne smial na vtipoch, ktoré odznejú poćas jednotlivých častí, ale...Peter Batthány a Peter Sklár sú podĺa mňa úžasný herci (v rámci slovenskej scény) a ich osoby sú tie, ktoré zdvíhajú resp. dávajú úroveň tomuto seriálu. Mal som tú česť vidieť ich naživo v divadle a ich improvizácie a herecké výkony boli nezabudnuteľné. ()

Dudros

najlepšia bola úplne prvá séria s Rudym, vtedy to malo pravú mafiánsku atmosféru a celkovo výborný čierny humor. Žial s ďalšími sériami to išlo rýchlo dolu vodou a kludne si dovolím povedať že s postupom času sa z Mafstory stala jedna primitívna trápna preafektovaná kravina. Po piatu sériu sa to dalo ako tak pozerať, potom to už ďalej len sršalo primitivizmom jedna radosť. Je škoda že Roman Fratrič tam bol tak krátko, pôsobil ako pravý mafián. Tri hviezdičky za tie skvelé začiatky ()

• Námetom seriálu bolo kultové divadelné predstavenie divadla GUnaGU "English is Easy, Csaba is Dead". (darkjoker)
  • V Aliho pracovni si môžeme naľavo od dverí všimnúť na stene obraz „Dáma s hranostajom“, ktorý namaľoval Leonardo da Vinci, koncom 15. storočia. (AxelWers)
  • Banán má aj prezývku Sóso (syn), ktorou ho prezýva jeho mama Márgit. (VasylDeBylak)