Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Paldiny

Zmenou televízie prišlo na hurikán v domácej tvorbe a rázom sme tu mali prvý pokus o sitkom, ktorý nedopadol vôbec zle. K+M si z Uragánu vypožičali najvtipnejšie postavy, zasadili ich do rodinných kruhov a vyslali naprieč bežným situáciám. Príbeh sa stal ucelenejším, gagy dostali pevnejší základ, pri tom vedeli schuti rozosmiať. Drahé polovičky do príbehu zapadli, bláznivá suseda menej a bezmenné deti prakticky vôbec. Jedinú charakterovú? povahovú? skrátka črtu, akú si po rokoch pamätám, že syn jedol kompóty. Seriál mal miestami kolísavú úroveň, ale vďaka súdnosti tvorcov nestihol skĺznuť do trápnosti, teda aspoň z toho, čo som videl a to boli prvé tri série. ()

Tomco

marcina som neznasal, ale vcera ma pobavil na udelovani cien slavik 2007 :). styri hviezdy vsak davam dole hlavne za absolutne nesympatickeho krausa, ktoreho mam chut zaskrtit. trapny humor, prehravanie na kazdom centimetri..nuda, shit.. za zmienku stoji asi len vystrih viki rakovej. viac sa bavim pri teleshopingu. ()

ethos

Tento druh humoru nechápem a dúfam, že ani nikdy nebudem príde mi to ako trapný humor pre dôchodcov, ktorý si vždy raz do týždňa večer pustia susedov a potom sa na nich zvyšok týždňa tešia. Tak tak fakt nechcem skončiť. A jak tak pozerám na tie kometáre pod tak mám pocit, že český priatelia nás majú tak trochu za debilov a ja sa im ani nečudujem, po vzhlidnutí tejto sračky. Odkazujem im však, že ja mám tiež o veľa radšej čeké humoristické programy a že väčšina Slovákov považuje susedov za sračku. Teda aspoň dúfam. ()

borec999

Po Uragáne a Hurikáne prišli Susedia, ktorí boli ešte väčším úspechom. Dnes síce viacerí pravdu nepriznajú, ale osobne si pamätám že Susedov v čase vysielania sledovali takmer úplne všetci a všetci sa na nich bavili. A podľa mňa zaslúžene. Humor bol jednoduchý( kombinácia slovných skomolenín Lászla a Ildikó a situačného humoru) no funkčný a istým spôsobom sa v ňom veľmi trefne zobrazovala aj povaha všetkých nás a typických kamarátskych/susedských situácií a konfliktov. Navyše, v tej dobe bol žáner sitkom v slovenských televíziách úplne novým pojmom a Susedia dodnes predstavujú to najlepšie čo u nás v tomto žánri vzniklo. Prvé 3 série zostanú u mňa navždy zapísané ako kultová záležitosť na ktorú nedám dopustiť a ani dlho chcený a očakávaný návrat nedopadol podľa mňa zle. Chyba bola jedine v tom, že seriál sa po X dieloch vôbec nikam nepohol a ja osobne som sa opakujúceho sa humoru až prekvapivo rýchlo prejedol.  I tak však 5* z nostalgie a úcty k prvým 3 sériám nechávam. V tých časoch ma František,Žužu,Ildikó,Lászlo a Marta Sladká vedeli zaručene pobaviť. 100% ()

MM_Ramone

Autorská dvojica Peter Marcin a Andy Kraus prišla s dovtedy pre slovenské komerčné televízie nezvyklým projektom. Natočili pôvodný sitcom. Seriál incesnovaných úsmevných príbehov obyvateľov jednej bytovky. Ako už i prostredie naznačuje, celé to je zamerané na nenáročnú "ľudovú" zábavu. Po ukončení natáčania vzniklo hneď ďalších pár podobných seriálov, ktoré sú však svojou kvalitou ešte nižšie ako "Susedia". ** ()

• V epizodě jsou zmíněni italská módní návrhářka Donatella Versace a slovenský zbojník Juraj Jánošík. (Zix.)
  • Pri fotografovaní v dielni má Zuza (Zuzana Tlučková) natupírovaný účes s príčeskami. Pri vyvolávaní fotiek je zreteľne vidieť, že na fotke, ktorá visí na šnúre v dielni, má úplne iný účes - klasický na podkovu, ktorý nosí väčšinu série. (croxika)
  • Pri pohľade z obývačky majú László a Ildikó Komárom na dverách kukátko. Pri pohľade na druhú stranu dverí (keď sú dvere otvorené) tam však žiadne kukátko nie je. (ČSFD)