Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Ilhan

Mr. Brooks je nepochybně úžasný film a jeho sledování jsem si velice užíval. Neminulo by ho plné hodnocení nebýt toho závěrečného klišé jako prase. Ukončit celý film předposlední scénou, byla by to nádhera. ()

Kovaja

Trapné,ztráta času,naprosto sem nepochopil smysl tohodle filmu,Jedinou pecku si zaslouží na svůj věk stále svěží a sexy šarmantní D.Moore ()

dopita

Co se scénáře týká, tak trochu překombinovaná záležitost, nad kterou divák kroutí hlavou. Přitom se příběh rozběhl docela pěkně. Závěr už je slabej. Ale budiž, svou překombinovaností mě spíš pobavil, než naštval. Celkově docela solidní thriller, kterej se spolehlivě hodně brzy vykouří z hlavy. ()

blues

na Constnera vůbec ne špatný film! jen mi vadilo, že se z něj znovu stal vrah bez jakéhokoli dalšího vysvětlení, prostě si po 2 letech řekl, že u to chybí a šel na to. Jeho "ďábělský hlas" si ve filmu zahrál své, jen se divím, že si té jeho nezkryté mluvy s imaginárním přítelem nikdo nevšiml (sekretářka, manželka, paparazzi,...) ()

Drc

Opravdu slušný film, který se ze začátku rozjíždí s řadou zdánlivě hluchých míst, které však samozřejmě do sebe postupně zapadnou. A stejně jako se rozkrývá příběh, vtahuje vás do sebe i celý film. Vcelku originální, dobře udělané a zábavné. ()

Cassandra

Docelá obstojný film, slušná atmosféra podporovaná "sedící" hudbou, Kevin Costner ze sebe vymáčkl takové charisma, že herecky skoro překonává Hurta. Vytkla bych jen jistou rozvláčnost střední části filmu, linie s Demi Moore není tak zajímavá a trochu prostříhat by ji neškodilo. Spolu s Okamžikem zlomu jeden z mála dobrých thrillerů posledního roku. ()

shimpy(CZ)

Velice povedená záležitost. Skvělé herecké výkony i napětí. Kevin Costner docela příjemně překvapil. Námět mi trochu připomněl skvělý seriál Dexter...Prostě výborné psychologické drama, promyšlené do posledního detailu. ()

Ezekiel1

Kromě Tance s vlky je Mr. Brooks pro mě jednoznačně nejlepší film s Kevinem Costnerem!Profil vraha je pečlivě budován po celý film, navíc zde visí otazník "neposlušné dcery":)William Hurt je naprosto excelentní, syrový a nechutný, což je dobře. Nelze než doporučit! ()

DannyBoy80

Je to ploché a bez emocí, nic mě do filmu nevtáhlo. Tragický byl hlavně Costner, ten člověk nezahrál v žádném filmu, všude má stejnou polohu, všimli jste si, že by v nějakém filmu zahrál jakoukoli emoci, pohled očí atd.? Já ne. Ani tento film není vyjímka. Nápad není špatný, ale scénář si až moc často pomáhá různýma berličkama a nelogičností. Kromě Hurta ve filmu nikdo nehraje, ostatní jsou ploší a nudní. Takže 50% za nápad a Hurta. ()

Wishkah

Costnerův návrat na výsluní se podařil. I přes trošku podivný závěr se jedná o působivé a skvěle zahrané dílo. Můj obdiv patří hlavně Williamu Hurtovi, kterého bych nechtěl mít jako svoji druhou identitu ()

Savel

Originální a nepředvídatelné řešení stokrát opakovaného žánru......nebýt neprůstřelné Demi Moore a několika opravdu klišé momentů (jako vydírající svědek) hodnotil bych víc....škoda... ()

ondrula

Až překvapivě výborné drama, které kupodivu nějak zapadlo. Málem jsem zapomněl, jak výbornými herci jsou K. Costner a D. Moore, ale oba překonává excelentní W. Hurt; zvlášť scény, kdy se společně s Costnerem smějí nějakýmu morbidnímu vtipu, jsou prostě úžasný. V poslední třetině film trochu ztrácí ten počáteční švih a ke konci spíš jen doklopýtá. A taky mi tam připadaly úplně zbytečný postavy těch dvou magorů, co chtěli sejmout Demi. ()

Ricky_CZ

Opět jeden z těch filmů, kdy vědomě sympatizujete s negativní postavou a vůbec vám to nepřipadá zrácené. Ale bohužel děj postrádá fluidum zajímavosti a po skončení zjistíte, jak je plytký. Herecky není co vytknout...Což však nestačí. 55% ()

ApsidalTill

Dôkaz že aj sériový a masový vrah, dokáže ľutovať svojich činov a sem tam si poplakať. Scénky s temným alter egom sú totálne nádherné a robia z tohto snímku to, prečo som mu dal také hodnotenie. Avšak samotný vývoj deja je možno až moc hraný na laxnosť a dcéra, všetko u mňa defacto kazí a len pridáva jednu zbytočnú vraždu navyše. Ak by koniec vykreslený v štýle sna samotného Costnera, bol reálny, možno by to bolo oveľa lepšie ale takto samotné herecké výkony prevalcovali scenár aj dialógy jedna báseň. ()

Movie Gourmet

No vida jakého udělali z plešatějícího a šedivějícího Costnera fešáka! Pan Brooks, coby muž roku který vraždí. Film není špatný, ale není ani ničím nezapomenutelným. Čekal jsem od něj víc. Costnerovi by možná svědčilo více záporných rolí. Verdikt: 3* a 70 %. ()

kecinzer

Zajímavé, ale hlavní hrdina na mě působil velice chladně a celkově mě příběh nějak extra nezaujal. Asi jsem očekával trochu víc. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)