Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Torpid

Mám slabost pro chlapácký filmy, kde si spolu sympaťáci povídaj banality, který ale v druhým plánu za slovy, skvěle opisují hluboké přátelství /píšu ještě pod vlivem filmu, tak mi z toho leze tenhle tesanej mramor/. Tady se to povedlo tak, že některý uživatelé mají podezření na dvě potlačený bukvice v hlavních rolích. V každym případě je to o přátelsví, má to pěknou hudbu a Zellwegerová hraje krávu dobře, i když spíš mimoděk. Trochu jiný, pomalý a s dobře napsanými postavami, western. ()

dalziel

Priemerný western ktorý z môjho pohľadu stojí hlavne na Viggovi. Občasné dobré šplechy vás zneistia či sa náhodou nedívate na komédiu. Ed nepredvádza nič nové ako vždy len zaťaté zuby a zlepené pery. René je  hrozná suka ktorej by som najradšej tu jej mongoloidnú hlavu odstrelil. Kolem a kolem to akosi funguje až na pár strihov ktoré nepochopiteľne poskakujú dosť v čase napred. ()

Zahartof

Průměrný wester, který ničím nepřekvapí, ale rozhodně ani nezklame. Harris, můj nejoblíbenější herec, mi tu připadal trochu toporný a celkově tu nikdo nehrál výrazně - charaktery by si zasloužily větší hloubku (zvláště postavy bratrů zabijáků). Spoustu věcí bych udělal jinak, např. poslední přestřelku mezi Hitchem a Braggsem (potažmo Colem), nebo záležitost se Zellweger (pověsil bych ji z mostu za krk, aby to hodně křuplo). Ta splnila očekávání a jako vždy zde podává svůj standartní příšerný "výkon". Plus rozhodně patří přestřelkám, které jsou tak rychlé, že si je musíte pouštět několikrát, abyste postřehli kdo kam střílel. Pro mě 3-4 (díky Harrisovi) :) ()

Patrik200s

Príbeh o praktickom prenosnom šerifovi(Edovi Harrisovi) a jeho osobnom chodiacom synonymickom slovníku (Viggovi Mortensenovi). ()

G1n

Virgil Cole a Everet Hitch jsou dva lidé, kteří společně putují světem, aby mohli bojovat proti zločinu a bezpráví. Virgilova postava je zastřena minulostí a zastřená zůstane i nadále. Jeho osoba mi tak přirostla k srdci právě tímhle neznámým a zajímavým. Stejně tak mi však přirostl k srdci i jeho přítel, který je Virgilovi věrný na život a na smrt. Je opravdu dechberoucí sledovat sílu jejich přátelství. Vždyť který muž by bez váhání rozetnul provaz, na jehož jednom konci stojí milovaná žena a na druhém přítel, s takovou rychlostí ve prospěch přítele? Žena však nakonec bohužel stejně dosáhne svého a Virgila si udrží. A Everet? To, co nešlo vyřešit cestou právní, vyřešil jako opravdový hrdina, když se postavil největšímu padouchovi v okolí. Smutné potom je to, co je pro většinu hrdinů tak typické. Zůstanou sami… ()

Respex

Trošičku zvláštní pokus o oživení westernu dalšími ,,cool,, prvky. Harrisova režie je zvláštním způsobem rutinní a to platí i jeho herectví. To by mohl vykompenzovat skvělý Mortensen, ale scénář zničí veškeré naděje. Dobrý film bez něj nenatočíte ať se budete snažit sebevíc. Po téměř roce si film přesto pamatuji relativně dobře, takže nějaké kouzlo přeci jen má. Za mě 3*. Průměr průměrů :) ()

alienemo

Pohodový, komornejšie natočený western. Ed Harris a Viggo Mortensen su skvelá dvojka. Veľa vtipných hlášok a dobré natočené akčné scény a takisto zopár neočakávaných zvratov. Na druhej strane je tých prestrelok málo, Jeremy Irons nedostal dosť priestoru a tak je jeho postava ako hlavného záporáka dosť nevýrazna, Ďalším drobným mínusom je dĺžka filmu, ktorá je pre nedostatok akčných scén dosť zreteľna. V konečnom dôsleku ide teda o čistý priemer v rámci žánru. ()

josieaddms

Nevím jak ostatní, ale já si myslím že to byl absolutně zbytečný film. Úplně o ničem. Žádná zápletka, žádná myšlenka, žádná metafora, nic. Zřejmě si jen jeden herec hrozně moc chtěl natočit western, tak to prostě udělal, a ani nepřemýšlel o tom, jestli to bude vůbec mít nějaký smysl. Přišlo mi to nudné, nefandila jsem ani hodným ani zlým (a dokonce ani ošklivým) Virgil mě štval, a celkově mi bylo úplně jedno co s ním bude. Jednu hvězdičku za Ironse a Mortensena, protože tihle dva jsou ještě tak jediné, co se na filmu dá sledovat. Zellwegerová je moje hodně neoblíbená herečka, takže ta mě tam taky akorát dráždila. Vůbec mi to nepřišlo napínavé, ani akční, bylo to bez nadhledu nebo nějakého ulehčujícího vtipu, a já jsem z toho měla pouze dojem, jako že si přerostlé děti za hodně peněz hrají na cowboye. ()

Oonika

Vcelku koukavý film, i přes nataženou stopáž mi nepřišel nudný. Bohužel role Renée Zellweger mi neuvěřitelně vadila a film tím shodila pouze na tři hvězdy. Ale závěr, ten byl výborný!! ()

bearmeedek

Kategorie western je tak široký pojem, že porovnávat filmy mezi sebou a říkat dobrý western – špatný western, je těžké a povrchní. Appaloosa je svým pojetím zajímavý western a chování jednotlivých postav působí přirozeně. A dále film jako takový je dobré drama. Šerif Cole má neprůstřelné image, a proto působí překvapivě i úsměvně jeho problém s „odbornými“ výrazy a hlavně jeho shovívavost k chování „nadržené“ dámy. Hitch, jako poradce Coleova myšlení, je super a jeho dar na rozloučenou byl k nezaplacení. Ed Harris, který si napsal scénář, režíroval film a zahrál hlavní roli, zpívá také píseň v závěrečných titulcích. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdičková Harrisova kovbojská příprava na jeho účinkování ve Westworldu. Originální příběh včetně romantické linky, přestože Zellweger na nymfomanku není zrovna sexbomba, i když to možná bylo účelem. Když už je řeč o vizáži, na Mortensenovi ten knír i bradka vypadaly divně. ()

CerKar

Příjemný film se skvělou atmosférou založenou z velké části na charismatech hlavních postav - správňáci Ed Harris spolu s tichým a drsným (a vynikajícím) Viggo Mortensenem proti padouchovi Jeremy Ironsovi... Samotný příběh ale ničím nepřekvapí. Solidních 70%. ()

Lichty

Už jenom fakt, že šerif Harris a jeho zástupce Mortensen mají nahánět bídáka Ironse, budí tak velký respekt, že Appaloosa zavání střelným prachem už dopředu. Nakonec má ale kupodivu nejblíže ke komorní Krajině střelců. Příběh se dotýká několika témat najednou a ani jeden z hlavních hrdinů není nakonec popsán jako vyloženě obavy vzbuzující postava (Harris má dokonce problémy s ženami a výslovností). Zarazilo mě tedy, že je Appaloosa spíše příběhem o lásce k ženě, nežli o tom klasickém, pro westerny rozhodně typičtějším, dělání pořádku. Bohužel jsem ale od takových herců v hlavních rolích očekával o něco "chlapáčtější" záležitost a moje víra v řádnou westernovou tečku nakonec také nebyla vyslyšena. Přesto má Appaloosa něco do sebe. Je totiž neuvěřitelně suchá, uvěřitelná a díky svému zvláštnímu, leč trochu vleklému, feelingu rozhodně lepší, než 3:10 Vlak do Yumy. Fajn herci, fajn hudba, ale něco jako by tomu scházelo. ()

Tiiso

Ani velké nadšení, a ani velké zklamání. Víc než na průměr tento film nedosáhne a nemohu ale ani říci, že by mě výslovně vadil. Děj je lehce předvídatelný sice, ale to mě zase tolik nevadilo. Po první půlhodině mě bylo jasné že akci Harris nezamýšlel, takže jsem nějaké tvrdé střílečky ani neočekával. Vlastně mám k tomuto snímku rozporuplný názor. Kamera solidní, charaktery zajímavé (snad jen Renneé měla takovou zvláštní pozici ve své roli), příběh ne zrovna nejhloupější, ale jak jsem již podotknul trochu neslané nemastné. Prostě za tři. ()

godspeed

Vůbec netuším, proč to byl western. Stejný příběh by se mohl odehrávat s drobnými obměnami v jakékoliv době a prostředí. A blbý na tom je, že i kdyby to bylo sci-fi zasazené do daleké či blízké budoucnosti, tak mi takto odvyprávěný příběh prostě ze židle nenadzvedne. Dramatické to moc nebylo, ledaže neumíte vůbec předvídat a akční vůbec. Nejhorší ale byly romantické výlevy pistolníka Eda Harrise aka "celý život naháním a střílím zločince a štvance bez milosti", ale jinak jsem rodinný typ a kulit, zahradník. ()

alldo.raine

Příjemné, poklidné. Ed Harris si sám sobě zrežíroval pohodový western o přátelství dvou mužů a ženě s touhou po dominantních mužích. Potom tu samozřejmě musí být i padouch, který ani není moc výrazný a všimnete si ho víceméně jen tak v traileru. Ústřední dvojice je velmi zajímavá, moc mě bavilo sledovat jejich rozhovory. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty