Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Sakyvanity

Miluju Burtona i Deppa. Oba patří do mojí Topky. Avšak to se kryje s tím, že nemusím krev a násilí. Hudba skvělá, námět dobrý, herci úžasní. Sice jsem tu měla jen 4*, ale po druhém shlédnutí dávám i pátou:). ()

Purity1711

Ak nemáte radi krv alebo muzikály, Tim Burton a Johnny Depp vás presvedčia o opaku. Film srší depresívnou atmosférou starého Londýna, je to jednoducho úžasné dielo so skvelým hereckým obsadením, spevom a s voňavými mäsovými koláčikmi :-) ()

zuzza11

Ten konec byl tááák romantický..... jinak skvělá komedie, bavila jsem se. Humor, krev, skvělí herci.... super! ()

m.xFuck

Super! Perfektní stylizace, slušné pěvecké výkony, Johnny a Helena skvělí. Mně se to prostě líbilo. A gore efekty jsou taky šťavnatý jak syrovej steak. Já jsem byl spokojen. ()

BenchPress

Sweeney Toddovi můžu některé věci pochválit, ale hodně věcí zkritizovat. Burtonova režie a styl je opět, už od úvodních zajímavých, leč dlouhých titulcích opět výborná. Se samotným příběhem je to horší. Film má skoro dvě hodiny a prakticky 80 minut šíleně nudí a pouze pozorujete nas*ného Deppa jak plánuje svou mistrovskou pomstu. Závěr filmu ale graduje, má napětí a díky nečekanému konci si u mě film dost polepšil. Ale není to důvod mu kvůli pár minutám odpustit (pro mě) nudnou většinu filmu. Ospalá díra je v rámci žánru od Burtona jasně lepší. Muzikály moc nevyhledávám, ale tady to byla dobrá volba, protože když si představím, že by se tenhle příběh odehrával normálně bez zpívání, tak by to bylo hrozně divný. 3/5. ()

Max Q.

Jedním slovem rozpačitost. Na jedné straně skvělá vizualizace na druhé straně slabší děj se slabými písněmi, z nichž za zapamatování nestojí snad ani jedna. Možná na druhý poslech, ovšem problém je v tom, že podruhé si to už nepustím. ()

gotham

Mám z toho rozporuplné pocity. Děj i příběh by se mi celkem zamlouvaly, i jednotlivé postavy jsou dobře napsané a zahrané, ale vůbec mi zde nesedí hudební čísla, jak co se týká stylu hudby tak interpretace. Když to srovnám s Chicagem nebo Moulin Rouge, tak jsou hudební čísla dost kostrbatá a nekvalitní. Neřekl bych že je to Deppem, byť on zpěvem opravdu nezáří, stejně špatní mi přijdou i ostatní. Navíc i krvavé scény mi přijdou zbytečně obscénní, přehnané. Ale zase ztvárnění temné části Londýna je brilantní, stejně tak herecké obsazení a příběh. Sečteno a podtrženo, kdyby Burton natočil temné drama o masovém pomstychtivém vrahovi a vykašlal se na muzikál, byla by to pecka. 60% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Nechte mě předeslat, že muzikály mám prostě hrozně ráda! - Na Sweeneym jsem byla v kině. Seděla jsem tam sama, nasávala atmosféru, která se mi někdy, být naprosto upřímná, hnusila, ale zároveň mě nasávala do sebe jako ubrousek krev, když se říznete při holení. - ale nebyl to šedý, depresivní pocit, ale jaksi něco hutného a hmatatelného a skutečného, kouzelného. - ano, je to tvrdé, hudba někdy zatáhne za uši a Johnny ten hlas nemá kdovíjaký, ano, je z toho něco cítit (myslím to doslova, jakkoli divně to zní), ano, skončí to špatně a ano, je to vizuální, dramatické a tragické. Normálně si najdu na muzikálu alespoň jednu písničku, kterou bych si stáhla a pouštěla, ani to se nestalo. Ale pro mě to všechno funguje!!! Má to být šedé, má to být tragické, má to být drsné, má to být agresivní. Vždyť se tam zabíjejí lidi, melou se na kousíčky a ještě se u toho zpívá! Totální vrchol! A mě to baví! "My hand is complete again!" ()

Domas88

Nenávidím "muzikáli" (jen Pomádu tu prozměnu miluju:D ) Ale tohle je druhy film kde mi to tak nevadí :) Mně se líbí jak je vždycky v klidu zabije :D ()

Weany

Já jsem si tenhle Burtonův hororový muzikál opravdu užila. Hudba se mi moc líbila, broukala jsem si to pak celý den, a ponurá atmosféra s vraždícím Deppem a šílenou Carterovou byla dokonalá. ()

Scorpionka

Jeden z mých TOP, naprosto dokonalí herci, úžasná hudba a ono temné prostředí Tima Burtona a díky hereckému obsazení také trochu možnost zavzpomínat na Harryho Pottera. A když si tam Johnny Depp vystřihne duet s Alanem Rickmenem, nemůžu být víc nadšená. ()

Meow86

Při představě, že stojím “dole“ v té pekárně, úplně cítím ten mrtvolný pach už studené krve a nasládle hnilobný smrad ještě nezpracovaného lidského masa. Mmm. Dvě koblihy zabalit a jednu hned do ruky, prosím! Perfektní ďábelská atmosféra. ()

Eraya13

Co na tento umělecký skvost říct? Hned při první scéně mě film nadchnul a nechal v očekávání, co bude dál. Dvě rozmlouvající postavy a poté krátké vzpomínání o nešťastné ztrátě Benjamina Barkera. Film je jako taková pomalá rozvíjející se mozaika, která pomalu odkrývá své části. Rozhodně nenudí. Ke konci se samozřejmě atmosféra začíná stupňovat a litry krve také přibývají... Co na to říct? Něco takového jsem přímo hledala. Hudba a celkové podání je jednoduše podmanivé. Možná konec bych si představovala trošku jiný, ale i tak se s ním spokojím. Kdo se rád nechá podmanit hudbou a krvavým příběhem s trochou romantiky, nebude rozhodně litovat stráveného času. 90% ()

holka218

Zpočátku jsem se toho bála, protože nemám ráda muzikály, ale nakonec z toho je opravdu slušný film. Dvojice Johnny Depp a Helena Bonham Carter je skvělá. Navzájem se doplňují a opravdu jsem jim jejich role věřila. Ostatní herci nemají moc velký prostor. S krví se ve filmu rozhodně nešetří, ale zase to není takový ten film, ve kterém by krev tekla po celou dobu jeho trvání. Ponurá atmosféra Londýna je udělaná vážně skvěle. Na to, že film trvá skoro dvě hodiny tak ubíhá rychle a pořád se v něm něco děje. Jenom konec jsem čekala trochu jiný a nevím, jestli se mi tenhle líbí nebo ne. ()

Knightey

Kouknul jsem na tenhle film, kdyz jsem dostal tip, ze je to dosti podobne Moulin Rouge. S casti ano ale z velke casti mi to pripomina Kill Bill, ktery proste nemusim. Z filmu mam opravdu smisene pocity a urcite ho uz videt znovu nemusim. Rozhodne ne v nejblizsi dobe. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)