"I'm freezing my nuts off!!!" - Tolik slavných jmen se podepsalo pod tuhle "tučňáčí frašku," že z toho až oči přecházejí. Ale nutno říci, že jsem se bavil. Flipper dobře poznamenal, že díky hlasu Boba Sageta si připadáte jako v How I Met Your Mother, ale s patřičně ostřejším slovníkem. No a když se rozjela hádka mezi tučňákem, kterému ... ehm ... mrzly koule a Samuelem L. Jacksonem, který celý příběh vypráví z vyhřátého studia v LA, tak jsem dostal hysterický záchvat smíchu. Takže pokud si potrpíte na podobné ztřeštěnosti a nevadí vám obhroublý slovník, můžu tyhle tučňáky i přes občasné nudnější pasáže doporučit. "You know what? F*CK YOU! Morgan Freeman has more talent than you in just a freckle on his ass..."(1.7.2009)

Miestami trochu nudný, ale inak celkom vydarený a vtipný parodický film. Ak čakáte dokonalú paródiu na Putovanie tučniakov, tak budete asi sklamaní, ale ak vám trochu hrubozrnného humoru nie je proti srsti, tak sa pravdepodobne pobavíte. A od skvelého rozprávača, Samuela L. Jacksona, sa možno dozviete aj nejaké nové veci ohľadom života tučniakov.(24.3.2008)

• playboxguest

Být to půlhodinová záležitost, klidně dám i za tři, protože jsem se ze začátku kupodivu i párkrát pousmála. Po dané půlhodince už jsem ale hodinky sledovala víc, jak cestu tučňáků za šukem. Překvapuje mě plejáda jmen stojících za dabingem, ikdyž ten je na celém filmu nejpovedenější, ale lidi, co jste na tom filmu viděli tak zajímavého, že vám stálo za to věnovat mu hlas!?(31.3.2012)

• MrHlad

Myslim, že kdybych si sehnal pár hodin záběrů na tučňáky, několik flašek alkoholu a zavolal pár kamarádům, tak bych to natočil taky.(8.2.2008)

• choze

Tak konečně doputovali přisprostlí tučňáci na dvd i k nám a trvalo to pouhé 4 roky, bravo distributore. A ten český název, bez komentáře. Průměrná dabérská parodie s pozoruhodným hlasovým castingem, u které jsem se sice permanentně uchechtával, ale nikdy nešel do kolen. Mě prostě hádka postavy s vypravěčem ještě nikdy nikde nepřišla vtipná.(13.4.2010)