Cimrman v říši hudby

(divadelní záznam)

Původní partitura byla v žalostném stavu: noty nedbale znamenány, linky porušené, papír samá šmouha. Věnoval jsem rekonstrukci tu největší péči: šmouhy jsem vygumoval, linky podle pravítka obtáhl, bříška čtvrťových not začernil, k osminkám a šestnáctkám přidělal ocásky. Myslím, že dnešní podoba díla obstojí i před nejpřísnějšími měřítky. (oficiální text distributora)

axik

Hodně, hodně, hodně podprůměrná záležitost ve srovnání s ostatními skvělými kusy. Úspěch českého inženýra v Indii na papíře skvělý, na prknech znamenajících svět děsivý. ()

Chladek

Zavolejte, Coloneeelaa.....je to další s úspěšných her, a podle mě moc dobře zpracované ve smyslu hudební opery. Je to aspoň jedno dílo, které vybočuje a neubírá se stejnou cestou jako ostatní. Podle mě má tato hra nejlepší úvodní referát, ze všech her. Hlavně tedy, pokud je obsazen P. Vondruška. "Tedy žaket, že" ()

kubilov

Pravděpodobně nejslabší Cimrmanova hra, přesto to je stále silný nadprůměr, ve kterém zejména v první části exceluje Pavel Vondruška a ve druhé Petr Brukner. ()

Pjotrik

Přednášku zachraňuje opera V Chaloupky stínu, dochovaná bez hudby :))). "Hej hola sousede!Hola, hola, hola. Hej hola...sousede, hej hola, hej hola...hej hola!!! "Pravdu máš..." Opera je zajímavá, ale cimrmani jsou mistři slova využívající akademického způsobu mluvy, což ve zpívané formě nelze. Brukner ale potešíl "Das isi doch die erste faaaaase!" 80% ()

mnaucz

Seminář je skvělý. Celková opera se mi velmi líbí hlavně začátek. Colonel je prostě bezkonkurenční. Celkově skvělé dílo. Mně se libí, jenže pro diváka hudebním světem nepolíbeným, to asi moc není. I přesto je to pro mě zábava a myslím. že tři hvězdy je správné hodnocení pro diváka hudbou nepolíbeného. Já jím však nejsem a proto 5 hvězd. Geniální umím to zpaměti. Vezmu-li pak v úvahu starší verze kde je Krišna ještě Unger, Colonel Weigel, Wagner Vozáb, tak je to na 5 hvězd. Vůbec staré verzi opery jsou dobré. I jedna v podobě Unger, Svěrák, Čepelka, Smoljak. Už si to zpívám s nimi zpaměti Takže za hru dávám 5. Navíc pan Smoljak už v opeře spíše jen preluduje než, že by zpíval. Tady bych rozhodně radši viděl pana Čepelku. Ten opravdu hezky zpívá. Pan Smoljak, bohužel hezky zpíval, jenže tak v 70. 80. letech, kdy se dle mého soudu dokázal víc odvázat. Možná to je věkem, ale pan Svěrák, to dělá dodnes. Možná to už neměl povahu, ale za mlada byl prostě skvělý. ()

ZekiZeki

Ze dvou výprav za exotikou v podání Járy Cimrmana dopadla hůře ta africká. Tato indická naproti tomu humorem nešetří. ()

Skylwalker42

Hezké.. typicky opět dobrá přednáška.. Vondruška válí :) jen slabší hra.. zde se vydali špatnou cestou. Ale Svěrák je geniální. Ten chlap je správně vtipný za každou cenu. ()

FuLister

Přijde mi jen trochu smutné, že s úspěchem českých inženýrů a potupou těch německých, to dnes není tak úplně pravda. Ale nakonec to stejně skončí stavbou pivovaru a vařením píva, takže to je docela reálné a to musím ocenit. Jinak bych vůbec neřekl, že je to nejslabší Cimrmanova produkce. ()