Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

Pitryx

Tak scény v metru rozhodně stojí za vidění. V tomto punktu nejsem pro digi krev, ale klasické sáčky. Zde je však toho digitálního až moc. Přesto mi to nevadilo a efekt s letícím okem jsem si pustil víckrát. Nu, ke konci se trikaři hodně polepšili, ale i scénář přinesl nejedno překvapení. Za což přidávám do plusů.       *** A PŮL ()

johnsnow

SPOILER ALERT:Typický kitamurov gore štýl. Čo je však nečakané, tak to je mysteriózno okolo nášho mäsiara. Ja som myslel, že je to psychopatický vrah a čuduj sa svete, je to lovec pre dáke potvory. Koniec kurevsky nečakaný, ale mne osobne sa páčil. Za silné 4* ()

PeterFLJilek

Chcel som dať dve hviezdičky, taký nižší žánrový priemer z konca osemdesiatych a začiatku deväťdesiatych rokov, ale až potom som zistil, že to bolo natočené v roku 2008. :) ()

Mamlas

Po úvodní dlouhé nudné seznamovačce to má slibný vývoj. Bohužel jen chvíli. Pak následuje víceméně nuda až do konce, který je zajímavý, ale pak to nakonec skončí stejně dost hloupě. Kazí to zejména jakésy sny hlavního hrdiny, úplně zbytečná dějová linka s jeho ženou, vykecávačky, zpomalovačky, protivné pokusy s kamerou a digitální krev. Na druhou stranu je tam dost násilí, ale tohle gore nezachrání rozporuplný pocit z tohoto moc se vlekoucího filmu se zmateným ujetým koncem. (46%) ()

adamix

Je to béčko ako bič, to bezpochyby. Ale viete si predstaviť situáciu, kedy idete v noci prázdnym metrom a tu zrazu z dverí vybehne na vás Vinnie Jones s mäsiarskym kladivom a pohľadom smrtky a nechá po vašej kedysi nazývanej tvári krvavý guláš? Ten chlapík si to tu poriadne užíva, aj keď neprehovorí ani slova a z tváre mu nezmizne ten istý chladný výjav. Gore efekty sú miestami nechcene smiešne a konanie postáv ešte viacej, ale záverečná akcia je hotová satisfakcia a to rozuzlenie mi nezapáchalo lacnotou, skôr mi pripomenul svojou odvahou starý EVENT HORIZON. ()

jack_scott

Hezký snímek co potěší celkem fajn pojetím,hlavně pak propracovaností a tím že rozhodně nenudí. Povídku jsem nečetl,ale rozhodně to není nutné a snímek baví slušně. Občas jsou některé ze scén trochu klišé a předvídatelné, ale spíš převažují nečekané momenty. Obzvlášt konec je skutečně nepředvídatelný. Herecké výkony jsou ucházející, ze samotného provedení nejvíc vyčnívá režia a kamera,to je skutečně celkem fajn. 80% ()

oliveros

Štýlovo poňatý horror, ktorý má u mňa za svoju jedinečnosť veľké plus. Cítiť z toho knižnú predlohu, čo filmu dáva akúsi latentnú hĺbku. Chytľavý vizuál ma okamžite dostal, no je možno až natoľko špecifický, že pochopím, ak niekomu nesadne. Kitamura sa tvorbou bavil a mne to ako divákovi veľmi imponuje. Herci ma presvedčili, že tiež žijú tým, čo hrajú. Na Midnight train sa dobre pozeralo ale necítil som z neho mráz na chrbte. Štyri hviezdy. ()

Babulik

Imbecilne brutálna vyvražďovačka s litrami kečupu, na záver vyšperkovaná dementnými príšerami požierajúcimi ľudské mäso...tak toto zrovna nemusím. Jediný svetlý bod predstavuje Jones s jeho "vylešteným" mozgom a tĺčikom. Nasprostastý koniec však celý film definitívne strháva kamsi do žumpy filmových sračiek s podobnou, pre mňa ťažko stráviteľnou tématikou... ()

Simo16

Začalo to dobre, povedal by som, že až veľmi dobre.Neskor sa to zvrhlo až natoľko, že som vedel, že toto sa dobre určite neskončí.Síce mám radšej horory, ktoré sa končia zle, ale tento sa skončil nielenže zle, ale bez štipky logiky a myslenia.Pre mňa absolútne nemá význam pozerať niečo, kde na konci vystúpi pár primitívnych príšeriek.Je mi ľúto, ale tento film by bol omnoho lepší, keby sa skončil dobre.Jeden z mála filmov, ktorému by to pasovalo.Bohužiaľ nestalo sa tak a mne nezostávalo nič iné, len dokončiť tento film, vypnúť DVD a zahrabať tento horor niekde ďaleko za domom. ()

xSxEx

Cetl jsem ze na tom delali evropani a japonci a to by mozna odpovidalo... velice zajimavy film - predevsim finalne (pokud myslite, ze tusite, jak to dopadne, tak se mylite;) Dale pak si myslim, ze si film zaslouzi dobre hodnoceni za EFEKTY s velkym E ()

Martin888

Film je zpracován podle povídky Půlnoční vlak smrti, která vyšla v Barkerově i u nás vydané sbírky Kniha Krve 1 a autorův rukopis jde vidět na každé minutě tohoto film. Hodně lidí kritizovalo gore efekty, zřetelně dělané počítačově, jenže kdo se soustředil jenom na to, tak ten film moc nepochopil. Celých 98 minut je z filmu cítí atmosféra tak silná, že by se dala krájet a samotný závěr vyráží dech. ()

Rastman

Zdá se, že na co šáhne Clive Barker, to se mění v bronz. Proč bronz? Protože zlato to není, něco tomu chybí, ale jinak je to dobré. Ten kdo čte bedlivě popisky a titulky bude u filmu poměrně dlouho čekat na ten správný hororový nádech a hlavně kompletně jinou atmosféru, protože jinak jde pouze o "pátrání po vrahovi z metra", jehož vraždy jsou ukázány v celém detailu. To, že je ke konci atmosféra z "páchám zlo" přeměněna do *spoiler* " páchám zlo abych udržel větší zlo" mi přišlo mnohem více jako scénáristická lenost, než-li děsivé odhalení. Příběh začínajícího fotografa by byl mnohem zajímavější, než ten náhodného detektiva. Jako ve většině vyvražďovaček se dlouho ptáte proč, tady mi ale odpověď přišla poněkud dost nudná a laciná. Holt, s povídkou se pracuje jinak, než s filmem. ()

Ygan

Beru absurdní blbinu s dobrou atmosférou, záporákem i odvážným gore. Jen kamera mohla být přehlednější a taky by neuškodilo ještě více mordů, více nápaditých. Asi polovina vražd byla jen stereotypním bouchnutím po hlavě a maximálně cáknutím špatně namíchané krve. Když už krvavý nesmysl, tak pořádně dotažený. A už mi přijde trapné vyčítat pointy současné hollywoodské (nejenom) hororové produkci. ()

pasqviL

Jedna hvězdička za některé zajímavé psycho scény s hlavním zabijákem. Jinak Do půlky filmu by to ještě ušlo, ale co se potom rozjíždí je zběsilá jízda kde si scénárista ujížděl na tvrdých drogách a splácal dohromady vše co mu přišlo pod ruku do jednoho filmu, kde to dovršilo pár hvězdnými hláškami např "A těď služ" apodobně. Kde sou ty časy kdy prostě masový vrah byl prostě masový vrah a né nějaký nemluvící zástupce čehokoliv ? ()

Dr.Loomis

Nebýt toho stupidního konce z nějakýma trolama co žerou mrtvoly. Tak bych možná dal větší hodnocení.Vinnie Jones mě ale nezklamal,ale to nemůže zachrábit celý film. Pro mě 65% ()

Adrii

Zprvu film neplnil má očekávání, ale když jsem se přesto přenesla, tento thriller mne vtáhnul do děje. 70minut bylo poměrně zajímavých. Vrah v metru, krvavé scény, pár skutečně dobrých záběrů například v řeznictví... Ale ten konec, ty monstra a ty dvě věty k monstrum...to jsem fakt nepochopila! ()