Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

Tydlidáš

4/10 - Až na Vinnieho Jonese a jeho výraz tam nic extra zajímavýho neni. Navíc spousta nelogickejch momentů a hlavně to, že sem se spíš smál než bál u záběrů typu letícího voka. Tohle by mi víc sedělo pro nějáký nadsazený béčko a né do takovýhleho hrozně vážně branýho vyvražďováku. Postupný krimi odhalování řezníkovy postavy, brutální scény a řeznický kladivo jako nástroj masovýho vraha určitě potěší. Závěr chtěl možná trošku víc rozvíst, tohle to nedovysvětlený vyhrocení v úplnym závěru bylo krapet divný, ale nasadilo to aspoň nějakou pointu celýho dění. Vinnie Jones beze slova zahrál jako velký pán, jinak ovšem podprůměr... ()

danielosbourne

Barkerovka s hutnou atmosférou, tak jak to má být. Film je možná ještě o něco děsivější, než byla Barkerova povídka. A to už je co říct. ()

Carlinhos

Slušel by tomu trošku propracovanější závěr, ale jinak výborná podívaná, která boduje zejména naprosto dokonalou atmosférou a Vinnie Jonesem. ()

AdamesWWE

[6/10] Originálny námet, dobre premyslený, slušne natočený, ale záver odláfknutý. Herci perfektný, Bradley Copper a Vinnie Jones, krv, brutalita, efekty slušné. Celkovo veľmi dobrý horor, či už scenáristicky, herecky, brutalita, alebo po stránke spracovania. Kvalita, ktorej štvtú hviezdu nedám kvôli záveru. ()

Corpsegrinder

Slušnej vlakovej horor kterej z království tří hvězdiček vytáhla hlavně konečná pointa a naprosto suprovej soundtrack kterej přihrává tý mysteriozní atmosféře dělící se o film s brutalitou skoro až splatterový úrovně. ()

lukasch

První polovina měla dobrou atmosféru, ale pak se všechny postavy začaly chovat jako úplní idioti. Otravná klišé se zrcadlem nebo zakopnutím, když někdo někoho honí mě už taky štvou. Závěrečná bitka byla nepřehledná a nudná. Vinnie Jones tam ale dobře pasoval. :) ()

XdanteX

kde jsou ty časy kdy i ten nejBéčkovější thriller s Lambertem mohl zpříjemnit večer napětím a nějakým tím zajímavým twistem.... Po filmu jsem sáhl kvůli Vinniemu Jonesovi....každopádně tohle je slabota.... ()

HonzysKISS

Bylo to dobrý, ale trochu mě to zklamalo. Čekal jsem, že to bude víc mysteriózní a děsivé. Naštěstí s tou brutalitou se moc nešetřilo. I když je jasně poznat, že je to fake, tak se mi moc líbila. Moc mě nebavil ani ten příběh. První hodina byla ještě fajn, ale potom se odehrávala klasická krimi hrdinovka. 59/100 ()

Harapes

Po delší době konečně kvalitní horor.Zápletka filmu je tedy jednodušší,ale kamený výraz Vinneho Jonese a napětí to plně vynahrazuje.Doporučuje 10 z 10 řezníků.Dobrou chuť. ()

Lionheart

Dost jsem se u toho pobavil (mnohem líp než u některých opravdu myšlených komedií). Horor to rozhodně není. Hvězdičku za Vinnieho Jonese a za konec, který se tam podle mě absolutně nehodil a který mi trochu připomínal Plán 9 z vesmíru:-) ()

Teabag

Tak takhle ano! Mlčenlivý řezník (Vinnie Jones) a zvědavý fotograf (Bradley Cooper) mě vcelku dostali. The Midnight Meat Train je nejen krvavý a brutální horor se špinavým vizuálem (škoda jen některých odfláknutých efektů), ale i napínavý film se zajímavou pointou. ()

TERRORDROME

Hríbami obrastená gorila v obleku jazdí po nociach vlakom, v aktovke má kladivo a neskorých cestujúcich ním vraždí aby ich predhodil ako potravu pradávnym monštrám ( spojler, no a čo! ). Jednoduchá a jasná story ktorú nedokázal pokaziť ani Kitamurov polotalent. Polo preto, lebo u neho ide ruka v nohe vizuálna nápaditosť spolu s neschopnosťou udržať vyprávanie tak aby sa nerozplizlo na beztvarú hmotu. Toto je zatiaľ jediný prípad keď sa mi jeho film páčil bez akýchkoľvek výhrad. Vraždy sú poriadne brutálne, krv strieka jedna radosť, hlavy sa oddelujú od tela a bulvy vyletujú z jamôk. V niektorých prípadoch to pôsobí až prehnane vyčačkane keď tam kamera krúži okolo ako v Matrixe a guľky spomalene prechádzajú mozgom, ale nepochybne to vyzerá dobre a je fajn že to nie je odbavené iba nejakým rutinným striekancom na stenu a strihovou odjebávačkou. Taktiež je Polnočný Vlak jedným z mála filmov ktoré využívajú potenciál Vinnie Jonesa aj keď za celý čas povie len jedno slovo. V role zabijáckeho Terminátora z metra je rozhodne presvedčivý. Bradley Cooper ako fotograf ktorý je mu na stope bol ale tiež fajn. V skratke - brutalita, rýchly spád a vizuálna premakanosť tvoria dohromady veľmi podarený kus ( mäsa ). ()

Savel

Každý to zná, tísnivý pocit v posledním prázdném opuštěném vagóne metra, zvláš´t pak v podstatně děsivějším newyorském. A co teprv když usnete a probudíte se v doku. Prostředí pro horor jak stvořené. A máme tu kravaťáka s nepřátelským obočím, no...asi chlápek co nenavidí svojí práci v kanceláři, dělá dlouho do noci za pár dolarů a pak si vybijí zlost. Paráda. Určitě tu budu investigativní reportér nebo charismatický fotograf, ktereému to nedá a začne po něm pátrat. Prosté leč napínavé, Hitchock se spokojeně usmívá a neonoir atmosféra může růst. Jenže počkat. Není to mladej Raimi? Vrah se k němu blíží s paličkou na maso? To přece nadělá paseku ne? To oko proti kameře je kvůlu 3D obecenstvu? Jo takže gore béčko? No dobrá....CO? Byla ta UFO démonická konspirace nutná? Jo taaak....ono se to dědí.....o čem sem to mluvil na začátku? ()

lucijelucije

Masakrální film, a i když víte, kdo je ten zlej a o co vlastně jde, stejně je to brutální 90 minut sledovat tento příběh. Klobouk dolů Vinniemu =). Jde z něho strach a v tomhle thrilleru bych ho potkat nechtěla. Jinak je to béčko, kterému další šanci nedáte. Spíš slabší průměr. ()

Zyne

je to celkem fajn, mordy zajimave, krvi se nesetri. bohuzel prave i nektere ty efekty pri mordech jsou tak blbe udelane, ze film diky tomu hned ztraci na zajimavosti. ukazkou je predevsim smrtici uder do hlavy Teda Raimiho... jinak je namet skvely, a priznam se, ze jsem sice cekal nejake spiknuti, ale ne s takovym cilem a tudiz si samostatnou hvezdicku zasluhuje prave pointa filmu. celkove jako film je to pak prumer tezici pouze z urcitych vizualnich citeni rezisera, ktere jsou prave ale srazeny jiz zminenou urovni efektu ()

Zombi

Pěkně natočená brutalitka s výbornou kamerou, která se ale k některým hororovým scénám moc nehodí, lépe by se vyjímala v akčním filmu. Stejně tak digitální krev v některých záběrech není zrovna ideální, ale jinak si příznivci gore a krve přijdou opravdu na své. Atmosféra je docela povedená a Vinnie Jones je správnej kruťák s bourací palicí. Škoda závěrečného odhalení, které je sice podle knihy, ale je divné a nesmyslné, slabší 4. ()

sona123

Půlnoční vlak je odporná nechutnost, která je navíc ďábelská v tom, že má propracovaný děj a strukturu příběhu. Nejedná se tedy o čistě horor, kde jsou hektolitry krve (které tu jinak ale jsou a dost), ale i thriller, který není až tak úplně z cesty. A tak když už člověk má dost detailně zobrazovaných nechutností, kterým je věnován skutečně velký prostor (vytahování mrtvole zubů z čelisti, nehtů, pěkně jeden po druhém apod.), do určité míry ho zajímá, co bude dál, o co vlastně jde, kdo je hlavní zloduch. A výsledek u mě byl, že jsem se celou noc budila s děsivými sny a na dlouho už nechci žádný horor vidět. Ty pouhé dvě hvězdičky jsou tedy jednak za probdělou noc, ale i výslednou ubohost - on to vlastně je poměrně blbý film. ()

mazadlo

Na jednu stranu je tento film strašně zábavný , splašky krve , odletující končetiny atd atd...Dobře pokud hodnotíme pouze tuto část filmu pak si zaslouží pět hvězd. Ale bohužel je tu ještě za tím vším jakýsi toporný příběh který se snaží působit temně a zajímavě. Ale ani jedno nezvládá. Spíš se na konci pousmějete nad tím jak na takovou triviálnost v závěru mohli přijít. Snaha ukončit film alá Zrcadla nebo Šestý Smysl pak vyznívá skutečně trochu na omdlení. Ale na jedno zfouknutí to film je....nevyčerpá ale ani nedonutí zapnout si ho znovu. ()

smetyl

Opravdu povedený film. Vystihl Cliva Barkera a to se opravdu téměř nestává (a vlastně to není ani moc možné). Půlnoční vlak jako povídka byl naprosto úchvatné dílo hodné mistra Barkera. Film tak mistrovské dílo není ale dokázal alespoň zčásti vystihnout neskutečnou atmosféru povídky. ()