Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

iolaos

Ani reprezentativní patok ze zapáchajících vod Hollywoodu, ani horrorová žiletka, jak sem po recenzích očekával. Vizuálně a zvukově podmanivý thriller v brutalnějším provedení, který se v půlce potápí do pozice komerčního propadáku s korunovaným závěrem prosraným natotata. Barkerově předloze lze zazlívat jen finiš, jinak potenciál byl ohromný, ale zpracování bolavé a neatmosferické .. 5/10 ()

kaylin

Snímek „Půlnoční vlak“ se scenáristicky snaží o trochu moc, než by bylo skutečně potřeba, ale vynahrazují to dvě skutečnosti. Skvělý Vinnie Jones, jenž se pro tuhle roli prostě hodil dokonale, a pak triková stránka, kdy maso a krev, které zde jsou, skutečně vyvolávají dojem, že jste na jatkách. Hnusných lidských jatkách. Jen když žena visí za nohy, prsa prostě visí taky... ()

IllIlIlIIl

Jo jako horrorové efekty, kdy je člověk rozsekán kladivem do posledního kousku, jsou nadprůměrné, ale celkový příběh o ničem....a hlavně závěr filmu, kdy divák očekává aspoň ,,něco,,, tak přichází pouze obrovské zklamání. ()

RAiken

Ten film má neuvěřitelnou spoustu kladů: a) neuvěřitelně mňamózní vraždící nástroj – řeznické kladivo b) pečlivě gradovaný děj c) tísnivou atmosféru d) a… především… masivně vraždící hovado Vinnieho Jonese, který povznáší pojem vraždící monstrum na vyšší úroveň. Navíc překvapí skvělou hudbou a především vytříbeným hororovým vizuálem režijního mága Kitamury, který plně nahrazuje jeho nepříliš vydařenou schopnost vyprávět příběh v době, kdy před kamerou neprotéká krev či nevypadne alespoň jeden tělesný orgán. Projíždět se půlnočním vlakem je jako pomalu padat do propasti a snít přitom nejhorší noční můru – zkrátka paráda. Dodatek 1: Vámi zatracovaný závěr byl pro mě naopak lahodným bonbónkem, jako by ho ochutil samotný Clive Barker. Dodatek 2 (osobní úleva): Boha jeho, ještě že to pražský metro jezdí jenom do půlnoci… ()

K.I.N.G.

Celý život jezdíš metrem a nic. Pak se jednou vracíš půlnočním expresem domů, nastoupíš do něj, procházíš kolem sedícího chlápka, co vypadá jako Forrest Gump po steroidech a jelikož život je jako bonboniéra a ty sis vytáhl bonbon napuštěný prudkým jedem, brzy ucítíš velké ocelové kladivo na svém týlu. Pak už přijdeš jen o nějaké maličkosti, které by ti mohly překážet v tom, aby jsi splnil své poslání, tedy věci jako zuby, nehty nebo třeba oči. Mrtvý a pověšený na háku jsi pak takový, jakého tě chtějí. Kdo? To se nechej překvapit. ...K filmu jako takovému se vyjádřím jen ve zkratce. I přesto, že jde o pořádně napínavou a strhující jízdu, přehnaná snaha o digitalizaci efektů tu značně narušila celkovou atmosféru a to filmu velice ublížilo. Mimochodem, malá faktická poznámka. Zahrál si tu i Ted Raimi, který má skoro v každé své roli stejný osud, jako Kenny ze South Parku. ()

stration

Pro mě masakr roku. Barker se z toho nezapře a je to výborně natočené a zahrané. Od chvíle, co znám Vinnieho Jonese, pojedu pouze v přeplněných vagonech metra. Teda přeplněných živými... ()

Hadža

Brutalni a napinavy horror ,kde v New Yorskem metru na nocnich linkach likviduje reznik s neznameho duvodu bestialne sve obeti!Po jeho stope se vyda fotograf a docka se nemileho prekvapeni......Neni treba zde patrat po nejak zvlast hlubokem pribehu,ale krvave sceny jsou natoceny pekne,film ma spad i zaverecne prekvapeni,kvalitni drsna podivana! ()

Vampireman

Jako zábavnému béčku, kde Ted Raimi fakt vyvalí bulvy, bych odpustil digitálno i snahu o poukázování na dopravní problematiku. Ale kvůli nadbytku záplat, které Půlnoční vlak trapně zeseriózňují na multižánrový thriller, ne. ()

beran-ek

Vinnie Jones je na podobný role prostě borec. Film je vcelku taky slušný, jen mi nesedlo to konečný rozuzlení a vysvětlení filmu.. ()

dawe04

Netřeba se ani dívat do papírů, aby bylo všem jasné, že tohle točil Japonec. Krev, oči i další lidské orgány lítají po vagonech posledního nočního metra s neskutečnou elegancí a zábavností. Příběh má dost nedostatků, postavy se chvílema chovají nesnesitelně dementně, ale je to prostě cool. Úchylně brutální guilty pleasure s pořádným záporákem. ()

radomiil

Vcelku ponurá záležitost v ještě ohavnějším okolí a prostředí starého podivného metra,završená nekompromisním průvodčím-asistentem mimozemské rasy řeznické. ()

Dubro

Pokiaľ Kitamura točí na povrchu, tak tie puzzle, či čo to tam skladá, akosi nedržia pri sebe, no KEĎ sa rozhodne nastúpiť do metra, TAK s dychberúcou kamerou, premysleným strihom, s Vinnie Jonesom a s oceľovým tĺčikom na mäso vyklepe také steaky, až očné buľvy lietajú. Doporučujem nastúpiť. ()

IceQueen

Brutálne a krvavé scény sú len malé úplatky pre diváka, no nestačia. Dôležité momenty sú kratšie a povrchnejšie ako tie nedôležité a čo bolo šarmantné z úvodu, opakovaním sa stáva trochu nudným. Hlavné postavy jednajú ako idioti a z toho bývam zúrivá. Barkerovo dielo má vždy riadnu dávku úchylnosti a do filmu sa jej na môj vkus dostalo len málo. To boli negatíva z môjho pohľadu, pozitíva si vychutnajte sami, lebo tento horor stojí za pozretie. Vinnie je úžasný s tým kladívkom, charizma sa mu uprieť nedá. ()

Eldrick

Žánrově hodně rozplizlá gore řezničina. Ze začátku si říkáte, aha, inspirace ZVĚTŠENINOU nebo De Palmovým BLOW OUT, pak najednou následujou digitální záběry jak ze SAW, který jsou až zbytečně přehnaný, Vinnie Jones je totální vypatlanej magor a je znát, že asi hodně koukal na TERMINÁTORA - ten pohled a pohyby! Jindy komediální Bradley Cooper tentokrát ukázal svou vážnější tvář a hraje přesvědčivě, kamera hází zajímavý úhly, atmosféra se dá krájet, jinak totální jatka, americká odpověď na francouzskou gore vlnu slasherů. Problém je, že film se celou dobu nějak tváří, aby to zas celý dojebal hodně uhozenou pointou. ()

GILLWANDER

Nuda. Predvídateľný dej (okrem záveru), slabé herecké výkony, hrozný scenár (Vinnie sa neráta), vizualizácia, efekty i kamera bola lacná. A nečakaný záver to úplne pochoval. Prečo tri hviezdy po toľkej nespokojnosti? Ani neviem. Možno tá brutalita a tempo, ktoré film sprevádzalo, možno to jediné dávalo filmu impulz aby nezhasol ako zmoknutá fakľa. U mňa slušný priemer, i keď samotný film mal určite na viac...60% ()

maverick10

Nocni metro - kdo by se nebal. Vdecne prostredi hororovych pribehu. A i zde je atmosfera nocniho metra desiva. Vinnie je dabelsky strasidelnej, inu nechtel bych mu nabizet cukrovi v nocnim metru. Konec filmu byl spravne ulitlej. Ale porad je to hororova sracka, o kterou by nezakopl ani Ed Wood. Ani jsem se nebal, jen jsem mel obavy z toho, co nam pan Kitamura ukaze za nechutarny. Opet stary znamy lekaci sceny, kdy hrdinka zavira zrcadlovy dvirka v koupelne a kdyz se zavrou objevy se v odraze zrcadla silueta kamarada, nacez se priserne lekne. Vyleka vubec tohle nekoho? Vsichni uz pri zavirani dvirek vi, co prijde. A tak je to po zbytek filmu. ()

SonG

Kdo řekl, že čím více krve, tím lépe???Podle mého by méně bylo více. Vinnieho mám rád, a i když je jeho výraz po celou dobu filmu stejný, i tak ho řadím ke světlým stránkám tohoto filmu. Ostatní ovšem žalostně selhává. Sice je zezačátku filmu celkem slušně gradovaná atmosféra napětí, jak si ovšem fotograf zaleze do mrazáku plného masa (mimochodem, neviděli jsme tu scénu už někde?) je s atmosférou ámen a celé se to zvrhne v hnusárnu kde proteče hektolitr krve za hektolitrem, aniž bych se u toho bavil. Za toto všechno bych dal 3 hvězdy, průměr je průměr, ale to co jsem viděl na konci mi totálně nesedělo a proto dvě hvězdy jsou tak akorát. Škoda, že si Vinnie Jones vybírá zrovna takové blbosti jako je tato...Má rozhodně navíc. ()