Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

mzss1

|30%| Uf, tak tohle mi teda moc nesedlo. Především závěr, který to totálně pohřbil. Byl jsem rozhodnut dát jen 1*, ale nakonec jsem se smiloval a dal nejslabší možné 2*. Vinnie Jones byl určitě jako řezník skvělý. Už jen tím jeho vizuálem. Krvavé to také bylo, ale ne tak, abych se bál či cítil nějakou brutalitu. Příběh není špatný, ale od té doby co V.Jones hlavního herce pořeže se mi role hlavního hrdiny přestala líbit. Začne tu být jedna nelogická scéna za druhou. Finále bylo celkem dobré, ale úplný závěr či pointa? Fakt jsem nepochopil počínání jisté osoby. No nic, to jedno shlédnutí mě nezabilo, jsou horší filmy tohoto žánru, takže tak. ()

DJ Obelix

Clive Barker je výborný spisovatel a Vinnie Jones je prostě bůh a ikona. Když je dal Ryuhei Kitamura, který se explicitního násilí a umělé krve rozhodně nebojí, dal dohromady, tušil jsem pecku. A měl jsem pravdu. Něco mi zde sice na plný počet chybělo, ale jinak nemám takřka co vytknout. Sympatické herecké obsazení, dobrá hudba, jednoduchý, leč originální příběh a hlavně VINNIE JONES JAKO ŘEZNÍK (Upřímně, umíte si dle jeho vizáže představit pro něj lepší řemeslo?) Takže dávám lepší čtyři s náběhem na plný počet... P.S.: A narážka na Forresta Gumpa byla špičková: "Life is like a box of chocolates" :-) ()

kingik

Může velmi brutální a velmi stupidní horor fungovat? Ale celkem může, pokud se režie ujme Ryuhei Kitamura, tak sice divák nebude plesat blahem, ale film koukatelný bude. Pokud se tedy rozhodnete nasednout na půlnoční metro, tak si dejte zatracený pozor, aby si k vám náhodou nepřisedl distingovaně vyhlížející Vinnie Jones, neboť za pár vteřín z vás beze slova nadělá fašírku a aby taky ne, když v tom má coby řezník v masokombinátu velkou praxi. Celé záhadě se snaží na kloub přijít senzace chtivý fotograf Bradley Cooper, který má atraktivní přítelkyni Leslie Bibb. Nakonec to dopadne tak nějak neočekávaně. A pitomě. Tento film je valnou většinu tak trochu jako nepropracovaná detektivka, ve které si daly dostaveníčko brutální scény a mírná psychologizace postav. Hororově film nejvíce vyhlíží ve své poslední čtvrtině, která je ovšem z celého filmu tou nejslabší. Dost mně vadil i fakt, že jsem se nedozvěděl zhola nic o postavě řezníka, ani proč a za jakým účelem vraždí zrovna v nočním metru a ne třeba odpoledne v parku někde ve křoví, anebo proč je jeho postava podána tak distingovaně? Odpovědí jsem se nedočkal, protože kvůli nesmyslně hloupému závěru (závěrečná pointa se sem moc nehodila a byla vůbec jednou z nejhorších, jakou jsem ve filmu viděl), ani nebyly třeba a slibné herecké obsazení nakonec nic moc ze svého hereckého rejstříku nevymáčklo. Solidní režie a drastické scény, to je hlavní náplň Půlnočního vlaku. Jenže, bohužel, tento horor vyznívá připitoměle. 60% ()

Omnibus

Zádumčivý pán sedí prkenně, jako prvňáček ve školní lavici a na kolenou svírá rukama velikou koženou kabelu. V podobné si nosíval můj strejda řezník krátkou, ale těžkou palici na prase při zabíjačce. Sedí bez hnutí a jen soustředěně zírá před sebe... Nepochopitelný strach a hrozná úzkost mě přinutily vystoupit dřív, poslední zastávku před konečnou. Ve vagonu s ním zůstali jen dva mladíci a fešanda k nakousnutí. Poslední vlak odjel do tmy tunelu a ty tři už nikdy nikdo nespatřil. Zmizeli beze stopy, skoro jako by je dal Kruťák z Podfu(c)k sežrat yorkshirským prasatům. Samozřejmě kvůli lepšímu trávení nejprve musíte oholit vlasy a vytrhat zuby. Klidně uznám, že tenhle horor se asi kultovním nestane a že pár vymazlených fujtabl nechutností doplňuje hodně dějové vaty. Ale já se bavil. Jen v závěru bych místo detailů krmení a detailní vysvětlovačky uvítal spíš ukázku „professional cleaning“ aby se nám v depu nehromadily krví a vnitřnostmi zaflákané vagóny. Ovšem myšlenka „předání poslání“ byla roztomile morbidní vychytávka. Pěkné. Až zase někdy v půlnočním metru potkám svého oblíbence Vinnie Jonese, půjdu si moc rád pro autogram. Vyhrnu si triko a může se mi podepsat třeba na... bůček. Ale hned rychle vystoupím! ()

Jordan

vadila mi digitálna nerealistická krv a niektoré digitálne klipovo-popové kamerové hračičky - lebo inak nápad/námet a vinnie boli presne to, čo je zárukou dobrého brutálneho hororu. ten záver je tiež príjemne "uletený" a ak sa mi nejaké efekty páčili, tak "bradavice". ()

Anderton

Polnočný vlak fanúšikom hororov odporúčam, špeciálne hororov starých talianskych majstrov. Lenže mňa to v modernom šate cool štýlu nového storočia baví omnoho menej, ako keby som sledoval ten istý príbeh v retro balení. Cooper si vystrihol pre neho extrémne netradičnú úlohu, čo mu kvitujem, ale Vinnie Jones je mi nesympatický v každej jeho hereckej polohe. Aj zabiják by mal byť svojim zvráteným spôsobom sympatický, a nie len hromotĺk pôsobiaci dojmom bezmyšlienkovitého robota. Koniec je vec vskutku zapeklitá, pre niekoho príjemné prekvapenie, pre ďalšieho rána pod pás. Ja sa prikláňam skôr k tomu druhému. Zase som nechal v práci zapnutú náhodou televíziu a opäť to bola chyba. ()

AppleCore

Masakr na nejvýšší úrovni, kterej je po režijní stránce hodně dobře natočenej. Potvory ke konci docela dobrý, ale ten konec měl bejt víc rozvedenej, protože jinak je to zas jenom další tupá bezvýznamná řezničina, která sice potěší, ale to je tak všechno. Když už udělali konec, kterej filmu dává příběh tak si na tom měli dát víc záležet. ()

Kudly4

Parádní herecké obsazení ! Bradley Cooper a Vinnie Jones v brutálním filmu, na který jen tak nezapomenete. Závěr byl trochu sci-fi, ale budiž. Takový masakr už od těch dvou zmiňovaných zřejmě neuvidíme, proto pálím plný počet. Ultra krvavá šílenost !! ()

teutates

Reznícka práca z oboch strán... Tak ako Vinnie Jones bezhlavo seká a reže svoje obete tak R.Kitamura bezhlavo točí a režíruje. Hĺbšiu myšlienku tento film síce nemá, avšak čas ubehne v celku rýchlo a snímok nenudí. Nič prevratné sa ale nedeje a Midnight Meat Train ostáva len priemerným snímkom na konkurenčnom poli. 6/10 ()

swamp

Velmi zajímavý horor se skvělým Vinniem Jonesem - přestože toho moc nenamluví, jeho drsná vizáž a strašidelné pohledy nenechají Leona (Bradley Cooper) klidným, ovšem zvědavost a touha po senzaci jsou silnější.. Tam, kde tento vlak nabírá rychlost, přichází závěr, který - jak jsme v poslední době u podobně laděných filmů zvyklí - vše kazí, jinak by se opravdu jednalo celkem o lahodu. Ale za zhlédnutí to rozhodně stojí - navíc se v jedné roličce objeví i Brooke Shields, která ve svých 43 letech vypadá opravdu výborně. ;) ()

Campbell

Výborný snímek, který se neštítí ukázat správnou brutalitu, či syrovost. BArkerovu povídku jsem nečetl, ale snímek se mi dost líbil. Jones je správně démonickej a slizkej hajzl, a Cooper je sympaťák. Potěšila mě cameo rolička Quintona Jacksona z A-teamu a překvapila mě role Teda Raimiho(naprosto super vražda). Film neztrácí tempo a neustále se tam něco děje(narozdíl od trochu horšího Book of blood). Jen škoda že atmosféra se nijak nevyvedla, v první půli je skvělá a pak upadne a nezvedne se.Ale za mě dobrý. ()

predators

Dost dobrá vyvražďovačka odehrávající se v Pražském metru... né, kecám :-) A ať je to metro, jaké chce, tak atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet...nebo sekat kladivem :-) Bohužel, opět jsem čekal jiný závěr, ale tak už to někdy bývá... :-) 70% ()

Eawy

Skoro som sa po...toto no viete čo. Už veľmi dlhú dobu som nevidela niečo podobne nechutného. Nadpriemerný horor pri ktorom som konečne pocítila zrnko strachu, mne sa to často nestáva. Okrem toho to bol prvý horor pri ktorom som nabádala hlavného hrdinu:,, Nechoď tam," atď.. Naozaj Vinnie Jones charizmaticky zabijacky dokonalý, Bradley Cooper nebol najlepší, za to som stiahla troška hodnotenia. Hlavná hrdinka mi nevadila. Dejová línia príbehu sa nádherne rozbiehala, krásny koniec. Úžasná práca z kamerou, po vizuálnej stránke dokonalé, scenár zaostáva, soundtrack sa hodí, teda zapadá. Bolo to veľmi dobré, horor ako má byť až mi vlasy stáli. Bolo by to na 5 hviezdičiek nebyť Bradleyho a toho, že mi tam vadila niekedy prehnaná práca z krvou, akože po smrti sa z neho valí 10 litrov krvi a tak. takže 75% Pekné. ()

Slartibarkfast

Vinnie Jones jako nekompromisní zabiják. Opravdu tvrdý horror se skličujícími scénami a litry krve. Ale to je asi tak vše, co nám může nabídnou. Je zaměřen vyloženě jen na brutalitu. Takže takové oddychové Béčko. Ale Jones mi tu sedl naprosto skvěle. Za něj hvězdička nahoru. 45% ()

PetrPan

Zase jeden z těch filmů, kdy si matně vzpomínám  na první projekci, která se nepovedla a během let nebyla chuť se k němu vracet. A přitom oblíbený Barker, o němž se nedá říct, že má vyloženou smůlu na filmové adaptace. A samozřejmě mi to tentokrát sedlo, a to vcelku dost. Možná i díky moc hezké Leslie Bibb, ale spíš pro tu barkerovskou atmosféru jinakosti a  mazlavého, vlhkého a krvavě rudého zla, v němž se celý tenhle vlak z pekla projíždí. A ta řeznická palice a její zvuk!  Temné a v závěru krásně beznadějné. Drobně mi vlastně neseděl jen vyjukaný Bradley Cooper v hlavní roli, jinak velká spokojenost, čtyři čtvrtě masa...hovězího však ne. ()

iamek

Vinnieho Jonese bych teda v metru potkal nechtěl. Pro tuhle roli je jako stvořený. Námět jednoduchý, ale skvěle natočený. Jenže ten konec je kapánek zvláštní a moc se nehodí. Ale atmosféra je hodně napínavá obzvláště když Cooper pozoruje Jonese. ()

klerik

Láka ma to dať štyri hviezdy, ale predsa len v závre je film trochu príliš priehľadný a zdĺhavý... Každopádne výborná atmosféra, dobre dávkovanie gore, celkovo je tento polohoror natočený štýlovo. Vývoj hlavnej postavy je zaujímavý, ale chcelo by to trochu viac náznakov od začiatku. Normálne som rád, že na Slovensku nemáme metro... ()

bassator

Toto je jeden z filmů na který se jen tak lehce nezapomene. Mrazivý drsný horor/thriller který má jen jednu chybu, ale bohužel dosti podstanou. Úplně stupidní konec... - 2009 - 55% ()