Případ číslo 39

Case 39

Prípad číslo 39

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2009, 105 min

Následující komentář se může považovat za spoiler, pokud nejste tak bystrý jako já a nevěděli byste jakým směrem se film bude ubírat, dál nečti. Dřímají ve Vás pochyby, zda-li si pořídit potomka? Snažíte se najít odpovědi na otázky typu: „Jsem už na to připravená/ý?“ , „Budu si vědět rady?“ , „Budu dobrá/ý matka/ táta?“ . Koukněte na tento horůrek a pochybnosti budou rázem pryč. Já už vím, že dokud nějaký Einstein nevynalezne detektor démonů popřípadě nějaký Edison nevymyslí démonovzdorný neopren, matka ze mě nikdy nebude. Co kdyby moje roztomiloučká holčička podělila syndrom Samara nebo dokonce Lillith? Děkuji, necu.. Radši budu vlastnit psí stanici :o) Horory postavené na vraždících holčičkách mě pokaždé pořádně vyděsí. Jodelle Ferland byla perfektní. Are you scared? Bojím!(4.11.2010)

Dej dobrý,spracovanie dobré ale miestami nudilo.Herci tiež dobý ale hlavná hrdinka Renée Zellweger sa mi tu vôbec nehodila.Takže celkom dobré ale chýbalo niečo tomu ,pretože som sa pritom asi polku filmu nudil. 60% - 3*(26.5.2010)

• cheyene

Snadno předvídatelný horor, který sice v některých pasážích umí zapůsobit svoji atmosférou, avšak jako celek na mě působí podprůměrných dojmem.(16.11.2015)

Svieži vánok do vôd soft hororu. A zároveň veľmi poučný film. Radšej si to dobre premyslite, než zoberiete niekoho cudzieho k sebe do baráku :) Dejová linka bola zaujímavá, aj keď už od začiatku predvídateľná. Našťastie to vyvažovala perfektná atmosféra a všadeprítomný pocit beznádeje. R. Zellweger to odohrala uspokojivo, ale na jej mieste by som si vedel predstaviť aj inú herečku. Zato herecký výkon hlavnej záporáčky nemal chybu, niečo perfektné. Často som nevedel, či ju mám ľutovať, neznášať alebo sa jej báť. Dej sa uzavrel asi jediným možným spôsobom aby sa naplnilo príslovie: "Vlk sa nažral a ovca ostala celá". :) Ale som spokojný. 80/100(14.11.2013)

Překvapivě solidní thriller, který mírně připomíná Orphan. Zde se hraje spíše na tajemno a nadpřirozenost, Orphan byl "genetický omyl". Renée Zellweger hraje slušně, občas mě rozčiloval její hlásek, který chvílemi připomínal hlas dítěte, s kterým se zrovna bavila. Její pištění při vyhrocených scénách bylo také velmi zvláštní. Příběh nijak originální, ale přesto přinesl kvalitní scény (hmyz v koupelně). Celkově se nedá moc mluvit o hororu, protože skutečně nervy drásající a strašidelné scény jsem moc nezaregistroval, ale jako návod, jak se zbavit neposlušného dítěte, skvělé. 70% 14.03. 2010(14.3.2010)

• - První plánovaná premiéra filmu se měla konat v únoru 2008, ale byla ještě několikrát odložena. (Chatterer)

• - Rozpočet činil 27 000 000 $. Film se natáčel v Burbanku v Kalifornii a ve Vancouveru a Coquitlamu v Kanadě. (beran-ek)

• - Film by natočen ve Vancouveru v roce 2006. (Chatterer)