Případ číslo 39

Case 39

Prípad číslo 39

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2009, 105 min

Obloženie skvelé, ale scenár kulhá - najobvyklejší syndróm filmovej tvorby opäť prehovoril. ps: Renée mi začína vadiť.(1.10.2010)

Další v řadě strašidelných filmů a tentokrát s Jodelle Ferland, která už s tím má zkušenosti a není žádnej nováček. Tentokrát se to maličko maskuje o co okolo téhle holčičky jde, ale každopádně to má ze začátku velmi napínavou atmosféru, která ale bohužel je využitá právě jen v té asi první třetině filmu, když ještě není úplně jasné o co jde. Potom už to začne slábnout a sice to tak úplně nenudí, ale mohli z toho vytáhnout víc. Co filmu taky škodí je to, že Jodelle Ferland není tak úplně přesvědčivá ve chvílích, kdy je potřeba i trošku zahrát a taky ne zrovna uspokojivý závěr filmu. Na druhou stranu je ale taky potřeba dodat, že Christian Alvart znovu slušně využil "šetřiče rozpočtu", se kterýma operoval už v Pandoru a tady to funguje taky docela dobře, ikdyž ušetřené peníze mohl nalít třeba do trochu obsáhlejšího scénáře :). Zas až taková hloupost, že by to muselo jít níž než *** to ale naštěstí nebyla, takže tak :).(4.11.2011)

No docela prijemny prekvapeni. Problem filmu je, ze to, co se tu deje, by se klidne stihlo odvypravet za polovinu casu, takle jsou tu roztahany dlouhy casy mezi jednotlivejma atmosferickejma zalezitostma. Navic o co tu jde mi bylo jasny nekdy po 10 minutach a film to jakoze necekane odhali az nekdy v polovine. Proste jako celek nic moc, Jodelle je sice fajn a na podobny postavy se hodi, tentokrat to ale kazi dost mizerne hrajici Renee, ktera uz se bohuzel ani nemuze spolehnout na svuj kdysi roztomilej xichtik a pusobi uz dost sesle. Ale ty hororovy sceny a jednotlivy zabiti jsou fakt desne libovy a to tak, ze mam skoro az chut dat tu ctvrtou hvezdicku, ale precejen lepsi 3* tomu odpovidaj vic.(18.1.2010)

• cheyene

Snadno předvídatelný horor, který sice v některých pasážích umí zapůsobit svoji atmosférou, avšak jako celek na mě působí podprůměrných dojmem.(16.11.2015)

Následující komentář se může považovat za spoiler, pokud nejste tak bystrý jako já a nevěděli byste jakým směrem se film bude ubírat, dál nečti. Dřímají ve Vás pochyby, zda-li si pořídit potomka? Snažíte se najít odpovědi na otázky typu: „Jsem už na to připravená/ý?“ , „Budu si vědět rady?“ , „Budu dobrá/ý matka/ táta?“ . Koukněte na tento horůrek a pochybnosti budou rázem pryč. Já už vím, že dokud nějaký Einstein nevynalezne detektor démonů popřípadě nějaký Edison nevymyslí démonovzdorný neopren, matka ze mě nikdy nebude. Co kdyby moje roztomiloučká holčička podělila syndrom Samara nebo dokonce Lillith? Děkuji, necu.. Radši budu vlastnit psí stanici :o) Horory postavené na vraždících holčičkách mě pokaždé pořádně vyděsí. Jodelle Ferland byla perfektní. Are you scared? Bojím!(4.11.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 56. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Rozpočet činil 27 000 000 $. Film se natáčel v Burbanku v Kalifornii a ve Vancouveru a Coquitlamu v Kanadě. (beran-ek)

• - Při natáčení jedné ze scén s ohněm se oheň vymkl kontrole a spálil celou scénu. Popelem lehlo takřka celé vybavení štábu. Nikdo nebyl vážně zraněn a natáčení pokračovalo už na druhý den s vybavením dovezeným z celého světa. (beran-ek)