Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

Kubi21

Vcelku příjemný a předvídatelný animák. Co se příběhu týče, tak je to další variace na Karate Kid apod. Co ale tenhle film zvedá nad průměr, je krásně vykreslená starověká Čína a úvodní sekvence s Poovým vyprávěním je fantastická. K tomu opravdu krásná a vtipná hudba a fakt, že to není parodie kung-fu filmů, ale regulérní kung-fu se vším všudy. To vše dohromady mi přineslo krásných 90 minut, při kterých jsem se příjemně bavil. Za slabší příběh dávám hvězdu dolů, ale jedním dechem musím přiznat, že dalším shlédnutím už toto hodnocení nepadá. ()

pe3czech

...specifikujte mi cílové publikum, prosím. Jestli je to 18+, pak dávám dvě hvězdičky. Jestli je cíleno na děti a mládež, pak dávám ODPAD! ()

darthvader77

Tlustej zadek, sádelnaté ruce a to komicky vyhlížející břicho. Super ultra animovaná kung fu jízda. Kung fu pand je po Shrekovi nejúspěšnější animák Dreamworks(co se týče více dílových sérií) 85% ()

RigorMortis

Pobavil som sa, zasmial som sa. Obsadiť Jacka do hlavnej úlohy bol dobrý nápad, ten je na takéto koniny ako stvorený. Na to, že bol film vytvorený viac-menej pre deti, odznelo v ňom viacero hlbokých myšlienok, ktoré divákovi niečo dali. A maestro Hans Zimmer za hudbu hádam ani nepotrebuje komentár. ()

Wooke

Ďalšia geniálna rozprávka s vtipnou hlavnou postavičkou, ktorá v sebe ukrýva viac, ako kopu tuku. Neviem, čo sa ostatným nepáči, veď aj príbeh bol fajn, aj záporák vyzeral drsne, legendy bol dobré a veru človeku bolo miestami aj doplaču a nie len od smiechu. A na záver jeden spoiler: Tajnou ingredienciou polievky tajná ingrediencia je, že žiadna nie je! ()

brzozin

Dream Works se patrně zalíbilo patlat se v dětských aknčních karatistických animácích. Jenže na co jim ve Shrekovi III. stačila čtvreřice bojová umění ovládajících oprincezen se zarputilým pohledem a la Bruce Lee, na to tady potřebují polovinu zoo. ()

tatopulos odpad!

Další animovaná Kung-fu pecka z otřesného amerického animovaného filmu. Karel Zeman a Trnka by měli radost, jak "daleko" vývoj amerického animovaného filmu postoupil. ()

jayman

Pre mňa je toto asi najlepší animák. Casting, kung-fu setting, soundtrack, povinný prerod lúzra na hrdinu, archetypálne postavy - a to všetko vás baví. ()

JosefTomas

Film mého dětství, takže vlastně zkreslená představa dětskýma očima, neboť tenhle film mě dokáže rozesmát, dojmout i bavit neustále, že tu nostalgii v sobě rád nechám pracovat. ()

Emjecko

Smutný život lemován na jedné straně ranním vstáváním do nenáviděné práce, na straně druhé večerním usínáním následovaným přesunem do říše snů, ať aspoň někde žije podle svých představ. Jako hrdina, jenž něco dokázal, obklopen přáteli. Ale život je všelijaký, občas i velké nemehlo dostane možnost splnit si svůj sen. Stačí trocha štěstí, hodně dřiny, masochismu... Takhle začíná povídání o Pandě velké s touhou umět kung-fu. Kostra příběhu je postavena na známém motivu "kterak hloupý Honza k princezně přišel", tady se nám však Honza zakulatil, narostla mu srst a místo princezny možná získá Dračí svitek. Příběh není kdovíjak originální, jeho vývoj zvládnete předvídat na hony daleko, ale využití rozličných zvířat ovládajících kung-fu v asijských reáliích šlape výborně. Je radost dívat se, jak spolu zápasí např. panda s kudlankou či jeřábem. Není to vyloženě za břicho se popadající, ale tohle i další vtípky dokáží minimálně vyčarovat úsměv na tváři. Přidejte si nestárnoucí morální poselství vhodné pro malé i dospělé a máte supr animák, který rozhodně stojí za vidění protože: “Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That's why it's called the present.” ()

cinema_cz

Výtvarná podoba filmu je od prvních sekund skvostná a připomíná staré asijské malby říznuté mangou. Po pár minutách film přejde do poněkud "realističtější" podoby, ale stále je potěšení se na plátno dívat a oceňovat stylizaci, kompozici i choreografii. 80 % (František Fuka, Ci 07/2008, str. 66) ()

ostravak30

Kung Fu Panda nám opět posunula děj zase někam mimo americký kontinent, což nebývá časté. A prostředí jednoho z nejznámějších bojových umění někde v daleké Asii je velmi originální a neokoukané. Tento animovaný film není jen další pohádka pro děti, ale především důležitým poučením, že na vzhledu nezáleží, pokud něco chcete dokázat. A jestli si navíc za svým cílem a snem jdete můžete ho proměnit ve skutečnost. Jsem si jistý, že mnoha dětem tento příběh pomůže. Je to příběh o věčně nenazřané pandě, tlusté a v určitých věcech flegmatické. Přesto se stane Dračím bojovníkem. Kombinace zajímavých zvířat, která se běžně v takovýchto filmech neobjevují, trochu jiným bojem proti trochu jinému nepříteli a ještě něčím víc, nad čím asi malí diváci moc přemýšlet nebudou, ale větší ano, dělá z filmu velmi zajímavou podívanou plnou skvělých hlášek a hlavně velmi zajímavé kombinaci animací. ()

PROTIVETRU

Jednoduché, priamočiare a veľmi efektné. Na animovaný film neskutočné a vynaliezavé bojové scény lahodiace oku. Nevidel som všetky obdobné animáky, či už od Dreamworks, Pixaru alebo kohokoľvek ale toto patrí k tomu lepšiemu jednoznačne.. ()

pasqviL

Naprosto skvělá podívaná u které jsem se konečně zase nasmál s plných plic. V kině dokonce byly pasáže kdy se kino nemohlo zastavit smát čili sem nejspíš přišel o kousek děje :) ()

FosaCZ

Snít může každý. Ale pokud zavalitá panda touží po kariéře kung fu bojovníka, je zřejmé, že cesta k tomuto snu bude poněkud… těžká.Ačkoliv nejsem nadšencem kung fu žánru, ani nepatřím k těm, kteří se rozplývají nad pandími medvídky, musím uznat, že kombinace těchto dvou nesourodých elementů funguje překvapivě dokonale. A pak že náhody neexistují… http://chromy.blog.idnes.cz/c/41375/Kung-fu-sranda.html ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)